Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pantenol na włosy

03 lis 2009 - 15:29:48

Ja w składzie odżywki mam prowitamina wit B5, czyli pantenol :)) Także wydaję mi się, że będzie działać ;]

pantenol na włosy

03 lis 2009 - 16:09:05

Jutro rano dam znac, bo bede wlosy myc ;>
Sluchajcie, nalozylam go na konce wlosow i po jakims czasie splukalam i roznica jest wyczuwalna! Sa mieciutkie ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-03 17:51 przez shy08.

pantenol na włosy

03 lis 2009 - 18:21:30

Cytat
shy08
Jutro rano dam znac, bo bede wlosy myc ;>
Sluchajcie, nalozylam go na konce wlosow i po jakims czasie splukalam i roznica jest wyczuwalna! Sa mieciutkie ;)

hmmm pantenol jest tłusty :) powiedz mi czy spłukałas go z łatwościa ? ja dzis kupiłam sobie szampon do włosów z Pantenolem

pantenol na włosy

05 lis 2009 - 13:23:00

Kladlam go tylko na polowe wlosow, bo nie chcialo mi sie ich myc, a bylam ciekawa czy to naprawde dziala. Splukalam go z latwoscia zwykla woda :)

pantenol na włosy

07 lis 2009 - 17:24:26

Cytat
Pati61
Cytat
allicia
o skutecznym działaniu pantenolu na wierzchnią warstwę włosa nie słyszałam,a le mam wypróbowany inny środek: nafta kosmetyczna. "Wyelczyłam" sobie nią włosy

a nafta do czego? i jak ją stosowałaś?;>
w aptece można dostać naftę kosmetyczną z biopierwiastkami (koszt ok. 5-6 zł) Jes świetna na zniszczone i przesuszone włosy, np. po zabiegach fryzjerskich, trwałej, rozjaśnianiu. Wystarczy przed myciem wetrzeć we włosy (najwięcej na końe, bo jak skoncentrujesz si,ę na skórze głowy, to potem szybko się przetłuszczą), potrzymać ok. 30 minut i umyś głowę (czasem trzeba 2 razy umyć, bo nafta jest bardzo tłusta) Najpierw stosowałam przy każdym myciu - teraz raz w tygodniu. Po 3 zastosowaniach jest diametralna różnica - włosy lśnią, są odżywione i miękkie, nie puszą się i nie wypadają. Niech się chowają wszystkie odżywki - szkoda pieniędzy, skoro tak prostą i tanią metodą można uzyskać genialny efekt. Gorąco polecam - jedyne przeciwwskazanie to duże nasłonecznienie - to znaczy nie wolno używać nafty latem, bo jest to pochodna benzyny, więc w kontakcie ze słońcem można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Ale teraz na kurację naftą jest idealna pora :)

pantenol na włosy

07 lis 2009 - 17:48:30

ja mam takie pytanie ;p w jakiej postaci można kupić ten pantenol? ;p

pantenol na włosy

07 lis 2009 - 18:01:00

Pantenol jest w pojemnikach tak jak pianka do włosów, tylko że są 2 rodzaje - zwykły i z propolisem ale myślę, że do włosów to raczej ten zwykły a z propolisem np. do podrażnionej skóry o ile ktoś nie ma uczulenia

nafta też jest dobra, można ją połączyć z żółtkiem i sokiem z cytryny ale uwaga!!! jak za długo trzymasz, możesz poparzyć skóre głowy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-07 18:05 przez ula.

pantenol na włosy

08 lis 2009 - 12:34:26

dzięki :) a jak się go stosuje wogole? Sam czy miesza się z czyms jak ta nafte?

zweryfikowana
Posty: 1.487
Ostrzeżenia: 1/5

pantenol na włosy

08 lis 2009 - 12:37:04

nie słyszałam . ale wolę nie próbować xD hehe

pantenol na włosy

17 mar 2010 - 17:44:53

Też słyszałam o Panthenolu na włosy. Nie zweryfikowałam tego jednak. Wiem, na pewno, że kosmetyczki polecają go do stosowania po depilacji. Łagodzi podrażnienia i nawilża.
Sama stosowałam go jako piankę nawilżającą do przesuszonej skóry.

pantenol na włosy

22 mar 2010 - 19:31:49

no jestem zaskoczona. Ja go mam zawsze w apteczce bo o oparzenie czasem nie trudno. często go stosuję latem na oparzenie słoneczne ale wiem, że ma one też inne zastosowanie przy odmrożeniach, podrażnieniach przy goleniu czy przy opryszczce, co zapewne wiele osób zdziwi :D
mnie zdziwiło jego zastosowanie na włosy.. i nie omieszkam spróbować.
ale jak się do tego zabrać?

pantenol na włosy

22 mar 2010 - 19:41:15

podbijam

pantenol na włosy

24 mar 2010 - 12:27:22

ja mam na myśli ten Panthanol Spray z uśmiechniętą buzią na butelce.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-26 18:35 przez Malgoha.

pantenol na włosy

15 cze 2010 - 14:33:36

ja mam tabletki które dostałam od cioci z Niemiec nazywają się- biotin 5mg N jest w Polsce odpowiednik na allegro naprawdę polecam !! wzmocniły mi się włosy i pazurki :) a jeśli chodzi o jedwab do włosów najlepszy osmo ikon dostępny w salonach fryzjerskich bądź na allegro nie znajdziecie żadnego lepszego uwierzcie i spróbujcie :) troszkę kosztuje około 60 zł,ale warto jest wydajny ja mam go ponad już 5 miesięcy,a używam non stop... ceramidy do włosów tez są dobre z firmy brelil koszt 60 zl>sama jestem fryzjerka wiec nie poleciłabym czegoś czego nie wypróbowałam :) dodaje zdjęcia kosmetyków i polecam bo warto sami zobaczycie różnice !!!



pantenol na włosy

15 cze 2010 - 14:36:53

nigdy o tym nie słyszałam .. ale jednak próbować nie będę;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

SH-jak pokonac wstyd?