Obecnie rozmawiamy o:

stylowy grzejnik

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Proszę o pomysły na tunikę.

18 cze 2017 - 21:38:14

Cześć!
Mam do Was wielką prośbę.
Potrzebne mi rady odnośnie naprawy tuniki.

Mam ją z odzysku,z drugiej ręki,od kogoś,kto też nie miał na nią pomysłu.
Świetna dzianinka,kolor czekoladowy i złota aplikacja pod biustem.
Do tego wszystkiego strasznie mi się podoba,jest z Orsay i to mój rozmiar.
Problem polega na tym,że...nie ma ramiączek.Właściwie są,ale tylko miejsca na wciągnięcie czegoś z obu stron i całość nie jest połączona w jedno.
(takie 2 części)
Dla pokazania wciągnęłam "roboczy" sznureczek i wrzucam kilka zdjęć.Myślałam o cienkim,złotym łańcuszku,ale nie wiem,czy to dobry pomysł na upały.Nie wiem,czy się nie zerwie i nie zostanę bez bluzki.
Jakieś ładne,złote gumeczki...?

Czy możecie coś doradzić? Podsunąć jakiś pomysł?
Wrzucajcie wszelkie rady,bo każda jest cenna.
Pozdrawiam.:)



zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Proszę o pomysły na tunikę.

18 cze 2017 - 21:46:09

W pasmanteriach można spotkać takie złote sznurki więc może taki sznurek, ale kolor musiałby być zbliżony do tej aplikacji.

Proszę o pomysły na tunikę.

18 cze 2017 - 21:55:25

Cytat
malmie
W pasmanteriach można spotkać takie złote sznurki więc może taki sznurek, ale kolor musiałby być zbliżony do tej aplikacji.

Myślałam też o wszyciu koronki (z podobnym wzorem,co aplikacja),ale musiałaby być taka miękka,bawełniana i raczej "szydełkowa".
A gdyby dorobić na szydełku z jakiegoś złotego kordu (?)
takie szersze pasy i połączyć je z tymi kawałkami...
Co myślisz?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Proszę o pomysły na tunikę.

18 cze 2017 - 22:05:15

Cytat
czarownicaao
Co myślisz?
Te pasy szydełkowe pasowałoby gdzieś powtórzyć hmm może taka bransoletka na szydełku albo czoker.

Proszę o pomysły na tunikę.

18 cze 2017 - 22:17:35

Cytat
malmie
Cytat
czarownicaao
Co myślisz?
Te pasy szydełkowe pasowałoby gdzieś powtórzyć hmm może taka bransoletka na szydełku albo czoker.

Najpierw kombinowałam z łańcuszkami,ale nie są tak plastyczne i podatne.Mogą uwierać lub się po prostu zerwać przy poruszaniu.
Później wydedukowałam te pasy-zrobione na szydełku,ale o podobnym motywie,co ten na tunice.
Tylko nitka musi być złota lub nawet taka "koło złotego" (coś jak kolor kordu),żeby zgrało się kolorystycznie.
Dzięki.
Pokombinuję.:*

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Proszę o pomysły na tunikę.

18 cze 2017 - 22:21:39

Kombinuj, może jeszcze co kto tutaj wymyśli ;) Jeszcze można by było zszyć te ramiączka, ale nie wiem jak to na biuście by się prezentowało.
Widziałam kiedyś takie klamry spinające i też fajnie to wygląda.

Proszę o pomysły na tunikę.

18 cze 2017 - 22:51:48

Cytat
malmie
Kombinuj, może jeszcze co kto tutaj wymyśli ;) Jeszcze można by było zszyć te ramiączka, ale nie wiem jak to na biuście by się prezentowało.
Widziałam kiedyś takie klamry spinające i też fajnie to wygląda.

Wiesz,można zszyć,ale ta aplikacja złota ma być umieszczona pod piersiami,
a więc...będzie za krótko.(całość pójdzie do góry)
Trzeba "uzupełnić" prawie całe ramiączko-szeleczki dosztukować.
Jest też taka opcja,żeby zebrać te końce w takie złote kółka,a potem połączyć czymś...,przykładowo koronką lub łańcuszkiem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-18 22:53 przez czarownicaao.

