Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Zapalenie pęcherza

47 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Szycie sukienki u krawcowej

07 lis 2014 - 19:00:01

Hej dziewczyny! ;)
Czy któraś z Was orientuje się w cenach u krawcowych? Chciałabym uszyć sobie długą sukienkę na studniówkę. Druga sprawa - ile mniej więcej zapłacę za materiał? Bardzo proszę o odpowiedzi ;)

Chodzi mi o sukienkę w tym stylu:



Szycie sukienki u krawcowej

07 lis 2014 - 19:37:26

ceny materiałow od 50 zł wzwyż za metr a uszycie to nie wiem

Szycie sukienki u krawcowej

07 lis 2014 - 19:57:24

ostatnio za szycie placilam 200zl plus wlasny material, sukienke mam wystawiona na szafie wiec mozna zobaczyc jak krawcowej to wyszlo :) bylam zadowolona efektem koncowym :)

Szycie sukienki u krawcowej

07 lis 2014 - 20:07:21

ja szyję;-)
uszycie takiej sukni to 100zł-120zł. tkanina myslę że szyfon ok 17zł/m i podszewka dobrej jakości 14zł/m

Szycie sukienki u krawcowej

07 lis 2014 - 20:40:56

Cytat
StudioModyEwaK
ja szyję;-)
uszycie takiej sukni to 100zł-120zł. tkanina myslę że szyfon ok 17zł/m i podszewka dobrej jakości 14zł/m
Że ile? Bardzo mało, jak na suknię maxi.
Dobre krawcowe dużo sobie liczą za robociznę, ja bym liczyła na koszt 200 złotych w górę.

Szycie sukienki u krawcowej

07 lis 2014 - 20:48:21

wszystko zalezy od tego gdzie mieszkasz

Szycie sukienki u krawcowej

07 lis 2014 - 22:34:29

Cytat
StudioModyEwaK
ja szyję;-)
uszycie takiej sukni to 100zł-120zł. tkanina myslę że szyfon ok 17zł/m i podszewka dobrej jakości 14zł/m

Ile materiału mniej więcej musiałabym kupić? Wzrost 173cm rozmiar 36/38 ;)

Szycie sukienki u krawcowej

07 lis 2014 - 22:57:37

Cytat
keyy
Cytat
StudioModyEwaK
ja szyję;-)
uszycie takiej sukni to 100zł-120zł. tkanina myslę że szyfon ok 17zł/m i podszewka dobrej jakości 14zł/m
Że ile? Bardzo mało, jak na suknię maxi.
Dobre krawcowe dużo sobie liczą za robociznę, ja bym liczyła na koszt 200 złotych w górę.


Nie znaczy to, że dobra krawcowa nie może policzyć sobie mniej, obrażasz autorkę powyższego posta. Uważasz ją za złą, bo nie ceni swojej pracy drogo?
Czasem cena, nie jest równowartością zakupionego towaru a tylko wyrobioną już marką/opinią i firmy(bądź ludzie - przy samozatrudnieniu) na tym ''jadą''.

Szycie sukienki u krawcowej

07 lis 2014 - 23:35:45

Policzę jutro materiał i Pani odpiszę na priv
- natomiast chce się odnieść do powyższej wypowiedzi.
Nie uważam by to było mało, na uszycie takiej sukienki- powiedzmy sobie szczerze dość prostej- jak widzę nie ma tam gorsetowych usztywnień, wielu zdobień, które musiałabym recznie przyszywać czy wyszywać jakies elementy sukienka ma prosty krój.
Uwazam również że nie zawsze wysoka cena sukni równa się jakości jej wykonania, jak również nie zawsze ta wyszkolona, ceniąca się krawcowa dobrze sukienkę uszyje w każdym przypadku.
Proszę zerknąć na kilka wystawionych moich prac nawet tutaj na szafie, na moim profilu. Wszystkie wykonałam własnoręcznie- sama robię projekty, formy, kroję, szyję i wykańczam.
Dla Pani wyżej 100zł to mało, dla innej osoby będzie to sporo. Każdy ma inne podejście, inne priorytety- również w prowadzeniu firmy- postawiłam na solidne wykonanie w rozsądnych cenach i jak na razie sprawdza mi się ta polityka firmy.
Chetnych zapraszam, mniej chętnych pozdrawiam- a każdej z Was życzę pięknych, wymarzonych sukni....

