Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

malowanie na koszulkach - jaka farba?

30 lis 2012 - 21:55:50

były już z pewnością wątki o malowaniu na koszulkach, jednak ja mam konkretne pytanie... wyczytałam, że najlepiej używać farby specjalnej do tkanin lub akrylowej - która jest lepsza? Miałam kiedyś styczność z farbą do tkanin - efekt taki sobie. jak farby akrylowe? jak z praniem, prasowaniem? no i cenowo? proszę o pomoc :) muszę zrobić parę projektów ;> już bawiłam się w szycie, modelinę i inne takie robótki, jaram się, ale teraz chcę zacząć coś nowego :D

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

malowanie na koszulkach - jaka farba?

30 lis 2012 - 21:58:32

Ja maluję nie na koszulkach, a trampkach i torbach, więc sztywnym grubym płótnie. Mam farby tylko do tkanin - Talens i nieco tańsze Profil. Obiema maluje się rewelacyjnie i kolory są bardzo w porządku, także za akryle bym się nie brała, ale wiem, że są osoby, które ich używają.

malowanie na koszulkach - jaka farba?

30 lis 2012 - 22:07:49

A ja maluję na bawełnie i kupuję do tego świetne farby- polskie- do malowania na stuprocentowej bawełnie- nie wiem jak mają się te inne z domieszkami, ale ja jestem bardzo zadowolona... słoiczek farby kosztuje 6zł i na namalowanie grafiki na połowę przodu (np. wielkości pasma na biuście) zużywa się nie więcej niż połowę opakowania :) z nadrukami nie dzieje się nic złego- pranie w 40stopniach, utrwalanie żelazkiem.

malowanie na koszulkach - jaka farba?

30 lis 2012 - 22:12:07

Dziewczyny, ja tak z innej beczki. Poszukuje kogoś, kto robi nadruki na koszulkach lub korzystał z takich usług i może mi polecić! Pomóżcie :(

malowanie na koszulkach - jaka farba?

16 sty 2013 - 23:36:35

Dobre farby do tkanin są właśnie akrylami. Powinny być idealnie rozrzedzone. Tak aby z pędzla nie kapało, ani również nie stało sztywno. Gdy farba jest za rzadka, to rozprzestrzenia się poza linie (kontur) który sobie wyznaczasz. Gdy jest za gęsta, nie wchłania się w strukturę tkaniny, co później traci na trwałości podczas używania. W zespole gdy malujemy na tkaninach, ciuchach, torbach, butach, czy dodatkach do wystroju wnętrz, zauważyliśmy, że grafika którą dobrze się wykona potrafi dłużej wytrzymać niż sama tkanina (prędzej ubranie się porwie niż aplikacja się spierze).

Zaleca się prać na lewo, na praniu delikatnym, najlepiej jak najmniejsza temperatura. Przyjmuje się 40°C. Ale jeśli się maluje np. na sukni ślubnej za kilka tysięcy złotych to już trzeba dać do prania chemicznego.

Prasujemy najlepiej przez płótno naturalne. Płotno jest najdroższe, dlatego alternatywą może być materiał lniany. Czym jaśniejszy tym lepiej. I przy prasowaniu również jest wiele zagadnień. Aby nie przypalić, aby wystarczająco długo prasować. To może zniszczyć cały efekt, albo utrwalić na lata.

Ceny kształtują się od kilku złotych za słoiczek. kilkaset ml przekraczają kwotę nastu złotych.

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.
My name is Textile

malowanie na koszulkach - jaka farba?

16 sty 2013 - 23:54:08

to ja także mam pytanie, czy moglibyście polecić jakieś dobre i tanie farby do malowania ? :)

malowanie na koszulkach - jaka farba?

17 sty 2013 - 12:23:25

Reklamować farb nie będziemy, ponieważ jesteśmy tu po to aby udzielać informacji odnośnie technik i sposobów nanoszenia grafik. Takie dokładne informacje udostępniamy tylko u nas. Oczywiście zachęcamy do podzielenia się swoimi pracami i konsultacji swoich dzieł z naszym zespołem.

My name is Textile

malowanie na koszulkach - jaka farba?

26 lis 2020 - 12:00:18

Miła i szybka obsługa. Polecam https://plastyczny.com.pl/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przerobka sukienki, proszę o rady