Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak skrócić taką sukienkę

20 lis 2014 - 17:58:47

Hej dziewczyny,jak skrócić taką sukienkę,chodzi ma o ten ''ogon'' z tyłu.Chcę żeby sukienka była równej długości.Boje się,że materiał po ucięciu będzie się pruł.Jest to 100% poliester.



jak skrócić taką sukienkę

20 lis 2014 - 18:01:52

Krawcowa ci to obetnie i oendluje.jak zrobi to dobrze to sie nic pruc nie bedzie

jak skrócić taką sukienkę

20 lis 2014 - 18:08:07

To byłoby wyjście,ale boję się,że drogo mi to wyjdzie.Chciałam ją sama skrócić,bo już sobie przerabiałam troszkę ciuszków,ale boję się,że na materiale poleci oczko zanim zdążę go zszyć.Dziękuję za radę.

jak skrócić taką sukienkę

20 lis 2014 - 18:15:23

samemu to ciężko bo jak sama powiedziałaś poleci oczko.
Tu tylko potrzebny jest owerlox .
Jeśli masz maszyne do szycia to możesz delikatnie na mokro zwijać materiał i wtedy łatwo się szyje.
Najlepiej na okrętkę.

zweryfikowana
Posty: 112
Ostrzeżenia: 3/5

jak skrócić taką sukienkę

16 gru 2014 - 14:30:03

Witaj, nie powinno wyjść drogo.
Ja zwykle robię poprawki za maksymalnie 40 złotych, przy czym poziom zmian jest zdecydowanie bardziej skomplikowany niż obcięcie tyłu:)
Myślę ze zamkniesz się w 15 złotych.

jak skrócić taką sukienkę

16 gru 2014 - 14:45:41

Chyba lepiej zapłacić te parę złotych (też myślę, że to będzie ok 20-30 zł maksymalnie) niż ryzykować własnoręczne zniszczenie sukienki. To nie jest łatwy materiał, lepiej oddać w ręce kogoś doświadczonego.

Oddawałam ostatnio sukienkę do przerobienia i zwężenia i płaciłam 20 zł, za samo skrócenie nie powinnaś zapłacić więcej.

Edit. Nie spojrzałam na datę :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-16 14:46 przez Rudit.

jak skrócić taką sukienkę

26 gru 2014 - 18:33:37

Jeśli nie chcesz oddawać tego krawcowej ( mimo iż za takie błahostki biorą około 10 zł), boisz się szyć to możesz kupić wstążkę o szerokości 1 cm ( 1 m - 60 gr w pasmanterii ) i najpierw zgiąć wstążeczkę w pół i zaprasować, a później umieścić sukienkę (końce) we wstążeczce ( tak aby po obu stronach była wstążeczka ) i skleić to dobrym klejem który po wyschnięciu jest przeźroczysty . Najlepiej tapicerskim, ale to wyjdzie Ci tyle samo ile krawcowa :)
Zamiast klejenia możesz też zszyć z tą wstążeczką cienkim ściegiem.

jak skrócić taką sukienkę

26 gru 2014 - 18:37:40

krawcowa i overlock

jak skrócić taką sukienkę

19 paź 2022 - 10:55:39

Każda dobra krawcowa powinna umieć skrócić taką rzecz,
A znacie taką co uszyje strój cosplay?
https://www.human.edu.pl/jak-wykonac-cosplay/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dorobić górę?