Obecnie rozmawiamy o:

Książka

gorący temat

edukacja dzieci

wczoraj o 20:57

Fotowoltaika a Sauna

wczoraj o 18:44

Montaż Klimatyzacji

wczoraj o 15:09

auto skup

wczoraj o 11:00

Gdzie kupić materac ?

wczoraj o 10:58

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 23:14:14

moim zdaniem mało wiesz na ten temat, a za wszelką cenę chcesz "mieć swoje zdanie" i chcesz, aby akurat ono było popierane. tylko szkoda, że ludzie chcą się wypowiadać na tematy o których nie wiedzą zbyt wiele.
Nie obchodzi Cię to, że zabija się kilkadziesiąt zarodków? Moim zdanie życie zaczyna się od połączenia plemnika z komórką jajową. Ludzie nie powinni ingerować i bawić się naturą. Miałam bardzo ciekawy wykład o tej metodzie zapłodnienia na religii, oglądaliśmy też ciekawy filmik, w którym wypowiadał się facet, który zajmował się tą metodą przez kilkanaście lat, aż w końcu odszedł od tego, bo uznał, że tak nie powinno się robić. To tak w skrócie.
a na koniec pewien ciekawy cytat:
"W trakcie procedur zapłodnienia in vitro dochodzi do naruszenia godności człowieka. Każda istota ludzka ma prawo do życia. Dlatego niedopuszczalne moralnie są: selekcja, mrożenie i zabijanie ludzkich zarodków. Pogląd, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia jest racjonalnym stanowiskiem naukowym, a nie religijnym. Metody in vitro są niebezpieczne dla matki i dziecka - mówią o tym przesłanki natury biologicznej i medycznej"

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 23:46:30

Cytat
rikarika
A, btw- państwo ma pieniądze ;] ale niekoniecznie na leczenie...
Państwo jest cholernie zadłużone i prawda jest taka, ze budżet jaki posiadamy nie jest w zasadzie nasz, ale to już nieważne.
Państwo operuje jakąś sumą pieniędzy, które przeznacza na jakieś cele. NFZ się skarży, że nie ma kasy na to, by pomóc ludziom wyzdrowieć, a teraz nagle się okazuje, że możliwa jest refundacja zabiegów in-vitro, niebędących czymś niezbędnym do życia, z których jeden kosztuje prawie 30 tysięcy, a Ci, którzy się orientują w tej sprawie powinni wiedzieć, że na jednym zabiegu się nie kończy, bo jest mały odsetek zapłodnień za pierwszym razem. Zabieg trzeba powtarzać.

Kościół nie powinien wścibiać w to nosa, bo przekonania współczesnego kościoła nie mają nic wspólnego z pierwotnymi zasadami religii i tego, co ustanowił Jezus. A Ten na pewno nie zdawał sobie sprawy, że za prawie 2000 lat będzie zabieg polegający na sztucznym zapłodnieniu, więc oburzenie kościoła jest bezpodstawne i niezwiązane do końca z kwestiami religijnymi. Ot, papież stwierdził, że to zabójstwo, bo zygota to już zaczątek człowieka i Bóg tchnął już w tę fasolkę duszę, która wyrzucona do smieci zwyczajnie się marnuje.
Nie jestem religioznawczynią, nie mam wiedzy dosyć szerokiej na te tematy, ale wg mnie to wszystko, co dzieje się obecnie w polityce i w kościele jest chore. Powinni te pieniądze z in vitro przeznaczyć na leczenie polityków i kleru, może w końcu dzięki temu uleczyliby nasze państwo.

Jeszcze raz - in vitro TAK, refundacja - NIE. Jest zbyt dużo cierpiących ludzi, którzy potrzebują pieniędzy, by przeżyć i żyć normalnie, by trwonić je na zwykłe codzienne pragnienia. Brak dziecka nie pozbawia życia, ale nowotwory i inne ciężkie choroby tak i to na nich powinni skupić się NFZ i rząd.

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 23:49:50

Cytat
sunflover
ja jestem przeciwna finansowaniu przez państwo zabiegu in vitro. co do samego sztucznego zapłodnienia nic nie mam ale ludzie sami powinni wykładać na to pieniądze. wiem,że wiele osób może zbulwersować to co mówię, może nazwać mnie osobą bez serca itd.
są jednak choroby które przysparzają cierpień, które utrudniają codzienne funkcjonowanie a ich leczenie NIE są finansowane przez państwo. są bardzo drogie leki które przedłużają życie i które NIE są finansowane przez państwo.
czasami w programach zajmujących sie problemami społecznymi pojawiają się rodzice chorego, maleńkiego dzieciątka z którego dzień po dniu ucieka życie bo ich nie stać na drogie leki których oczywiście NIE finansuje państwo!

najpierw niech zacznie być ratowane życie już istniejące, a potem, jak starczy pieniędzy, zabieg in vitro.

Popieram Twoją wypowiedź w 100%.

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 23:51:17

In vitro - TAK
Aborcja - TAK
Marichuana- TAK

Tyle na ten temat, kazdy decyduje za siebie

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 23:54:49

oczywiście, że powinna! a Kościół to przesadził ;/ w ogóle po co miesza się w politykę... in vitro to indywidualna sprawa każdego, Kościół nie może narzucac i szantażować polityków ;/ strasznie mnie to zirytowało...

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 6/5

ustawa o in vitro

01 cze 2011 - 21:18:26

Ja mysle ze wszyscy powinni jednak zobaczyc ten film zeby w ogole zacząc o czymkolwiek rozmawiac
http://www.hbo.pl/movie/juz-jestem_-70955
A wiadomo ze nei jest to prosty temat.

ustawa o in vitro

08 kwi 2024 - 09:38:40

Jednym z kluczowych aspektów pozaustrojowego dojrzewania komórek jajowych jest jego zastosowanie w przypadkach niepłodności spowodowanej przez zespół policystycznych jajników (PCOS). IVM pozwala uniknąć ryzyka zespołu hiperstymulacji jajników, co jest szczególnie ważne dla kobiet z PCOS. Informacje o procedurze IVM i jej zastosowaniach można znaleźć tutaj https://www.novum.com.pl/leczenie-nieplodnosci/ivm-procedura-nadzoru-nad-pozaustrojowym-dojrzewaniem-komorek-jajowych/ i to podejście może znacząco zwiększyć szanse na sukces leczenia niepłodności.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kolejna oszustka