Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

prezenty handmade-pomysły

08 lis 2010 - 17:20:02

Herbaciarka decoupage - marzę o takiej od dawna :)
Świeczka waniliowa ozdobiona ziarnami kawy/plastrami suszonej pomarańczy/cytryny - to robiłam w tamtym roku-bardzo się podobała:)

prezenty handmade-pomysły

08 lis 2010 - 17:21:34

świetny wątek :)

A jak robiłyście kalendarze i etui zdradzicie? ;)

prezenty handmade-pomysły

08 lis 2010 - 17:24:45

Cytat
art_
Fajny jest pomysł na ręcznie robione świeczki aromatyczne. Topi się zwykłe białe świeczki w garnku, wybiera jakąś formę (może być nawet kubek), do stopionej świeczki dodaje opiłki z tłustej kredki świecowej ( to nadaje im kolor), a następnie wlewa do formy z knotem, można dodać w trakcie olejki zapachowe i "utopić" w świeczce różne muszelki itp:)

Super pomysł

zweryfikowana
Posty: 338
Ostrzeżenia: 1/5

prezenty handmade-pomysły

08 lis 2010 - 18:29:05

Kalendarz taki na ścianę. Kupiłam kolorowe brystole a3, pisałam liczby, miesiąc, ozdabiałam różnie, a potem połączyłam brystole wstążeczką. Wyszedł świetnie i mogę napawac się jego widokiem przez cały rok! ;D

A Etui: Zajrzyj na stronę decoobazar. tam są takie etui z filcu. Zszywałam elementy filcu ze sobą. Jeden z nich był jakoś tam ozdobiony. I to wszystko. Nic troudnego. ;P

prezenty handmade-pomysły

08 lis 2010 - 18:40:07

fajny wątek, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

ja zrobiłam szal na drutach i kartki świąteczne.

prezenty handmade-pomysły

08 lis 2010 - 18:43:59

niedlugo swieta wiec bede robic cekinowe bombki na choinke..ale jak narazie cczekam na cekiny bo zamowilam na all ;p



prezenty handmade-pomysły

08 lis 2010 - 18:50:28

Właśnie niedawno miałam pomysł na założenie takiego wątku gdzie byśmy zbierali pomysły na ręcznie robione prezenty. Ktoś mnie wyprzedził ;)

Ja się ostatnio bawię maszyną do szycia i uszyłam na jeden prezent dla koleżanki torebkę. To nie wymaga ani dużo pracy, ani techniki, ani nawet niewiadomo jakich materiałów. Każdy amator jeśli tylko ma dobrą maszynę to sobie poradzi ;)

I polecam wam ten filmik ;) oczywiście bez spacji
http:// w w w.spryciarze.pl/zobacz/jak-zapakowac-prezent-forma-kwiatu

Cytat
art_
Fajny jest pomysł na ręcznie robione świeczki aromatyczne. Topi się zwykłe białe świeczki w garnku, wybiera jakąś formę (może być nawet kubek), do stopionej świeczki dodaje opiłki z tłustej kredki świecowej ( to nadaje im kolor), a następnie wlewa do formy z knotem, można dodać w trakcie olejki zapachowe i "utopić" w świeczce różne muszelki itp:)

ja się jeszcze kiedyś bawiłam inaczej. wzięłam kartkę papieru i narysowałam na niej "szablony" liter i potem zapaliłam świeczkę i trzymałam tak aby wosk kapał w te "szablony", oczywiście w połowie włożyłam knoty i bawiłam się dalej. Wyszło całkiem nieźle ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-08 18:54 przez akiko.

prezenty handmade-pomysły

08 lis 2010 - 19:04:18

a jak sie robi taka bizuterie z filcu?
w jakiej postaci kupuje sie ten filc?
kiedyś gdzieś wyczytałam ze trzeba go wygotować i dopiero stwardnieje i będzie wyglądał tak jak powinien. ale może mi sie cos pomieszalo?

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 17:26:04

http://wrzosowiskomoje.blogspot.com/


ZAPRASZAM

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 17:37:32

a ja polecam decoupage:) jestem w trakcie robienia świątecznych prezentów. Gdyby ktoś był zainteresowany proszę pisać:)



prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 17:41:04

wszystko na drutach i szydełku. :)

zweryfikowana
Posty: 1.380
Ostrzeżenia: 1/5

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 17:42:35

Można zrobić taki album z różnymi wspólnymi zdjęciami, a do tego podoczepiać małe karteczki ze śmiesznymi opisami. Na zewnątrz ładnie ozdobić i już fajny prezent jest ;)

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 17:43:37

jeju jakie świetne pomysły;)

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 17:46:51

Ja proponuję na prezent coś takiego- chętnych zapraszam, mogę zrobić z profilem każdej z was!



zweryfikowana
Posty: 815
Ostrzeżenia: 1/5

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 17:47:58

Ja kiedyś koleżance zrobiłam na mikołajki brelok ręcznie wykonany i zapakowałam w pudełeczko mojej roboty;) baardzo jej się podobało;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

z brązu w blond