Obecnie rozmawiamy o:

Książka

gorący temat

edukacja dzieci

wczoraj o 20:57

Fotowoltaika a Sauna

wczoraj o 18:44

Montaż Klimatyzacji

wczoraj o 15:09

auto skup

wczoraj o 11:00

Gdzie kupić materac ?

wczoraj o 10:58

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 19:44:42

Cytat
anula23-23
Cytat
sunflover
ja jestem przeciwna finansowaniu przez państwo zabiegu in vitro. co do samego sztucznego zapłodnienia nic nie mam ale ludzie sami powinni wykładać na to pieniądze. wiem,że wiele osób może zbulwersować to co mówię, może nazwać mnie osobą bez serca itd.
są jednak choroby które przysparzają cierpień, które utrudniają codzienne funkcjonowanie a ich leczenie NIE są finansowane przez państwo. są bardzo drogie leki które przedłużają życie i które NIE są finansowane przez państwo.
czasami w programach zajmujących sie problemami społecznymi pojawiają się rodzice chorego, maleńkiego dzieciątka z którego dzień po dniu ucieka życie bo ich nie stać na drogie leki których oczywiście NIE finansuje państwo!

najpierw niech zacznie być ratowane życie już istniejące, a potem, jak starczy pieniędzy, zabieg in vitro.
moje pytanie do Ciebie...co zrobisz jezeli okaze się ze potrzebujesz takiej pomocy nie bedziesz miec szans na dziecko TYLKO in vitro Cie bedzie ratowac ....TEZ BEDZIESZ NA NIE ???sądzę ze szybko zmieniłabys zdanie,koszt takiego zabiegu jest duzy ok. 10 tys zł.
Cytat
patyi
kurczem jest jakas szansa dla tych ktorzy nie moga na posiadanie dzieci , a kosciol znowu sie wcina;/ rozumiem aborcja bo to zabijanie ale in vitro? przeciez to dobra rzecz. jestem za mimo ze w Boga wierze... ;p
oj tak ONI zawsze mają najwięcej do gadania tylko nie w tych sprawach co trzeba.Ja ogolnie jestem zbulwersowana tym wszystkim moja przyjaciółka podchodziła do in vitro 3 razy zeszłego roku ksiadz po kolędzie przyszedł zapytał o dziecko(są po slubie 4 lata) i oni powiedzieli całą prawdę to powiedział im ze mają do kosciola nie przychodzic za to ze korzystali z in,v dodam ze nie poszli juz do kosciola w swoim miescie,a teraz to całkowicie sie zbuntowali i nie chodzą wcale .jak to Asia powiedziala S********Y i tyle.

dokladnie...

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 19:48:26

Powinna wejsc i tyle. A jaka to krzywda ze ktos chce wkoncu urodzic dziecko ??? nikogo nie morduja, nikogo nie krzywdza WRECZ POMAGAJA.... wiec jestem ZA....
a wizje jakie ma kosciol na ten temat mam gleboko w .... powazaniu....

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 19:49:15

Ja uwazam , ze jezeli sa rodzice bezplodi i bardzo chca miec dziecko to lepiej byloby przygarnac jakeigos biednego malucha ktorego rodizce porzucili. pozatym jecsez torche i na swiecie bedzie sie wszystko robilo w taki psosob.
Ludzie nie beda mieli pracy bo same roboty, elektryka, zaraz jescze kolony i dzieci z probowek.. matko!!;/ jak ktos naprade chce miec dziecko to pokocha i to "nie wlasne" ze tak powiem. A przynajmniej pomoze rowniez temu maluchowi i stworzy mu kochajaca rodizne i bezpieczny dom.

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 19:51:49

Też nie jestem za tym, ponieważ jestem wierzącą osobą, ale autorko - bardzo rozsądnie napisałaś. Każdy sobie rzepkę skrobie. Niech sobie wejdzie. Jeśli ktoś ma być dzięki temu szczęśliwy, czemu nie? A jego sumienie to jego sprawa.

aha.. apropo adopcji dzieci. Święta prawda - według mnie pragnienie dziecka własnego jest tylko wyrazem czystego egoizmu i myślenia o swoich wyłącznie pragnieniach. To jest tylko dla "chcenia". Dla chęci bycia w ciąży, dla chęci przeżycia tego, dla chęci porodu czy Bóg wie jeszcze czego.
Nie twierdzę, że również nie chciałabym mieć własnego maleństwa, ale gdybym nie miała takiej możliwości, na pewno nie starałabym się osiagnąć tego na siłę - tylko po to by mieć satysfakcję ze spełnienia własnego marzenia. Przy okazji popełniając grzech, bo to po prostu morderstwo. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach dokonałby aborcji? A co to niby jest innego, jak nie aborcja, tylko postrzegana pod innym kątem

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-21 20:33 przez lobuzinska.

