Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.860
Ostrzeżenia: 2/5

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:00:24

ja bym nie chciała takiej;/ Jak będą chcieli to i tak wytną z Ciebie co tam zechcą , takie prawo w Polsce i nie koniecznie muszą pytać o to rodzinę! niestety...

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:00:38

ja noszę taką dyskietkę jak dowód w portfelu ze wyrażam zgodę na przeszczep organów. mam nadzieję ze dozyję sędziwej starości i nikomu moje stare graty nie bedą juz potrzebne ;)

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:01:58

Cytat
modystka
taaa i podpatrzą że masz coś takiego i Cie zabiją za rogiem :P

niby glupie, ale jednak cos w tym jest, są czubki co za nerki kase kroją :) Ja mam osiwadczenie podpisane i trzymam wportfelu, nie musze miec bransoletki i obnosisc sie jaka to jestem super, ze dam sie pokroic po smierci :) Zeby tylko zaden haker mnie nie namierzyl i nie sciagl :)

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:03:22

Chyba lepiej wydrukować sobie oświadczenie woli... a nie obnosić się ze swoją 'dobrocią'.

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:04:13

ja mam taką plastikową karte i trzymam ją w portfelu pod dowodem osobistym, w razie gdyby cos sie stało

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:07:00

Ja od dawna noszę w portfelu oświadczenie woli :) A taka bransoletka też by mi się przydała - nie ze względu na modę, ale na to, że prędzej zauważą bransoletkę niż oświadczenie w portfelu.

zweryfikowana
Posty: 212
Ostrzeżenia: 1/5

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:09:25

te bransoletki są w aparcie za 149 zł specjalny projekt Macieja Zienia :)

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:26:05

Te śmieszne karteczki z oświadczeniem woli nic nie dają, bo nie stanowią formalnie żadnego dokumentu. Lekarze w większości przypadków boją się podejmować decyzji na tej podstawie, więc i tak pytają rodzinę, którą po prostu uświadomcie o waszej woli. Poza tym znam przypadek (relacja osoby z karetki, która miała staż czy coś takiego), w którym przy osobie w stanie krytycznym po wypadku znaleziono takie oświadczenie i zaprzestano ratowania jej życia. Przypdek był ciężki, ale można było jeszcze próbować czego ratownicy nie zrobili...

zweryfikowana
Posty: 561
Ostrzeżenia: 3/5

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:28:50

Ciekawe jest to co mówicie, wiem, że modne było też noszenie tych gumowych z grupą krwi :)


Pomożecie? Szukam! http://forum.szafa.pl/36/3997862/_subject_.html

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:31:47

Ja bym nie założyła. Przeraża mnie to.

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:33:43

Cytat
AfterSchool
Ciekawe jest to co mówicie, wiem, że modne było też noszenie tych gumowych z grupą krwi :)


Pomożecie? Szukam! http://forum.szafa.pl/36/3997862/_subject_.html

To też nic nie daje :] Potrzebny jest oficjalny dokument wydany przez szpital w postaci takiej karty albo legitymacja honorowego dawcy krwi.

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:36:43

nie podobają mi się

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:38:56

Cytat
kaszmir
ja bym nie chciała takiej;/ Jak będą chcieli to i tak wytną z Ciebie co tam zechcą , takie prawo w Polsce i nie koniecznie muszą pytać o to rodzinę! niestety...


Ręce nogi, cycki opadają jak się takie bzdury czyta!
Po pierwsze gdzie Ty słyszałaś o przypadku że bez zgody rodziny lekarze zabrali narządy?? Prosze chociaż o jeden konkretny przypadek taki w Polsce
Prawda jest taka że lekarze pytają rodzinę nawet jak dana osoba miała oświadczenie woli, i jak rodzina sie nie zgadza to nie pobierają.

Po drugie: co to znaczy "niestety..."? A po grzyba ci w trumnie wątroba i nerka? Co sobie z tym zrobisz ty albo twoja rodzina??? Powinni się nie pytać, powinna być ustawa że każdemu zmarłemu powinno się pobierać narządy bez zgody rodziny. Narządy zgniją a jest masa ludzi dla których to szansa na życia. Kumasz??? ZYCIE. Pierwszy raz użyje tu takiego słowa ale pasuje moim zdanim do Twojej wypowiedzi: jesteś totalną skończoną KRETYNKĄ
Cytat

Te śmieszne karteczki z oświadczeniem woli nic nie dają, bo nie stanowią formalnie żadnego dokumentu. Lekarze w większości przypadków boją się podejmować decyzji na tej podstawie, więc i tak pytają rodzinę, którą po prostu uświadomcie o waszej woli. Poza tym znam przypadek (relacja osoby z karetki, która miała staż czy coś takiego), w którym przy osobie w stanie krytycznym po wypadku znaleziono takie oświadczenie i zaprzestano ratowania jej życia. Przypdek był ciężki, ale można było jeszcze próbować czego ratownicy nie zrobili...

Skąd wy takie historie bierzecie to ja nie wiem, ciekawa jestem kto ma czas na sprawdzanie portfela w trakcie reanimacji na miesju wypadku ,takie rzeczy robi się już w szpitalu, pozatym nigdy nie uwierzę że zaprzestaliby ratowania ze względu na taką kartę. Śmieszne....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-21 19:41 przez 1joanna986.

niezweryfikowana
Posty: 1.146
Ostrzeżenia: 1/5

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:41:08

ja widziałam tylko z grupą krwi a aparcie :)

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:42:41

A i jeszcze jedno, ciekawa jestem jakie byłoby Wasze zdanie na temat oddawania narządów gdyby to któraś z was potrzebowała nerki, serca czy płuc albo ktoś kogo kochacie.

następna dyskusja:

nowe nowe SH H or N?