Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

życie na emigracji

14 sty 2010 - 18:01:33

Cytat
AnnaMariaM
zostajac wPolsce zrobilabys sobie najwieksza krzywde ci co zostaja wpolsce to przegrani ktorzy uwierzyli ze bedzie 2 eldorado a tuskowi chodzilo tylko o to zeby sie zylo lepiej kolesiom
Tuska ja koncze studia i spadam z tad polska to kraj ludzi przegranych bez zadnych perspektyw dam ci rade od serca nie ma co wracac chyba ze bezrobocie i brak pomocy spolecznej albo znikoma pomoc daja ci satysfakcjie maz ma prace niech zostanie ty nawet jesli nie znasz jezyka zawsze mozesz sie czegos nauczyc a np wlk brytania jeszcze dotuje cie ze jakomatka sie uczysz(kolezanka byla poczatkowom na 6m ale zostala) a tu co masz dziecko uczysz sie amaz pracuje to radz sobie sama mowie tez z e swojej perspektywy zrobilam z 1 kierunku mgr wladam biegle 7 jezykami obcymi koncze 2 kierunek mgr gdzie z 1 robie doktorat a wszedzie gdzie rozsylam cv nawet nie racza oddzwonic i podziekowac za zlozenie cv poznaomosci udalo mi sie tylko prace w kinie zalatwic na socjalne stypednium tez sie nie zalapalam bo mialam o 90 gr za duzo a pomijajac faktze mieszkam u rodzicow gdzie 456 mzl sam czynsz przy czym moja matka ma 624 zl emerytury opieka tez odrzuca bo tu kolejna paranoja 3,41 za duzo kolejna kwestia lekki ktore maja rodzic to nastepne 300 zl znaukowego mam pokrycie kosztow studiow ale dojazd musze sama oplacac ....wogole szkoda gadac....Szczerze mowie NIE WRACAJ bo poprostu nie mado czego
pozatym kolejne kwestie jakmnienapadli i mialam odwage odzyskac swohje i pobilam zlodzieja to jeszcze na mnie bylo ze bronilam wlasnosci kolejna kwestia chwilowo zaparkowalam jadac z chora na miejscu dla niepelno sprawnych zalapalam mandat kolezanke napadli i zgwalcili a gnoj chodzi na wolnosci w moim rodzinnym malborku w punkcie oplat inpost zlodziej sobie pobieral pieniadze zamiast placic ciezko wypracowane pieniazki uczciwych obywateli na to co punkt oplat mial robic sam sobie bral zgloszono na policji mama odzyskala swoje co prawda ale ile bylo nerwow przy pismach zenie zaplacila a miala dowod wplat (a mama choruje na serce) azlodziej chodzi na wolnosci w sumie nie dziwe sie policja ma tyle samo za mandaty za pierdolyco za powazniejsze akcjie i przytym zawsze bezpieczniej kultura tez pada polacy nietolerancyjne chamy ten kraj tojedna wielka PORAZKA!!!!!!!!!!!!!
dzięki:** ja znam angielski,poprostu tęsknota za rodzicami mi łamie serce

życie na emigracji

15 sty 2010 - 14:21:07

Cytat
pretty_woman
Cytat
Marii92
Tak bezproblemowo bo dla chcącego nic trudnego nie;) Teraz choć jestem już w Polsce prawie 2lata to oni nadal zachowują się jakby mieli 20lat są tacy szczęśliwi a ja wkurzona na nich ze w ogóle tu przyjechaliśmy. Moja mama miała łatwiej bo poszła pracować do siostry do firmy a tata też dość łatwo znalazł prace bo w jego biurze potrzebowali kogoś z doświadczeniem z poza Polski. Więc już pracują i normalnie żyją. Na początku było trochę (mnóstwo) papierów do załatwiania ale może Ty byś miała mniej bo to nie 25lat. I ja ani moje rodzeństwo nie mieliśmy Polskiego obywatelstwa ale już wszystko po załatwiane i jakoś żyjemy.
chyba niezły szok przeżyłas z aklimatyzacją w Polsce:)


No było ciężko i nadal jest bo nowa szkoła nowi znajomi czułam się trochę dziwnie pierwszego dnia w szkole i jak zobaczyłam te wszystkie plastic-barbie to szok hahaha no ale jestem już prawie 2 lata i jakoś muszę wytrzymać tu;/

życie na emigracji

25 lut 2011 - 22:24:31

Cześc toxicbeuauty:) Ten kraj czyli Polska (ludzie,którzy tu rządzą)mają gdzieś takich jak my!Tutaj nie ma przyszłości dla osób ,które chcą pracowac i godnie życ ! Mamy tylko iśc do urn,zagłosowac ,żeby świnina miała chlewik i miała co żryc!Tęsknisz?Za czym?Jak zaczniesz liczyc od wypłaty do wypłaty to Ci przejdzie tęsknota uwierz mi;) Tobie się udało,masz dom,męża i niedługo dzidziaka:)On musi miec lepszą przyszłośc niż szykuje mu nasza kochana Polska!Tu jest 8zł /godz. nie masz czego żałowac!Pozdrawiam;)P.S. Pilnuj tego co masz a do mamusi zawsze można pojechac:)))

życie na emigracji

09 lip 2018 - 17:17:34

Teraz jest wiele różnych możliwości. Jeśli wybieracie się za granicę i widzicie, że coś się z wami dzieje nie tak, to warto pogadać z psychologiem. Nie chodzi o szukanie gabinetu, ale np. skorzystanie z wideokonsultacji w Psychomiedic. Nr telefonu do nich to +48 22 254 54 54 . Z łatwością też można w necie odnaleźć ich stronę. Nie ważne jest to czy jedziecie na tydzień, dwa, miesiąc czy na rok. Myślę, że warto o tym pamiętać, żeby nie skończyć tak jak ta dziewczyna w Egipcie.

życie na emigracji

10 lip 2018 - 15:01:09

wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :D

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

życie na emigracji

18 lip 2018 - 18:05:50

co sądzicie o życiu na emigraci w Stanach zjednoczonych? Warto?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chciałabys zostać.... Wejdz!