Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zameldowanie- co robić?

22 kwi 2010 - 10:36:08

jeśli umieściłam wątek w złym dziale, proszę o przeniesienie..

dziewczyny mam pewien problem i nie wiem co mam z tym zrobić bo się nie znam. dwa tygodnie temu wyszłam za mąz i powoli zaczynam myśleć o zmianie dokumentów. zmieniłam adres zamieszkania i nazwisko. pasowałoby się przemeldować teraz do innej gminy, ale jak delikatnie zaczęłąm na ten temat gadać z teściową wywaliła mi ze teraz nikt na zameldowanie nie patrzy. moze i tak ale dla mnie byłoby to łatwiejsze bo wypełniając jakiekolwiek papiery nie wiem co mam pisać bo nie wiem który adres jest ważniejszy. poza tym wszystkie urzedowe sprawy są wysyłane na adres zameldowania. i tak muszę jeździć po wszystko 25 km.
moja tesciowa jest dość skapą babą i wystarczy że za dwie osoby dopisane w jednym domu (ja i dziecko) podnoszony jest podatek od razu powie nie.. może orientujecie się w tych sprawach? jak to wyglada z widzenia administracyjnego? meldować się u męża czy zostawić to tak jak było? a mąż nie może mnie zameldować? bo z teściowa wiecej nie będę poruszać tego tematu, nie bedę sie upokarzać i płaszczyć..
dzięki z góry za wszystkie rady

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.067

zameldowanie- co robić?

22 kwi 2010 - 10:42:52

ja jak wyszlam za maz i kupilismy z mezem mieszkanie, to od razu po otrzymaniu nowego dowodu wymeldowalam sie z rodzinnego domu, i zameldowalam na swoj adres nowy :)

zameldowanie- co robić?

22 kwi 2010 - 10:46:31

Cytat
jeanny88
ja jak wyszlam za maz i kupilismy z mezem mieszkanie, to od razu po otrzymaniu nowego dowodu wymeldowalam sie z rodzinnego domu, i zameldowalam na swoj adres nowy :)

ale ci zazdroszczę:))
tylko ze my z mężem jeszcze przez lata nie pójdziemy na swoje. dom nalezy do teściowej wiec wszystko zależy od jej widzimisię.. masakra :(

zameldowanie- co robić?

22 kwi 2010 - 10:42:58

Z tego co wiem to przy zameldowaniu podpisać musi właściciel domu, nikt inny nie może tego zrobić. A ty się tam chcesz tylko zameldować, przeciez nie chcesz żeby ci dom przepisała, nie rozumiem jej.A mąż nie może porozmawiać z mamusią? W końcu teraz jesteście rodziną. Może zaproponujcie że będziecie dopłacać tą różnicę podatku czy coś...

zameldowanie- co robić?

22 kwi 2010 - 10:46:47

Po pierwsze musisz mieć pisemną zgodę właściciela mieszkania, żeby się zameldować. Jeśli teściowa nie wyrazi zgody, to nikt Cię nie zamelduje.
Zawsze ważniejszy jest adres ZAMELDOWANIA, nowy możesz podawać jako adres korespondencyjny, wtedy na ten drugi będą przesyłki przychodzić. A inna sprawa jest jaka, że nie można przebywać pod jakimś adresem dłużej niż ileś tam (dokładnie nie pamiętam, ale nie jest to długi okres), trzeba się zameldować, przynajmniej tymczasowo. Tak mówi przepis, ale nie wiem, czy ktokolwiek się do niego stosuje...

zameldowanie- co robić?

22 kwi 2010 - 10:48:24

współczuje takiej teściowej. nie bardzo Ci mogę pomóc bo tez sie nie orientuje ale podbijam.
moj brat sie wyprowadzil do nowego domu ale sie nie przemeldowuje bo dostaje w pracy tzw dodatek mieszkaniowy za to ze "mieszka" z dziadkami i rodzicami więc jemu sie nie oplaca zmieniac zameldowania hehe. nie wiem jak to jest u Ciebie ale jeśli chodzi tylko o listy to nie wiem czy jest sens sie użerać z teściową jakby miala robic potem problemy. a w roznych papierach np w baknu itp mozna wpisywac adres zameldowania i do korespondencji drugi wiec nie widze problemu.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.092

zameldowanie- co robić?