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 20:01:18

Kościół powinien się zająć swoimi biednymi parafianami, powinen zająć się naprawą swojego wizerunku (o ile to możliwe) ale "na swoim podwórku", nie powinien się wpier... do polityki. Coraz częściej mam wrażenie, że sukienkowi wiecej zajmują się polityką niż tym co mówi Biblia.

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 20:05:17

A ja z koleji nie zgadzam się na takie rzeczy. Nie jestem katoliczką, a zielonoświątkowcem. I uważam, że in vitro, jest zbędne. Jeśli ludzie nie mogą mieć dzieci to po prostu je adoptują, mało to takicg dzieci co po śmietnikach grzebią? Jeśli ludzie tak bardzo pragną dzieci to niech zajmą się tymi co już są, a nie robią nowe (in vitro), które za parę lat będą zastanawiały się czy może Pan stojący przede mną w kolejce po zakupy nie jest moim tatusiem..

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 20:12:29

Ja jestem za in vitro, ale nie do końca za tą ustawą. Mogę się mylić, mieć fałszywe źródła, ale czy ona czasem nie wnosi, że zabiegi in vitro mają być refundowane? Do tej pory in vitro nie jest zakazane, można je przeprowadzać bez konsekwencji jakiś sankcji, a w Polsce jest już parę klinik. Fakt faktem, zabieg dostępny jest tylko dla ludzi bardziej zamożnych, których stać na wydatek bagatela 25 tysięcy i to niejednokrotny. Problem w tym, że jeśli taka suma ma by refundowana, a w Polsce jest 30% kobiet niemogących zajść w ciążę, to już teraz niski budżet NFZ będzie zupełnie niziutki i zapewne zabraknie kasy na refundacje leczenia poważnie chorych (chemioterapia, operacje, drogie leki, choroby przewlekłe, rehabilitacje). Wydaje mi się, że in vitro nie jest tak ważnym zabiegiem, by miał by refundowany, jeśli już, to tylko w szczególnych przypadkach, bo istnieją ludzie, którzy muszą walczy o życie i często dla nich nie ma pieniędzy i albo umierają, albo do gry muszą wchodzi fundacje. Coś tu chyba jest nie po kolei.

Cytat
EwelaJnaa15
które za parę lat będą zastanawiały się czy może Pan stojący przede mną w kolejce po zakupy nie jest moim tatusiem..

In vitro to nie tylko zapładnianie z komórki obcej osoby, to także zapładnianie z komórek rozrodczych małżeństwa, które z powodu małej ilości nasienia bądź k. jajowych nie dają rady xD To jest pomoc w połączeniu się komórek, gdy plemniki są za słabe ub jest ich za mało, by dotrzeć na czas do jajowodu.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-21 20:17 przez izziestevens.

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 20:14:58

Cytat
EwelaJnaa15
A ja z koleji nie zgadzam się na takie rzeczy. Nie jestem katoliczką, a zielonoświątkowcem. I uważam, że in vitro, jest zbędne. Jeśli ludzie nie mogą mieć dzieci to po prostu je adoptują, mało to takicg dzieci co po śmietnikach grzebią? Jeśli ludzie tak bardzo pragną dzieci to niech zajmą się tymi co już są, a nie robią nowe (in vitro), które za parę lat będą zastanawiały się czy może Pan stojący przede mną w kolejce po zakupy nie jest moim tatusiem..

nie można tak po prostu adoptować dziecka. Jest mnóstwo wymogów, które trzeba spełnić. Weź pod uwagę, ze sporo osób dzisiaj żyje w konkubinacie. Tacy nie maja szansy na adopcję. Poza tym, adoptować noworodka tez sie tak łatwo nie da - znajdziesz, przywiążesz się, pokochasz i nagle matka biologiczna zmieni zdanie i Ci je zabierze, bo ma takie prawo. Często dzieci zostawiane w szpitalach są chore. Poza tym, co jest złego, w noszeniu własnego dziecka 9 miesięcy, urodzeniu go i spojrzeniu na niego zaraz po narodzeniu? I to nie musi być dziecko innego faceta, sperme można pobrać od męża/partnera jak kobieta ma problemy. Mówicie o dzieciach jak o psach - zamiast kupować rasowego, weź biednego ze schroniska. No brutalne, ale właśnie takie porównanie mi się nasuwa na myśl. Kazdy ma prawo do szczęścia. Dla jednych szczęściem jest móc urodzić własne dziecko, a dla innych przygarnąć czyjeś. Każdy powinien mieć prawo wyboru.