Szycie sukienki u krawcowej

07 lis 2014 - 23:37:59

Cytat
etyennette

Nie znaczy to, że dobra krawcowa nie może policzyć sobie mniej, obrażasz autorkę powyższego posta. Uważasz ją za złą, bo nie ceni swojej pracy drogo?
Czasem cena, nie jest równowartością zakupionego towaru a tylko wyrobioną już marką/opinią i firmy(bądź ludzie - przy samozatrudnieniu) na tym ''jadą''.
Ja tu obrażania nie widzę. Nie zastanawiasz się nigdy, dlaczego coś jest tak tanie, albo bardzo korzystne dla Ciebie? Że nie ma gdzieś haczyka?
Widzisz super kieckę, tanią jak barszcz i się nie zastanawiasz, czy nie ma wad? W mojej wypowiedzi po słowach "dobre krawcowe" zabrakło słów " w dużych miastach", nie piłam do autorki postu cytowanego przeze mnie.
Gdyby mi ktoś w dużym mieście powiedział, że chce za sukienkę maxi 100 złotych, to bym zwątpiła w kompetencje tej osoby. Przecież sam materiał trochę kosztuje, a gdzie robocizna? Na taką kieckę trzeba poświęcić swój czas, dlaczego dana krawcowa się nie ceni, nie ceni swojego czasu? Czyżby mało umiała? Nie wiem, może ja jestem jakaś zbyt podejrzliwa, ale zanim coś u kogoś kupię czy uszyję, to muszę wszystko przemyśleć.
Jeżeli obraziłam autorkę postu, o którym wcześniej była mowa, to przepraszam, nie piłam do niej i nie wyrażałam się o niej, tylko ogólnie. Może jestem przyzwyczajona do dużych cen za szycie (dlatego mało kiedy coś szyję) i mam zakrzywiony obraz rzeczywistości. Jeżeli są dobre i tanie krawcowe, to nie miałam przyjemności poznać, a szkoda.
I zgadzam się- cena to nie zawsze miernik jakości, co widać po tych wszystkich sieciówkach.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-07 23:44 przez keyy.

Szycie sukienki u krawcowej

07 lis 2014 - 23:45:29

StudioModyEwaK - dziękuję bardzo ;)

keyy - przecież te 100zł to sama robocizna, materiał kupuje się osobno. Czasem lepiej mieć niższe ceny a w zamian za to więcej klientów niż ceny z kosmosu a klientów zaledwie paru na krzyż ;)

Szycie sukienki u krawcowej

07 lis 2014 - 23:54:29

wiem że to głupio może zabrzmi ale róznica uszycia sukienki maxi a mini w tym przypadku różni się tylko i wyłącznie wykończeniem rozcięć po bokach sukni....

i do Pani wyżej- nie czuję się w żadnym wypadku urażona...

Szycie sukienki u krawcowej

08 lis 2014 - 00:05:43

Cytat
paulita55
keyy - przecież te 100zł to sama robocizna, materiał kupuje się
Zdaję sobie z tego sprawę, kurcze, jakoś dzisiaj nie umiem się odpowiednio wyrazić, żeby przekazać o co mi chodzi.
A autorkę tamtego posta, jeszcze raz przepraszam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-08 00:06 przez keyy.

Szycie sukienki u krawcowej

08 lis 2014 - 00:42:05

Ja za swoją studniówkową zapłaciłam 200zł razem z materiałem, ale była to krótka sukienka :)

Szycie sukienki u krawcowej

10 lis 2014 - 15:57:49

Jeśli sukienka ma prosty krój, to często nie ma różnicy w cenie między sukienką krótką, a maxi.

Za taką sukienkę jak jedna z tych: bialeinspiracje.pl/wp-content/uploads/2014/09/0272-0V9C6483-630x198.jpg płaciłam u krawcowej niecałe 150zł już z materiałem. Robocizna kosztowała 100zł niezależnie od długości.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

buty-przerobka