Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Krawcowa i przeróbki krawieckie

22 maj 2014 - 14:00:48

Dziewczyny mam pytanie:
Czy często chodzicie do krawcowej? I jeśli tak to po co najczęściej? Czy po przeróbki krawieckie, szycie czegoś od nowa?

Krawcowa i przeróbki krawieckie

22 maj 2014 - 14:03:12

Szycie od nowa- na miarę.
Przeróbki staram się robić sama :)

Krawcowa i przeróbki krawieckie

22 maj 2014 - 14:03:34

A czego najczęściej?

Krawcowa i przeróbki krawieckie

22 maj 2014 - 14:04:42

Moja mama jest krawcową i ma swoją pracownię we Wrocławiu. Ludzie najczęściej przychodzą do niej szyć suknie ślubne. Poza tym zwykle proszą o poprawki typu zwężenie czegoś, skrócenie nogawek, wymiana zamków itd :) Ja też często korzystam z umiejętności mojej mamy, ale głównie w kwestii przerabiania starych niemodnych już rzeczy :)

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Krawcowa i przeróbki krawieckie

22 maj 2014 - 14:05:31

ja na jakieś uroczystości [teraz już nie, ale zdarzało się] - studniówka, zakończenie roku, i takie tam. przeróbki to zwężanie spodni i raz zwężałam koszulę. ale to bardzo rzadko, bo moja mama jak może to mi to robi :)

Krawcowa i przeróbki krawieckie

22 maj 2014 - 14:06:01

A dużo ma klientów?

Cytat
cailleach
Moja mama jest krawcową i ma swoją pracownię we Wrocławiu. Ludzie najczęściej przychodzą do niej szyć suknie ślubne. Poza tym zwykle proszą o poprawki typu zwężenie czegoś, skrócenie nogawek, wymiana zamków itd :) Ja też często korzystam z umiejętności mojej mamy, ale głównie w kwestii przerabiania starych niemodnych już rzeczy :)

a dużo bierze za szycie sukni slubnej?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-22 14:07 przez martonka.

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Krawcowa i przeróbki krawieckie

22 maj 2014 - 14:07:59

widzę, że się przymierzasz do założenia czegoś? moim zdaniem to opłacalny biznes, ja jak się wyprowadzilamz domu to korzystam często. ostatnio zszywałam spodnie i takie tam i niedlugo też pójdę. sama nie umiem, więc na pewno niczego większego niż skarpety nie zszyję :)

Krawcowa i przeróbki krawieckie

22 maj 2014 - 14:08:14

Wszystko zależy od sezonu. Jak jest sezon ślubny/studniówkowy/sylwestrowy albo zmiana pogody to klientów jest bardzo dużo. W pozostałym czasie jest luźniej.
Cena sukni zawsze zależy od tego ile będzie przy niej roboty, więc wychodzi baardzo różnie ;P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-22 14:09 przez cailleach.

Krawcowa i przeróbki krawieckie

22 maj 2014 - 14:16:35

Cytat
cailleach
Wszystko zależy od sezonu. Jak jest sezon ślubny/studniówkowy/sylwestrowy albo zmiana pogody to klientów jest bardzo dużo. W pozostałym czasie jest luźniej.
Cena sukni zawsze zależy od tego ile będzie przy niej roboty, więc wychodzi baardzo różnie ;P

No właśnie a ile czasu tak średnio poświeca się na uszycie 1 sukni?

Krawcowa i przeróbki krawieckie

22 maj 2014 - 15:20:47

To też zależy od klientki. Suknię da radę uszyć w tydzień, ale w międzyczasie trzeba zrobić przynajmniej 2-3 przymiarki, więc zwykle czas wydłuża się do ok. miesiąca.

Krawcowa i przeróbki krawieckie

22 maj 2014 - 15:39:33

Ja czasami chodzę, głównie do przeróbek, typu doszyć halkę pod spódniczkę, skrócić płaszcz, zwęzić spodnie. Właśnie, znacie jakąś dobrą i tanią krawcową w Szczecinie? Muszę kawałek materiału wszyć pod koronkową spódnicę, żeby tylko nie było widać. I jeszcze musiałabym rozkloszowany płaszcz skrócić, do tego ze spodni z eko skóry zrobić spodenki. Wiecie ile taka przyjemność może kosztować?

Krawcowa i przeróbki krawieckie

22 maj 2014 - 15:59:03

Tylko po drobiazgi typu skrócenie spodni, raz na pół roku może :P

Krawcowa i przeróbki krawieckie

16 cze 2014 - 19:35:32

ja chodzę często, jak uda mi się coś okazyjnego kupić. głównie zwężam rzeczy:)

Krawcowa i przeróbki krawieckie

19 cze 2014 - 16:39:07

ja uczę się sama szyć, już od roku. ale sukienkę na studniówkę uszyła mi krawcowa:)

Krawcowa i przeróbki krawieckie

18 lip 2014 - 09:24:58

Do krawcowej chodzę czasem przed jakimś wyjściem z gotowym pomysłem na kreacje a nawet materiałem. Ostatnimi czasy jak nie miałam kasy na sukienkę to z sugarfree wyszukałam kieckę która mi sie podobała pokazałam ją krawcowej i ona szyła coś podobnego wyszło mi taniej a sukienka strasznie mi sie podobała.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pasjonatki szycia!