Obecnie rozmawiamy o:

wakacje last minute

gorący temat

Pediatra Kielce

25 minut temu

Ginekolog Rzeszów

27 minut temu

Budowa domu

dzisiaj o 9:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 22:39:19

dziewczyny mam problem - mam juz pelno godzin a dalej mam problemy ze skretami.. mozecie mi pomoc

powiedzmy... jade na 4, instruktor mowi ze mam skrecic, wiec co wtedy? lusterko, hamowanie, zmniejszenie biegow do 2, i jak wejsc w zakret zeby to auto nie wypadlo na druga strone jezdni..

Pomocy.. jestem zalamana jazda..

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 22:43:35

Musisz to czuć, trudno mi powiedzieć, jak masz to zrobić, bo to się czuje - odległość, to jak się masz zmieścić podczas skrętu...a jeśli masz problemy, to powiedz o tym instruktorowi i poćwicz:) powodzenia:]

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 22:45:53

ale podczas skretu moge miec wcisniete sprzeglo i po wyjsciu z zakretu je odpuszczac czy nie??zły

zweryfikowana
Posty: 1.206
Ostrzeżenia: 1/5

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 22:45:57

musisz powiedzieć o tym instruktorowi, takie rzeczy się czuje, kierowca musi mieć takie wyczucie, możesz skręcać na pół sprzęgle na początek dla opanowania tej techniki, będzie dobrze.

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 22:48:37

musisz sobie jak najbardziej zwolnic,ale oczywiscie nie tak ze sie zatrzymasz bo jesli jedziesz z zza duza predkoscia (jak na swoje umiejetnosci) to mozesz przez to wypadac z zakretu. A i tak jak dziewczyny wyzej pisaly,powiedz o tym instruktorowi ,przeciez on po to jest zeby Cie nauczyc :)

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 22:52:43

mój instruktor zawsze mówił, że ważne jest aby robić wszystko wolno, bo jak sie robi wolno to masz czas na zastanowienie i w Twoim przypadku na to "wycelowanie". No ciężko tak komuś pomóc :/ tak jak piszą dziewczyny: to trzeba "czuć"

trzymam kciuki za Ciebie :)

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 22:53:46

Pamiętam jak miałam ten sam problem:) Wtedy mój instruktor powiedział-wyczujesz-tak samo jak jedziesz na rowerze :) Jak pojedziesz pomału to Ci wyjdzie:)

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 22:54:13

Skoro samochód ucieka Ci podczas skrętu na drugą stronę jezdni tzn, że za szybko (ostro) wjeżdżasz w zakręt, spróbuj wolniej. Myślę, że powinno być o wiele lepiej ;)

Sprzęgło przy skręcaniu nic Ci nie pomoże. Sprzęgło jedynie jest do zmiany biegów lub do wdepnięcia gdy boisz się, że samochód Ci zgaśnie ;]

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 22:55:39

to jakas kiepska szkola jezeli wyjezdzilas duzo godzin a nie umiesz czegos tak banalnego jak skrecanie... tez bylam w kiepskiej szkole, co prawda nie mialam az takich problemow ale jak nie zdalam za pierwszym razem to poszlam sobie przed kolejnym egzaminem na kilka jazd do innej szkoly i tam dopiero wyszlo ile rzeczy robiłam gorzej niż mogłam tylko dlatego, że miałam kiepskich instruktorow. teraz sie ciesze, że poszłam gdzie indziej pod koniec bo ulepszyłam wiele manewrow i nie mialam juz problemow.

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 22:56:34

jasne że możesz, ze sprzęgłem zawsze jest bezpieczniej :)

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 23:01:22

a mi on wlasnie mowi ze jak bede miec wcisniete sprzeglo podczas zakretu to np. na sliskiej nawierzchni mozna miec poslizg i moze wyrzucic sie na druga strone jezdni..;/

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 23:05:03

Nie może, sprzęgło jest od zmiany biegów i hamowania z zatrzymaniem. Egzaminator może jej powiedzieć, że źle operuje sprzęgłem i oblać. Zależy gdzie skrecasz, jak musisz zmienić pas to spójrz w lusterko boczne, zajmij odpowiedni pas, zacznij zwalniać do 20km/h, wrzuć 2 i pomału skręcaj. Możesz to robić bardzo wolno. Masz narysowane pasy, więc widzisz jak masz skręcać, tak żeby się w nich zmieścić. I zajmuj zawsze odpowiedni pas, jak nie wiesz który w jakiej sytuacji to mogę Ci napisać :))

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 23:09:18

sandra a jak skrecam na tej 2 to mam wciskac gaz podczas skretu czy dopiero po wyjsciu z niego i co zrobic zeby po zakrecie ono nie zaczynalo tak sie tluc?

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 23:12:21

Jak przygotowujesz się do skretu to zwalniasz do tej 20 i tak samochód się toczy wolno, wtedy na pewno zrobisz to dokładnie. Nie śpiesz się i nie stresuj, możesz, a nawet musisz to robić tak wolno na elce. Nie puszczaj gazu tylko utrzymuj tą prędkość, jak już zakręcisz i wyprostujesz koła to dodaj gazu i wrzuć trójkę.

prawo jazdy - problem

31 sie 2010 - 23:19:39

Jeśli skręcach w coś mało istotnego to tak mi facet mówil: hamujesz delikatnie, pozniej ze sprzęglem i hamujac zmieniasz bieg. przy odpowiedniej predkosci przestajesz hamowac a przy koncu wykonywania skretu odpuszczasz sprzeglo jedno czesnie cisnąc buta w gaz zeby odjechac i nie blokowac drogi :) A jak dojeżdzasz do skrzyzowania większego to nie musisz od razu redukowac np z 3 do 2 tylko hamuj ze sprzęglem i obczajaj sytuacje bo moze sie okazac ze zminiasz na 2 a i tak trzeba sie zatrzymac więc bez sensu ogolnie, a jak mozesz jechac to wtedy zmien na 2. cos w ten desen z tym ze pisemnie brzmi to idiotycznie... ogolnie najpierw wycwicz nogi, zebys przy skrecie nie myslala o pedalach i skoncentruj sie na tym jak auto reaguje na Twoje ruchy kierownicą. musisz robic wszystko z wyczuciem. nie ma zadnej sztywnej intrukcji do prowadzenia- trzeba to samemu obkminić :) powodzonka


http://forum.szafa.pl/36/2270766/2270766/bandage-skirt.html#msg-2270766 czek yt

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zarobki na szafie