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 20:16:00

Ja jestem za

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 20:29:31

Anula, zaczęłabym zbierać kasę. nie dorzucam in vitro. jeżeli nie daj Bóg by mi się to przydarzyło bardzo możliwe,że spróbowałam tej opcji. ale jestem przeciwna finansowaniu....tyle ludzi umiera, bo państwo nie ma na leki! niech rząd najpierw im pomoże!

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 20:36:21

Cytat
sunflover
Anula, zaczęłabym zbierać kasę. nie odrzucam in vitro. jeżeli nie daj Bóg by mi się to przydarzyło bardzo możliwe,że spróbowałam tej opcji. ale jestem przeciwna finansowaniu....tyle ludzi umiera, bo państwo nie ma na leki! niech rząd najpierw im pomoże!

Podpisuję się pod tym rękoma i nogami!
Normalnie jak z ust mi wyjęte.

Tu już nie do końca chodzi o kościół i o to, czy to będzie szczęściem dla kogoś, czy nie. Tutaj rozważana jest kwestia przeznaczenia ogromnej kwoty pieniężnej na powstawanie nowego życia, zamiast na ocalenie tego, co już istnieje.
Ja rozumiem, że jest teraz niż demograficzny, ale trzeba ratować tych, którzy żyją, a nie płodzić nowych. Po co tym dzieciom dawać życie, skoro później nie będą miały zapewnionego odpowiedniego leczenia w razie choroby bądź wypadku? Po co przeznaczać blisko 30 tysięcy złotych z puli państwa, by powstał człowiek, którego państwo później nie będzie potrafiło utrzymać? To jak z biednymi rodzinami, które płodzą gromadę dzieci, a później nie mają za co ich nakarmić i ubrać.
In vitro nie jest w Polsce zabronione, są prywatne, jawne kliniki zajmujące się sztucznym zapłodnieniem (np. we Wrocławiu), po co w takim razie przedobrzać i oferować jeszcze pokrycie kosztów zapłodnienia z budżetu państwa? Dla mnie to paranoja.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-21 20:43 przez izziestevens.

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 20:37:25

Jestem na tak,uważam że mogłoby to uszczęśliwić dużą ilość osób.
Kościół nie powinien się mieszać.

zweryfikowana
Ostrzeżenia: 2/5

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 20:47:59

Cytat
sunflover
Anula, zaczęłabym zbierać kasę. nie dorzucam in vitro. jeżeli nie daj Bóg by mi się to przydarzyło bardzo możliwe,że spróbowałam tej opcji. ale jestem przeciwna finansowaniu....tyle ludzi umiera, bo państwo nie ma na leki! niech rząd najpierw im pomoże!

Bardzo mądrze piszesz. Jestem na tak dla in-vitro, ale racją jest, że jest to zabieg "luksusowy" i nie powinien być refundowany, bo bez dzieci da się żyć. Refundowane powinno być leczenie, niektóre terapie i zabiegi, które ratują lub usprawniają życie chorego, to są priorytety. Takie jest życie, niestety są rzeczy ważne i ważniejsze.

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 22:53:33

Ja tam jestem za in vitro ;] i za refundowaniem też ;]
Kościół zajmuje zbyt wysoką pozycję w tym kraju, a jacy niektórzy jego przedstawiciele są, każdy wie...
Pewnie, w domach dziecka jest mnóstwo dzieci i osoby mające trudności z zajściem w ciążę mogą zdecydować się na adopcję. Jednak, jeśli mają szansę nosić w sobie życie przez kilka miesięcy, urodzić i spojrzeć na nie zaraz po, dlaczego nie mieliby jej wykorzystać?
Czy problemy z zajściem w ciążę oznaczają, że albo żyje się bez dzieci, albo z dziećmi adoptowanymi? Czy to dyskwalifikuje takie osoby to bycia rodzicami, posiadania potomka z własnej 'krwi'? I to w tych czasach, kiedy medycyna i technologia brnie do przodu, kiedy możliwe jest zapłodnienie, mimo problemów z płodnością?
Uważam, że skoro świat daje nam takie możliwości, powinniśmy z nich korzystać. Tak, jak korzystamy ze szczepionek, lekarstw, środków antykoncepcyjnych (!!!) itp.
A, btw- państwo ma pieniądze ;] ale niekoniecznie na leczenie...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-21 22:55 przez rikarika.

ustawa o in vitro

21 paź 2010 - 22:58:55

Religia to sprawa prywatna. Powinni w końcu rozdzielić kościół od państwa a in vitro powinno być refundowane. Mam dość tego kościoła na każdym kroku, jest obłudny i dwulicowy jak nic innego na świecie. I przede wszystkim już dawno nie ma nic wspólnego z Bogiem...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co myślicie o tym zdjęciu ?