22 kwi 2010 - 10:50:27

mclola20

sprawa wygląda tak, że aby kogoś zameldować musi być właściciel mieszkania/domu gdzie chcesz się zameldować....
Jestem po ślubie prawie 3 lata, mam 2 letnią córkę.... Nie zmieniałam żadnych danych by nie mieć problemów z dokumentami.... Bo meldunek stały mam u rodziców a mieszkam 250km od nich....
mąż jest zameldowany u swoich rodziców....
po urodzeniu córki on ją zameldował u siebie.... rok temu przemeldowałam ją do moich rodziców i musiałam zabrać ze sobą do Urzędu Gminy właściciela domu czyli mamę lub tatę bo musieli podpisać przy urzędniku zgodę na zameldowanie.

zameldowanie- co robić?

22 kwi 2010 - 10:52:44

Wszystko zależy czyj jest dom - kto jest właścicielem. Tylko ta osoba może cię zameldować. Nic więcej nie poradzę.

zweryfikowana
Posty: 5.260
Ostrzeżenia: 1/5

zameldowanie- co robić?

22 kwi 2010 - 10:56:11

Ja przeprowadziłam się rok temu (do teściów) ,ale nie zmieniam adresu zameldowania i cały czas mam adres domu rodzinnego ( z tym że nie przeprowadziłam się daleko,bo tylko 6 km :). Moja córcia jest zameldowana tam gdzie ja. Nie warto było mi się przemeldowywać,bo w lipcu przeprowadzamy się z powrotem do mojego domu rodzinnego :)

zameldowanie- co robić?

22 kwi 2010 - 10:57:44

jedyne rozwiązanie na tą chwilę, to zmienić w urzędach adres korespondencyjny (powinni wysyłać na ten który podasz).
bo jeśli teściowa nie zechce, to nie zamelduje Cię. Chyba, że ktoś doniesie, że są niezameldowani lokatorzy, to będzie musiała. Przynajmniej tak jest w blokach. Wg prawa powinno się nawet zgłaszać, ze ktoś na dłużej do nas przyjeżdża...

A co do opłat jaki musiałaby ponieść, to chyba ich nie ma jeśli zameldowałaby Cie tymczasowo..

zameldowanie- co robić?

22 kwi 2010 - 11:12:04

bardzo dobrze cie rozumiem, ja jestem zameldowana u teścia (trochę inna sprawa - jestem obcokrajowcem i musiałam wyrobic sobie stały pobyt. Mogłam się zameldować u znajomych, ale miś mnie przekonał, że będzie ok) i on mi ciągle wypomina, że jak umrze, to ja będę pretendować na jego chałupę. Mozna pomyśleć, że jest warta miliony. Dlatego jak tylko dostanę dowód, to się przemeldowuję do znajomych. A zameldować cię może tylko właściciel mieszkania - czyli jeśli twój mąż nie jest właścicielem, to niestety.
Ale jeśli chodzi o przesyłanie danych - to przecież zawsze możesz podawać adres do korespondencji, a nie adres zameldowania. Nie widze problemu. Mieszkałam w akademiku i wszystko przysyłano mi tam, a nie do teściow

zameldowanie- co robić?

22 kwi 2010 - 11:24:31

a może meldunek tymczasowy byłby rozwiązaniem a jeśli chodzi o dokumenty to podaj adres tam gdzie teraz mieszkasz jako adres do korespondencji /do tego meldunku nie trzeba/ a przynajmniej nie będzie problemu z dokumentami i jeżdżeniem po nie 25km

zameldowanie- co robić?

22 kwi 2010 - 11:21:09

Ja jak wyszłam za mąż to też mieszkałam przez ponad rok bez meldunku u nich,ponieważ ona nie była właścicielką i sądownie musielibyśmy rozstrzygać zameldowanie.

Rozwiązaliśmy to inaczej.Żebym nie musiała jeździć 200km.do domu po listy itd.siostra mojego męża zameldowała mnie u siebie tymczasowo,żebym mogła iść do UP żeby znaleźć pracę(wystarczy adres tymczasowy) i tak jakoś przetrwałam rok.

Co do dziecka.Urodziła nam się córeczka jak jeszcze mieszkaliśmy u teściowej i została automatycznie zameldowana tam gdzie mieszkał jej ojciec czyli u teściowej.

Teraz na szczęście od ponad pół roku mieszkamy jakby na swoim i jesteśmy oby dwoje zameldowani na stałe i w dowodach już też mamy zmienione adresy.


Mam nadzieję,że coś z tego zrozumiałaś,bo trochę namieszałam.

zameldowanie- co robić?

03 sie 2010 - 11:37:15

Mam jednno pytanie na temat zameldowania
Chcialem sie zapytac jak ja jestem za granica z rodzicami a moja siostra ma 18 lat
I mieszka w domu gdzie
jest zameldowana moja mama to czy mozna mnie zameldowac do tego domu i ile czasu przejdzie i jakie dokumenty sa potrzebne??:D
Czekam na odpowiedz...;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciuszek w złym rozmiarze - ploteczki