Obecnie rozmawiamy o:

Hiszpania

58 minut temu

Wakacje w Hiszpanii.

godzinę temu

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Roleta okienna

dzisiaj o 13:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 19:46:18

taka bransoletka to fajna rzecz, slyszalam tez kiedys o jakims specjalnym tatuazu

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 20:11:14

uważam że każda forma mówienia o transplantacjach jest dobra, nawet jeśli miałoby to być przez mode na bransoletki. Zawsze to powód żeby o tym porozmawiać, ktoś Cię zaczepi, powie - ale masz bransoletke a co to, i moze sam przemyśli, poczyta na ten temat i może zmieni zdanie i nie będzie chciał brać swoich narządów do grobu, a pozwoli żeby posłużyły komuś innemu.
Wiem co mówię, bo sama jestem całym sercem za oddawaniem narządów. Moja Mama jest po przeszczepie serca. Gdyby nie to, że znalazł się dawca to nie miałabym Mamy od 6 lat... zostałabym zupełnie sama w wieku 17 lat, bo nie miałam nikogo tylko siostrę na którą i tak nie można było liczyć. Nigdy nie zapomnę jak 5 października 2005 roku zadzwonił telefon ze szpitala ze znalazło się serce i ze przyjadą po moją Mamę. To był ostani dzwonek, bo generalnie leżała już w domu umierająca, a ja nie mogłam na to patrzeć. Teraz jest nową osobą, szczęśliwą i prawie całkiem zdrową ( niestety lek immunosupresyjne, czyli zapobiegające odrzutowi przeszcepionego organu obciązają dosyć bardzo inne, ale to nic przy tym że moja Mama żyje! i ze mogę się nią cieszyć kazdego dnia, że doczekała mojego ślubu, że jest spokojna że już nie jetsem sama. Wiem ze to moze wydawać się straszne, ale kobieta która wtedy umarła uratowała co najmniej 3 inne osoby! moja Mama otrzymała serce, ktoś inny płuca, jeszcze ktoś nerki... poznałyśmy rodzinę dawcy, to był bardzo wzruszający moment i do dziś utrzymujemy kontakt, oni dzwonią kiedy moja Mama ma urodziny czyli tego 5 października, bo wtedy urodziła się na nowo! a co najpiękniejsze - poznała cudownego mężczyznę, który tez jest po przeszczepie serca, i w ostatnią sobotę byłam na ich ślubie! tyle lat była sama a teraz wszytsko jest dobrze. nie wiem co by było, gdyby wtedy tamta rodzina nie zgodizła sie na pobranie organów...

Modne Bransoletki Dawcy.

21 lip 2011 - 20:22:23

Cytat
1joanna986
Skąd wy takie historie bierzecie to ja nie wiem, ciekawa jestem kto ma czas na sprawdzanie portfela w trakcie reanimacji na miesju wypadku ,takie rzeczy robi się już w szpitalu, pozatym nigdy nie uwierzę że zaprzestaliby ratowania ze względu na taką kartę. Śmieszne....

Portfel ryli, bo szukali info o grupie krwi, bo jakby się udało podtrzymać go przy życiu, to niezdędna by była transfuzja po przybyciu do szpitala. W karetce nie byłam osobiście, a historia nie jest opowiadana przez milionową osobę rzędu (kuzyn koleżanki, z którą pracowałam był tego świadkiem). Poza tym pewne doświadczenia z lekarzami na pogotowiu sprawiają, że takie historie wg mnie są po prostu prawdopodobne... Długo by tu opisywać i bynajmniej nie chodzi mi tu o opowieści typu, że pani Krysi wrastał paznokieć i nikt nie chciał jej pomóc.

Masz całkowitą rację, że organy po śmierci nikomu nie są potrzebne i opór przed ich pobieraniem również mnie dziwi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-21 20:25 przez ania_nt.

Modne Bransoletki Dawcy.

23 lip 2011 - 02:36:59

polecam Ci bransoletki formy Lilou. jest do wyboru duzo ksztaltow zawieszek np. serduszka, medaliki, koniczynki i mozna wygrawerowac na nim co sie chce. ;) wejdz na lilou.pl

Modne Bransoletki Dawcy.

23 lip 2011 - 07:37:04

Myślę, że to każdego osobista sprawa co i gdzie chce nosić i nie można za to nikogo krytykować, więc po co te przepychanki tu.
Dla jednych noszenie czegoś w portfelu czy na ręku to chęć zaistnienia i poszpanowania, dla innych to pewna potrzeba a dla jeszcze innych chęć propagowania pewnej idei.
Według prawa, z tego co wyczytałam, w Polsce lekarze nie mają obowiązku pytać rodziny o zgodę i znam takowy przypadek.

zweryfikowana
Posty: 5.787
Ostrzeżenia: 1/5

Modne Bransoletki Dawcy.

