Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

51 minut temu

sprawdzony stomatolog

55 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

07 mar 2016 - 15:49:59

Ja jutro 1 raz egzamin praktyczny w Bytomiu! Stres jest ...

niezweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 1/5

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

01 kwi 2016 - 10:29:12

ja zdałam dopiero za 4 razem, stres jest okropny, cała się trzęsłam, ale jak wyjechałam na miasto to ciągle powtarzałam sobie żeby się nie poddawać, powodzenia Ci życzę, próbuj dalej

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 5/5

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

08 kwi 2016 - 09:08:48

Zgadzam się z dziewczynami, absolutnie się nie poddawaj ;) chyba że kwestie finansowe wchodzą w grę.. znam osoby co zdały za 9, 12, 13 razem i teraz normalnie jeżdżą tak jak ci co za pierwszym, a czasem nawet lepiej ;) co ważne, nie stresuj się, więm że łatwo powiedzieć, a trudniej zrobic, bo sama zdawałam prawko i był to największy stres w moim życiu, ale spróbuj jakoś psychicznie się przygotować do tego, że jak nie zdasz niz się przeciez nie stanie, jesteś silna, umiesz jeździć, co może pójśc nie tak itp :) stres bardzo pogarsza koncentrację, martwisz się cały czas tym że zdajesz, zamiast skupić się tylko i wyłącznie na drodze.. trzymam kciuki i powodzenia :)

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

06 maj 2016 - 12:39:51

Zdawałam w 2010 roku w Bytomiu, skąd pochodzę. Dziś już śmigam po stolicy :) Stres zawsze jest, nie da się ukryć. Ktoś na początku wątku pisał, że jeśli odczuwasz stres to się nie nadajesz. Tu nie chodzi o stres przed samą jazdą tylko o stres przed egzaminem! Kiedy piszesz maturę z matematyki to też odczuwasz lęk, dlatego że to ważny egzamin, a nie dlatego, że boisz się liczyć :D

Ja prawko zdałam za 3 razem, za 1 niewiele brakowało, byłam już blisko WORD-u... Za drugim razem kompletnie się pospinałam, bo strasznie mi zależało by zdać (wiecie - to gadanie, że jak się za drugim mnie zda to już dno, beznadzieja i wstyd). No i drugi raz także uwaliłam. Za trzecim razem doszłam do wniosku, że co ma być to będzie i mam to już wszystko w nosie, szkoda nerwów :) Trafiłam na super egzaminatora i zdałam :) Także nie ma się co martwić, dziewczyny. Uważam, że tak do tych 5-6 razy to jeszcze ma prawo się nie udać, bo jednak ile też człowiek umie jeżdzić po tych kilkudziesięciu godzinach jazd - tyle co wcale. No ale jednak schemat jest jeden i jeśli słyszę, że ktoś zdawał po 13 razy to zastanawiam się, czy wypuszczanie go na drogę nie jest zbyt ryzykowne :P

Pozdrawiam Was i trzymam kciuki!

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

21 maj 2016 - 18:15:08

Ja zdałam 2 dni temu (3 podejście). Bardzo mi pomogło zdawanie na aucie na którym miałam kurs (szkoła jazdy udostępniła mi samochód za darmo). Dla mnie to duża różnica bo uczyłam się na 5 biegowej toyocie yaris a egzaminy w Krakowie przeprowadza się na nowych 6-biegowych kia. I też psychicznie pomaga - czujesz się pewniej w aucie w którym przejezdziłaś już kilkadziesiąt godzin :) Powodzenia!

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

27 maj 2016 - 22:31:57

też zdawałam w bytomiu. Udało się za pierwszym :) Nie ma się co martwić na zapas

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

16 sie 2016 - 13:47:36

Musisz dokupić sobie kolejne godziny jazdy. Najlepiej jeszcze z 10/15 - musisz sieę oswoić z samochodem, aby być pewna swoich umiejętności. Zdawanie prawa jazdy to nie loteria - a nuż mi się uda. Jeżeli czujesz, że jeszcze nie potrafisz za dobrze to musisz się doszkolić. Nie poddawaj się, bo to jest do opanowania.

