Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak przerobić płaszcz ?

19 paź 2016 - 21:02:24

Mam taki podobny płaszczyk, trochę mi sie już znudził i chętnie bym go w jakiś sposób przerobiła. Ale nie wiem jak ,może pasek ,może coś doszyć ,odpruć? Poradzcie cos :)



zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

jak przerobić płaszcz ?

19 paź 2016 - 21:20:33

Jak nie jest jakiś ciepły to ja bym rękawy zlikwidowała.
Warto też pomyśleć o ciekawych dodatkach, bo to one zmieniają wszystko i przeróbki bywają zbędne ;)

jak przerobić płaszcz ?

19 paź 2016 - 21:26:10

nie chce likwidiwac rekawów - kurteczka jest ciepla i potrzebuje na jesien /zime

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

jak przerobić płaszcz ?

19 paź 2016 - 21:33:55

Pasek odpada, bo na oko widać, że oszpeci całość. Kołnierz z futerka odpada, bo klapy zasuwane i jakoś nieporęcznie będzie hmm Skrócenie odpada, bo będzie kusy i kieszenie odlecą, coś doszywać to jakoś tak napaćkane będzie hmm Pagony zlikwidować też nie, bo efekt niewspółmierny do pracy hmm

jak przerobić płaszcz ?

19 paź 2016 - 21:54:22

no jak pasek nie ,kolnierz nie ? To co..

jak przerobić płaszcz ?

19 paź 2016 - 22:11:27

A jakby doszyć na końcu rękawów takie szerokie mankiety
(tak z 1/3 całego rękawa) i niech one odstają i zapinają się tak,jak zapina się spinki przy męskiej koszuli-na 3 guziki na przykład.
Foto przykładowe-nie musi być we wzory.
Aczkolwiek dla mnie te wzory wyglądają też ciekawie.
Co myślicie?





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 22:22 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

jak przerobić płaszcz ?

19 paź 2016 - 22:33:02

Nie przekonują mnie te mankiety, bo płaszcz jest z dwóch rodzajów materiałów i formę ma raczej surową. Na moje to albo radykalna przeróbka albo trzeba zostawić jak jest. Z tych radykalnych to jeszcze likwidacja wszelkich zamków, a zamiast nich dwa rzędy guzików coś na kształt militarnego, ale ile coś takiego kosztuje to nie mam pojęcia. Jak ktoś sam potrafi to można spróbować takiej przymiarki guzików jeszcze przed wypruciem zamków.

jak przerobić płaszcz ?

19 paź 2016 - 22:38:55

@malmie
A gdyby wykombinować te mankiety z podobnego materiału,jak środek płaszczyka (taki mat)?
Guziki to też fajny pomysł,ale obawiam się,że 2 rzędy mogą się nie spiąć.On zachodzi na siebie na jakiś 1 rząd,
a tu już nie będzie takiego efektu.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

jak przerobić płaszcz ?

19 paź 2016 - 22:50:27

Nie widzę tych mankietów nawet w macie, no jakoś mi to nie pasuje @czarownicaao bo będzie tego dużo, taka mega kombinacja się zrobi.
Poniżej schemat przeróbki - białe to guziki, może ich być więcej, a czerwone to dziury na zapięcie.


jak przerobić płaszcz ?

19 paź 2016 - 23:04:53

jak czerwone beda dziurami za guziki to jak zapne suwak ?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

jak przerobić płaszcz ?

19 paź 2016 - 23:13:20

Cytat
Sachmettt
jak czerwone beda dziurami za guziki to jak zapne suwak ?
Tak jak pisałam wcześniej: wszelakie suwaki do likwidacji i te z kieszeni również ;) Dziury są dziurami na guziki ( dziury na guziki po prawej stronie zdjęcia ), a guziki po lewej stronie zdjęcia są niejako ozdobą, ale jak się zapniesz to dwa rzędy guzików będzie.

jak przerobić płaszcz ?

19 paź 2016 - 23:36:19

aha czyli poprostu pozbyc sie suwaków zamiast nich wszyc guzki

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

jak przerobić płaszcz ?

19 paź 2016 - 23:45:25

No tak to widzę. Bez zamków, a z guzikami. Tylko czasami nie przyszywaj guzików na kieszeniach, bo te mają być ładnie wykończone i tyle.
Trzeba przymierzyć jak to będzie bez zamka czyli zapij się na agrafkę i jak nie będzie ciasno to okej. No i jeszcze koszty finansowe "operacji" ;)
Szycie musi być staranne, a nie na okrętkę czyli prowizorka :D

EDIT:
Efekt końcowy ma przypominać coś takiego czyli dziury i guziki.




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-19 23:58 przez malmie.

jak przerobić płaszcz ?

20 paź 2016 - 08:26:02

wogóle to nie trzyma się przeróbki.
Ja nie widzę po co go przerabiać.
Jedyne co to można z chrzanić.

jak przerobić płaszcz ?

20 paź 2016 - 08:54:46

ja bym go nier zmieniała bo mozna przekombinowac a szkoda bo płaszcz ładny, a jak potrzebujesz zmian to wystarczy dodac kolorowy komin, szalik , chustę itp.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zwężenie długiej sukni