23 lip 2011 - 08:01:38

W życiu bym takiego czegoś nie założyła., co nie znaczy, że nie jestem za pobieraniem organów. Jeżeli umrę to niech biorą co chcą ale raczej od starszych, schorowanych ludzi chyba nie pobierają a mam zamiar żyć baaardzo długo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-23 08:32 przez confetti3353.

zweryfikowana
Posty: 2.325
Ostrzeżenia: 1/5

Modne Bransoletki Dawcy.

23 lip 2011 - 08:17:04

Cytat
Patrycja21
uważam że każda forma mówienia o transplantacjach jest dobra, nawet jeśli miałoby to być przez mode na bransoletki. Zawsze to powód żeby o tym porozmawiać, ktoś Cię zaczepi, powie - ale masz bransoletke a co to, i moze sam przemyśli, poczyta na ten temat i może zmieni zdanie i nie będzie chciał brać swoich narządów do grobu, a pozwoli żeby posłużyły komuś innemu.
Wiem co mówię, bo sama jestem całym sercem za oddawaniem narządów. Moja Mama jest po przeszczepie serca. Gdyby nie to, że znalazł się dawca to nie miałabym Mamy od 6 lat... zostałabym zupełnie sama w wieku 17 lat, bo nie miałam nikogo tylko siostrę na którą i tak nie można było liczyć. Nigdy nie zapomnę jak 5 października 2005 roku zadzwonił telefon ze szpitala ze znalazło się serce i ze przyjadą po moją Mamę. To był ostani dzwonek, bo generalnie leżała już w domu umierająca, a ja nie mogłam na to patrzeć. Teraz jest nową osobą, szczęśliwą i prawie całkiem zdrową ( niestety lek immunosupresyjne, czyli zapobiegające odrzutowi przeszcepionego organu obciązają dosyć bardzo inne, ale to nic przy tym że moja Mama żyje! i ze mogę się nią cieszyć kazdego dnia, że doczekała mojego ślubu, że jest spokojna że już nie jetsem sama. Wiem ze to moze wydawać się straszne, ale kobieta która wtedy umarła uratowała co najmniej 3 inne osoby! moja Mama otrzymała serce, ktoś inny płuca, jeszcze ktoś nerki... poznałyśmy rodzinę dawcy, to był bardzo wzruszający moment i do dziś utrzymujemy kontakt, oni dzwonią kiedy moja Mama ma urodziny czyli tego 5 października, bo wtedy urodziła się na nowo! a co najpiękniejsze - poznała cudownego mężczyznę, który tez jest po przeszczepie serca, i w ostatnią sobotę byłam na ich ślubie! tyle lat była sama a teraz wszytsko jest dobrze. nie wiem co by było, gdyby wtedy tamta rodzina nie zgodizła sie na pobranie organów...

Gratuluję :) i to jest to ....jeden człowiek może uratować kilka osób :)

ja jestem za takimi bransoletkami ,chętnie taką bym zakupiła jeśli byłyby w dobrej cenie :P lub nieśmiertelniki albo zawieszka w kształcie serduszka na długim łańcuszku z napisem o oddaniu narządów po mojej śmierci potrzebującym ,modne ładne i przydatna informacja na takiej rzeczy jest :) gdybym umarła ,lekarze zobaczyliby to ,rodzice i byliby pewni że chciałabym oddać swoje narządy innym... więc JESTEM NA TAK!

Modne Bransoletki Dawcy.

25 cze 2013 - 18:26:48

Kupiłam sobie na Allegro za śmieszne pieniądze taka opaskę, chętnie kupiłabym jeszcze jakąś zawieszkę na szyję, ale nigdzie nie mogę jej dostać. Może wiecie gdzie można taką kupić.

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=16496649

http://allegro.pl/my_page.php?uid=16496649

Pozdrawiam wszystkich.

Proszę, nie zabieraj swoich organów do nieba Niebo wie, potrzebujemy ich tutaj na ziemi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-25 19:58 przez meduza2013.

Modne Bransoletki Dawcy.

25 cze 2013 - 18:33:44

Dziwna sprawa, nigdzie takich nie mogę znaleźć, nawet na ebay'u nie ma - tylko takie, cena 20 dolarów z przesyłką czyli 6 dych, jak na mnie to za drogo. http://www.ebay.com/itm/ORGAN-DONOR-MEDICAL-ALERT-ID-Silver-Tone-Unisex-Bracelet-/390480068436?pt=UK_JewelleryWatches_WomensJewellery_Rings_SR&hash=item5aea6cff54

następna dyskusja:

nowe nowe SH H or N?