Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:03:23

Hej dziewuszki;*
Chciałabym się was spytać może orientujecie się ile zapłaciłabym za przelew 3zł przez internet na portal szafa w celu weryfikacji(posiadam konto w PKO BP)Bo dopiero nie dawno sobie założyłam konto i nie wiem czy lepiej iść do banku i przelać tę kwotę tradycyjnie:?

A i jeszczcze jedno.Czy któraś mogłaby mi wytłumaczyć jak się wysyła paczki itp jakie są stawki za przesyłki bo chciałabym w końcu się powymieniać itp xD alle wolę się wcześniej dowiedzieć jak to wszystko wygląda ,żeby potem nie było kłopotów.
Zgóry dziękuję i liczę na wasze rady .;]

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:09:37

ja w ING nic nie płaciłam, po prostu przelałam 3 złote, nie wiem, jak to u Ciebie.

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:11:25

W poko bp ze oprzelew płacisz 0,50zł.(tez jestem w pko wiec jak jeszcze cos cie interesuje to napisz na priv.)
Na stronie poczty masz ceny wysyłkek odpowiednie do wagi. Najczęsćiej , bo najbezpieczniej wysyła sie listem priorytetowy wiec radze tez na taki patrzec.
Jesli są jakieś lekkie rzeczy, które sie nie zniszcza wysyłasz w normalnej kopercie, a jesli kruche to w babelkowej kóra jest troszke drosza i kupuje sie ja na poczcie.
Niektóre szafiarki wysyłaja tez w szarym papierze, al nie próoałam wiec niewiem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-02 23:12 przez basia130896.

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:13:15

W PKO moja mama płaci 50 gr za przelew. Ja mam konto w ING i nic nie płacę :)
Opłaty za przesyłki znajdziesz na stronie Poczty Polskiej. Jest to zależne od wagi paczki bądź listu, oraz od tego czy wysyłasz poleconym, priorytetem itp...

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:14:04

Dziękuję za wskazówki ;]może ktoś jeszcze?
A na poczcie sami mi to zapakują tak jak chcę tak?bo nie jestem za bardzo zorientowana ;/ a nie chcę się wygłupić i pyatam o was o takie szczeguły ;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-02 23:13 przez Ania1806.

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:18:26

na stronie poczty Polskiej masz dokładny cennik do wysyłek. Ja płacę za przelew 20 gr, ale 5 przelewów w miesiącu mam darmowych.
mam konto w bzwbk >30
sama musisz sobie zapakować:> hehe w domu... najlepiej wysyłaj poleconym



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-02 23:15 przez loreczka.

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:16:52

Jak jestes tak nastawiona do wymiany to zawze najpierw ustal z szafowiczka wszystko o wysyłce.
Czyli w jakiej kopercie, czy priorytet czy nie.itp.
Bo potem szafowiczki sie niedogaduja, jedna wysyła priorytetem (zyli z gwarancjia jak przesyłka zginie poczta oddaje ci pieniążki)a druga normalnie i jest płacz.

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:22:05

Cytat
basia130896
Najczęsćiej , bo najbezpieczniej wysyła sie listem priorytetowy wiec radze tez na taki patrzec.

Chyba poleconym:P Priorytet oznacza tylko tyle, że dochodzi przesylka do 48h:P A polecony ma potwierdzenie nadania:P





"A na poczcie sami mi to zapakują tak jak chcę tak?bo nie jestem za bardzo zorientowana ;/ a nie chcę się wygłupić i pyatam o was o takie szczeguły ;p"

Haha To chyba zart. Nie kochaniutka. To ty kupujesz sobie kopertę lub papier i sobie pakujesz towar. Dajesz juz zapakowane i zaadresowane pracownikowi poczty i placisz za znaczki i wysylke!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-02 23:21 przez PeZetka92.

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:20:33

Cytat
PeZetka92
Cytat
basia130896
Najczęsćiej , bo najbezpieczniej wysyła sie listem priorytetowy wiec radze tez na taki patrzec.

Chyba poleconym:P Priorytet oznacza tylko tyle, że dochodzi przesylka do 48h:P A polecony ma potwierdzenie nadania:P

Tak przepraszam pomyliłam sie.
Poleconym.

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:22:17

Ale co jeszcze chciałabyś wiedzieć?;)

Ja mam konto w mBanku i nie płacę za przelewy, w każdym banku jest inaczej. Przelew na poczcie itd jest płatny.

Co do wysyłki - wysyłam wszystko listem poleconym priorytetowym lub ekonomicznym, wg cennika ze strony Poczty Polskiej. Trzeba oszacować wagę ciuchów i na tej podstawie wyznaczyć kwotę. Jak sprzedawałam pierwsze rzeczy, jakieś 3 lata temu, to biegałam na pocztę sprawdzać ile ważą przesyłki:) Teraz wagę mam w oku można powiedzieć. Kwotę trochę zaokrąglam (np. o 50gr, czy ile tam trzeba do pełnej kwoty), bo wiadomo - pakowanie i czas spędzony na wysłaniu przesyłki jest cenny:) Wszystkie listy pakuję w szary papier - jest tańszy niż koperty bąbelkowe, no i jest duży, więc zapakujesz wszsytko co chcesz, koperty mają określone rozmiary, a im wieksze tym droższe. Ubrania jeszcze dodatkowo wkładam do reklamówki, żeby w razie przedarcia papieru nic się nie zniszczyło. Zaklejam taśmą (nie zwykłą, tylko taką szeroką brązową, kosztuje ok. 2-3zł) i koniec filozofii;) Zwykle rzeczy wysylam ze swojej poczty i nigdy nie ma problemu (nawet z naklejaniem znaczków na szary papier - pani używa kleju albo drukuje kody zastępujące znaczki, tak teraz jest już na wielu pocztach), ale spotkałam się w innym mieście z tym, że pani nie chciała wysłać paczki, bo "nie ma jak nakleić znaczka", bo "polecone tylko w kopercie bąbelkowej", musiałam podpisywać, że sama pakowałam itd... Brak dobrej woli.

Oczywiście przed wysyłką rzeczy trzeba wyprać i wyprasować - niby oczywiste, ale nie dla wszystkich sądząc po niektórych wątkach na forum.... ;>

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:26:55

w PKO przelew to 50 gr. a stawki za wysyłki możesz znaleźć tu: <moderacja> Proszę nie podawać linków na forum.

To zależy od wagi, rodzaju wysyłki(paczka, list), szybkości wysyłki i tego czy wysyłasz poleconym (poleconym wysyłaj zawsze !)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-02 23:29 przez moderator.

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:24:59

wysyłka - zawsze POLECONYM!!! NIGDY zwykłym listem.

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:28:39

i wysyłaj raczej w kopertach bąbelkowych.. masz gwarancję, że nic się nie stanie z rzeczami w środku:)

Pierwsza sprzedaż(jak)&weryfikacja

02 lip 2010 - 23:40:47

list polecony to taki na ktory masz dowod nadania.
polecony priorytetowy , to samo plus szybsze doreczenie.
nie wysylaj listem zwyklym(nie poleconym) bo moze nie dojsc lub sama adresatka moze cie oskarzyc ze przesylka do niej nie doszla i nie bedziesz miala jak jej udowodnic ze jednak to zrobilas.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-02 23:43 przez magdolek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bizuteria hand made