Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 21:57:07

mam dość nietypową sprawę, a raczej pytanie. Mam nadzieje że mi pomożecie. Może przybliżę moją sytuację, moja mama rozwiodła się z moim ojcem już ponad 10 lat temu , byłam wtedy jeszcze malutka. Powodem rozwodu był ogólnie alkoholizm ze strony ojca, problemy, znęcanie się nade mną i moja mamą. W końcu doszło do rozwodu. Moja mama przez 7 lat była całkiem sama i wychowywała mnie samą, ojciec mimo to że miał pełne do mnie prawa nigdy nie chciał ze mną się spotykać, ja też nie żywiłam jakieś specjalnej chęci bo on całkowicie się od nas odwrócił , ode mnie też, a w końcu jestem jego córką. PO kilku latach moja mama spotkała mężczyznę, z którym chciała się związać, ja na początku nie byłam z tego powodu szczęśliwa ale potem go zaakceptowałam i teraz traktuje go jako własnego tatę, który naprawdę mnie kocha i jest dla mnie naprawdę czasem wydaje mi się lepszy niż ten biologiczny. Wzięli ślub cywilny, ponieważ z racji tego że mama jest po rozwodzie inny ślub nie wchodził w grę. Urodziło się dziecko itd. Niestety nie dawno umarł mój ojciec , ten biologiczny, mimo że nigdy się nie spotykaliśmy było mi strasznie przykro. Żal mi było tego wszystkiego, całe życie mi się przypomniało. Do tej pory nie mogę się z tym pogodzić..mimo wszystko. Wiec pytanie, chodzi mi o to czy moja mama teraz może wziąć ślub kościelny mimo tego rozwodu skoro mój ojciec nie żyje? Czy dalej musi żyć tylko z ślubem cywilnym ?

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:01:42

zeby wziac slub koscielny najpierw kosciol musi uniewaznic poprzedni slub ,ktory zostal zawarty wczesniej.....smierc tutaj niczego nie rozwiazuje ;/

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:01:46

Chyba tak skoro jest wdową. Tak mi się wydaje, ale pewności nie mam.

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:02:33

Bądź silna, a odnośnie pytania to szczerze nie wiem. Kościół rozwodów nie uznaje, w tej sytuacji jest to dość skomplikowane.

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:05:46

kościół może unieważnić ten ślub ze względu na alkoholizm twojego ojca... zresztą porozmawiaj z księdzem z twojej parafii(najlepiej jakimś młodym) on ci wszystko wyjaśni.

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:05:53

z tego co wiem, to może:)

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:05:58

z tego co wiem, to może:)

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:06:11

póki śmierć nas nie rozdzieli - śmierć rozdzieliła więc nie są już małżeństwem. na 90% mogą wziąć ślub kościelny, ale że z kościołem nic nigdy nie wiadomo to nie jestem pewna

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:06:31

Tak, skoro Twój biologiczny ojciec zmarł, to Twoja mama na pewno może wziąc ślub kościelny z kimś innym. Nawet przysięga mówi sama za siebie "dopóki śmierć nas nie rozdzieli". W tym wypadku jedna osoba zmarła, czyli automatycznie przysięga została anulowana.

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:09:16

wdowa może wziąć ślub kościelny, ale rozwiedziona i wdowa już nie-akurat przerabiałam to w rodzinie

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:10:33

Niestety po śmierci jednego z małżonków nawet po rozwodzie nie może dojść do drugiego ślubu kościelnego.,. chyba,że zostanie od unieważniony,ale może go umieważnić jedynie papież i to są konkretne powody do tego.,

niezweryfikowana
Posty: 2.786
Ostrzeżenia: 1/5

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:11:13

Cytat
archetypcienia
zeby wziac slub koscielny najpierw kosciol musi uniewaznic poprzedni slub ,ktory zostal zawarty wczesniej.....smierc tutaj niczego nie rozwiazuje ;/

ty sie lecz:/ nie nosze wypowiedzi ludzi którzy g...wiedza na dany temat:/

jest wdową wiec moze!

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:11:26

Twoja mama została wdową więc może wziąć ponownie ślub kościelny, nawet jeśli jest ma ślub cywilny z innym mężczyzną...

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:11:29

oczywiście, że może wziąć ślub kościelny jeżeli ojciec umarł. moja babcia tak zrobiła. kiedy dziadek umarł to wzięła ślub z innym człowiekiem. a co do Twojej sytuacji trzymaj się ;*

Nietypowe pytanie o ślub ...

07 lis 2010 - 22:12:08

Jest wdową, więc może.
A dla Ciebie szczere wyrazy współczucia, i może teraz, choć może wydawać się, że niby już po czasie, masz szansę wreszcie pogodzić się z ojcem... i rozmawiać z nim, przy jego grobie.
Trzymaj się ciepło i bądź silna.


Teraz przeczytałam wypowiedź 7medeis, o tym nie wiedziałam, więc teraz już sama nie jestem pewna. Znaczy, wdowa może wziąć ponownie ślub kościelny, ale właściwie nie wiem jak to jest, gdy wcześniej się rozwiodła... Najlepiej zapytać księdza po prostu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-07 22:15 przez Klaamka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezenty handmade-pomysły