Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zwężenie długiej sukni

20 sty 2017 - 17:01:58

Dziewczyny, potrzebuję pomocy. Zamówiłam przez internet piękną suknię maxi i niestety otrzymałam zły rozmiar. Miała być 38, a tymczasem to 42 albo większa, przez co jest na mnie sporo za duża! Niestety nie ma mniejszego rozmiaru...Zastanawiam się czy odesłać sukienkę czy może lepiej oddać do zwężenia? Orientujecie się ile może kosztować przeróbka u krawcowej? Sukienkę trzeba zwęzić prawie na całej długości. Mam mało czasu na podjęcie decyzji.Z góry dziękuję za odpowiedzi.



(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-20 17:07 przez palikot.

Zwężenie długiej sukni

20 sty 2017 - 17:20:38

Jeśli masz sprawdzonego krawca/krawcową, to możesz spróbować. Z doświadczenia wiem, że to warunek konieczny, bo mi raz się zdarzyło dostać coś za dużego i zaryzykowałam przeróbkę u krawca, z którym wcześniej nie miałam do czynienia, to wyszło jeszcze gorzej. Także ja osobiście więcej bym się w coś takiego nie bawiła.

Zwężenie długiej sukni

20 sty 2017 - 17:24:30

Niestety nie mam nikogo zaufanego. Nie wiem czy w ogóle da się ja przerobić z uwagi na ozdobne szwy, guziki i fakt,że jest na mnie dużo za duża. Interesuje mnie też ile mniej więcej by to kosztowało, więcej niż 50 zł nie chciałabym przeznaczyć.

Zwężenie długiej sukni

20 sty 2017 - 17:47:56

No ja płaciłam z kilkadziesiąt zł, dokładnie nie pamietam bo to już sporo lat temu (z tym że chodziło o spodnie) ale kasa wyrzucona w błoto, bo nie dość że się nie nadawały, to jeszcze po przeróbce nie można już zwrócić do sprzedawcy. Także jeśli nie znasz nikogo kompetentnego, to bym odradziła przeróbkę.

Zwężenie długiej sukni

20 sty 2017 - 18:54:35

hmmm, niestety ciezko bedzie to zwęzic, ja bym odeslala

Zwężenie długiej sukni

21 sty 2017 - 17:16:59

ja też bym odesłała,
to nie jest łatwo poprawić a krawcowej jeszcze trzeba zapłacić a na dodatek materiał może jej pęknąć

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak uszyć taką sukienkę?