Proszę o pomysły na tunikę.

18 cze 2017 - 22:58:07

Hmm sa lancuszki zlote bardzo delikatne badz wlasnie sznureczki w pasmanteriach. Mnie sie nie podobaja bluzki z takim biustem wiec przerobila bym na wiazanie na szyje... Zloty delikatny badz szary lub brazowy sznureczek wiazany na szyje a tyl ( to do ramiaczek ) uciac . bedzie bluzka wiazana na szyje i bedzie super. A mozna w ten sznureczek wplesc lancuszek do polowy

Proszę o pomysły na tunikę.

18 cze 2017 - 23:06:48

Cytat
maadlin
Hmm sa lancuszki zlote bardzo delikatne badz wlasnie sznureczki w pasmanteriach. Mnie sie nie podobaja bluzki z takim biustem wiec przerobila bym na wiazanie na szyje... Zloty delikatny badz szary lub brazowy sznureczek wiazany na szyje a tyl ( to do ramiaczek ) uciac . bedzie bluzka wiazana na szyje i bedzie super. A mozna w ten sznureczek wplesc lancuszek do polowy

Pomysł nie jest zły,a wręcz ciekawy.
Spodobało mi się wplecenie sznureczka w łańcuszek-to jest fajne rozwiązanie.
Raczej jednak obstawiam ramiączka,bo...po prostu lepiej się czuję w takim typie bluzki (ot...stara baba :D ).
Dziękuję Ci za podpowiedź i pomoc.

Proszę o pomysły na tunikę.

18 cze 2017 - 23:09:43

Cytat
czarownicaao
Cytat
maadlin
Hmm sa lancuszki zlote bardzo delikatne badz wlasnie sznureczki w pasmanteriach. Mnie sie nie podobaja bluzki z takim biustem wiec przerobila bym na wiazanie na szyje... Zloty delikatny badz szary lub brazowy sznureczek wiazany na szyje a tyl ( to do ramiaczek ) uciac . bedzie bluzka wiazana na szyje i bedzie super. A mozna w ten sznureczek wplesc lancuszek do polowy

Pomysł nie jest zły,a wręcz ciekawy.
Spodobało mi się wplecenie sznureczka w łańcuszek-to jest fajne rozwiązanie.
Raczej jednak obstawiam ramiączka,bo...po prostu lepiej się czuję w takim typie bluzki (ot...stara baba :D ).
Dziękuję Ci za podpowiedź i pomoc.

Kazdy ma inne upodobania. Metode wplecenia lancuszka zastosuj w swoim pomysle i bedzie super. Powodzenia

Proszę o pomysły na tunikę.

19 cze 2017 - 18:07:56

W związku z moim absolutnym wstretem do robótek ręcznych poszłabym w rzemyki. Kolor mnie ku temu "pchnął".

Proszę o pomysły na tunikę.

19 cze 2017 - 21:46:12

O widzisz...
I to jest genialny pomysł.
Rzemyki kolorystycznie (i nie tylko) wyglądałyby super.
Muszę jednak przeanalizować wszelkie pomysły (wszystkie są bardzo ciekawe),
a w praktyce często wygląda to inaczej,niż podpowiada wyobraźnia.
Dzięki stokrotne @alicja70 .:*

Proszę o pomysły na tunikę.

20 cze 2017 - 08:35:07

@czarownicaao w pasmanteriach sa takie tasmy ozdobne gipiurowe, koronkowe w róznych kolorach , szerokosciach więc może cos takiego?





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-20 20:25 przez agata74.

Proszę o pomysły na tunikę.

20 cze 2017 - 22:27:49

Mam problem z netem-nie mogę wstawić postu,a o zdjęciu z przeróbkami nie wspomnę.

Bez przywołania i bez zdjęcia wchodzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-20 22:30 przez czarownicaao.

Proszę o pomysły na tunikę.

20 cze 2017 - 22:40:17

Odnośnie łańcuszka jest też druga strona medalu - należy brać pod uwagę, że pod wpływem wilgoci, temperatury może on barwić skórę, a to już ładnie nie wygląda. Popieram pomysł z taśmami, które proponuje Agata :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy zostawić koraliki?