Obecnie rozmawiamy o:

zakładanie ogrodu

gorący temat

polecany dentysta

34 minut temu

elektryka sklep

40 minut temu

wakacje last minute

55 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

na ratunek ciuchowi!

14 lut 2015 - 22:41:47

Dziewczyny, kupiłam sobie kiedyś przepiękny czarny sweterek z Lewisa, kardigan. Wyprałam go, ale niestety zostały białe przebarwienia po detergencie, tzn. wygląda jakby był nieco sprany. Szkoda mi go, chciałabym go uratować! dodam, że czyn ten popełniłam ponad rok temu i odtąd wisi sobie w szafie, czekając na ratunek.

W czym go wyprać, wymoczyć aby odzyskał dawny kolor? Może w ciemnym piwie? proszę o radę :)

pozdrawiam Zgredzia

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

na ratunek ciuchowi!

17 lut 2015 - 09:44:23

Ja czarne swetry piorę przewrócone na lewą stronę w temp. 30-40 stopni w płynie do ciemnych ubrań i kolor się nawet utrzymuje.
Słyszałam o namoczeniu w wodzie z octem, ale nie stosowałam, bo nie było takiej potrzeby.

na ratunek ciuchowi!

17 lut 2015 - 09:48:13

ale po tym jednym praniu gdy zostały przebarwienia prałaś go jeszcze? Może to tylko osad który się spierze? Jak nie to płyn do prania czarnych ciuchów :) w ostateczności kup farbę czarną i zafarbuj :) ja raz na jakiś czas farbuję czarne ciuchy żeby odnowić kolor :)

na ratunek ciuchowi!

17 lut 2015 - 18:28:44

Nie jestem pewna, czy to jest osad (ale pamiętam, że wtedy przesadziłam z ilością środka do prania, i to był chyba płyn do mycia naczyń). Myślicie, że taki płyn do czarnego pomoże? czym to sprać? :P

na ratunek ciuchowi!

17 lut 2015 - 19:00:12

Może lepiej do pralni?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

na ratunek ciuchowi!

18 lut 2015 - 10:43:30

Cytat
zgredzia7
Nie jestem pewna, czy to jest osad (ale pamiętam, że wtedy przesadziłam z ilością środka do prania, i to był chyba płyn do mycia naczyń). Myślicie, że taki płyn do czarnego pomoże? czym to sprać? :P

No chyba nie zaszkodzi, przecie i tak wisi w szafie, próbuj, a jak nie da rady to trza wywalić albo szukać innego sposobu :P

na ratunek ciuchowi!

18 lut 2015 - 10:53:21

Kiedyś używałam Perwollu do ciemnych tkanin i efekt był.
Ale jak coś po jednym praniu straciło dużo koloru to nie wróży dobrze na przyszłość..
Farbowania swetra bym się nie podjęła, raczej Perła lub Perwoll do czerni i zobaczyć efekty, a jeśli nie to po prostu kup nowy sweter. Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Pozdrawiam

Kiedyś używałam Perwollu do ciemnych tkanin i efekt był.
Ale jak coś po jednym praniu straciło dużo koloru to nie wróży dobrze na przyszłość..
Farbowania swetra bym się nie podjęła, raczej Perła lub Perwoll do czerni i zobaczyć efekty, a jeśli nie to po prostu kup nowy sweter. Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-18 10:53 przez simonka26.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

na ratunek ciuchowi!

18 lut 2015 - 11:08:25

jeśli jest z naturalnego materiału - wełna/bawełna, to możesz kupić barwnik do tkanin i go zafarbować na nowo. Tylko wypłucz porządnie przed farbowaniem. Takie barwniki są tanie, możesz kupić w pasmanterii lub w necie. Polecam barwniki Iberia - nieraz z nich korzystałam i są trwałe

jeśli jest z naturalnego materiału - wełna/bawełna, to możesz kupić barwnik do tkanin i go zafarbować na nowo. Tylko wypłucz porządnie przed farbowaniem. Takie barwniki są tanie, możesz kupić w pasmanterii lub w necie. Polecam barwniki Iberia - nieraz z nich korzystałam i są trwałe



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-18 11:08 przez roksolana83.

na ratunek ciuchowi!

18 lut 2015 - 11:25:03

kup czarny barwnik do tkanin, o ile to nie wełna to powinien ładnie się zafarbować:)

na ratunek ciuchowi!

20 lut 2015 - 13:03:46

moim zdaniem spróbuj jeszcze wyprać jeszcze raz albo porzadnie wypłukać. Ja jak miałam takie przebarwienia to zazwyczaj okazywało sie, że za duzo rzeczy było w pralce i zle sie wypłukał płyn ;) może o to chodzi, jesli nie to pozostaje ufarbować.

na ratunek ciuchowi!

05 mar 2015 - 09:40:40

Jakąś konkretną firmę tego barwnika wybrać?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaka farba do tkanin?