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

27 lis 2016 - 16:29:54

Nie ! nie wolno się poddawać!

U nas w WORDzie strasznie napięta atmosfera była w budynku - ludzie siedzieli i na testy i na jazdy... Moja metoda na zdanie? A zdałam 23.11.tego roku- myślałam tak:Kaśka idą święta, 140 zł przyda się bardziej na lego dla syna niż egzaminatorom pod choinkę, bo i tak dobrze zarabiają... spokojnie, tylko spokojnie, autko sobie na łuku przetestowałam w sensie sprzęgła( a straszne luzy miało, za to hamulce jak żyleta...)

spokojnie kochana, bez nerwów, uśmiech na twarz i zdasz!!!! Próbuj ile ci kasy starczy do końca roku bo później będą jakieś listki, wyjazdy na dodatkowe szkolenia....
powodzenia życzę

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 1/5

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

08 gru 2016 - 11:33:24

Ja nawet nie wybrałam się na kurs, jakoś mnie przeraża siedzenie za kółkiem. W ogóle nie przepadam za autami, wolę pociągi i autobusy. Nie wiem, skąd mi się wzięła na niechęć (a może lęk???).

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

02 mar 2017 - 14:11:03

Ja mam za tydzień egzamin :)

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

20 mar 2017 - 18:17:52

Tydzień temu zdałam za 2 razem (pierwszym razem oślepiło mnie słońce i kompletnie nie widziałam linii na łuku więc wyjechałam poza:/). Samochódem, którym jeździłam na egzaminie, jeździło mi się lepiej niż tym, w którym miałam lekcje :) Najważniejsze to się nie stresować (chociaż nie da się tego uniknąć w 100% niestety )

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

15 kwi 2017 - 11:53:11

Dzień dobry. Czy ktoś może mi pomóc?
Co prawda do zrobienia przeze mnie prawa jazdy jeszcze daleko, bo zbieram grzecznie na samochód i samo prawko, ale już teraz chcę wiedzieć co i jak, a prawko robię w grudniu, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem :)
Powiecie mi o co chodzi z tymi egzaminami? Jeśli zapiszę się do szkoły jazdy, to na początku mam egzamin teoretyczny, a na koniec jazd egzamin praktyczny?
A później, kiedy pójdę zdawać do WORDu, mam znowu teorię+praktykę?
Czy wewnętrznie tylko teoria+praktyka, a w WORDzie sama praktyka?

I czy WORD prowadzi szkołę jazdy? Najbardziej boję się tego, że jeśli zapiszę się do danej szkoły jazdy, to w WORDzie sam egzamin będzie już na innych trasach i być może innym samochodzie. Jeśli tak, to warto po skończeniu egzaminu wewnętrznego wykupić ze dwie jazdy w WORDZIE, żeby poznać okolicę, samochód?

Pozdrawiam!

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

18 kwi 2017 - 21:50:53

Koleżanko,

Najpierw musisz się zapisać do dowolnej szkoły jazdy, uczysz się przepisów, znaków, zachowań na drodze, potem jest egzamin wewnętrzny z teorii. Jak go zdasz (w szkole nauki jazdy) przystępujesz do nauki praktycznej, czyli to co się nauczyłaś w teorii przekładasz na jazdę. Masz 30 h z instruktorem w szkole jazdy. Potem zapisujesz się na egzamin teoretyczny w WORD (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego). Jeżeli go zdasz to potem się zapisujesz na egzamin praktyczny. Teorię zdać to jeszcze ujdzie, gorzej z praktyką. Na egzaminie praktycznym nie ma już Twojego instruktora, jest EGZAMINATOR (ja na nich mówię egzekutor). Jeżeli uda Ci się zdać to kilka dni później odbierasz prawko i śmigasz ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.337

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

29 maj 2017 - 20:25:06

jutro ide na egzamin wewnetrzny, trzymajcie kciuki bo przerwałam prawko 3 lata temu a teraz obiecałam sobie ze biore sie za siebie sun

PRAWO JAZDY - wątek zbiorczy

16 cze 2017 - 15:39:29

Powodzenia! ;) Będzie dobrze! Daj znać ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Drogie rzeczy