Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.296
Ostrzeżenia: 1/5

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 17:16:07

Witam :)
Wiem że może był już podobny temat ale chciałam się poradzić i liczę na pomoc :)
Mam fajny czarny płaszczyk, ale szczerze mówiąc już trochę przeszedł. Nie jest zniszczony ale kolor jest już blady i nie wygląda już tak fajnie jak kiedyś... Myślałam nad tym żeby go troche odświeżyć. Czytałam trochę w internecie o farbowaniu ubrań. Mógłby się ktoś coś więcej na ten temat wypowiedzieć? Robiła któraś z Was to już? Polecacie jakąś farbę i gdzie ją dostanę? Takie farbowane ubrania nie farbują potem w praniu czy przy zwykłym noszeniu?
Liczę na pomoc podbijajcie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-28 17:24 przez klimcia013.

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 17:41:42

Dzis zakupiłam Barwnik do ubran :)
wiec jak cos to ci pozniej powiem czy warto:D
Na allegro jest duzo ich:)
Ja kupilam w sklepie;)
rozne kolory :)

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 17:43:48

lepiej oddaj płaszcz do farbowania - koszt koło 20/30zł w zaleznosci od miejsca.

a przynajmniej bedziesz miec wsyztsko ladnie, rowno zafarbowane bez zacieków i babrania sie w tym :)

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 17:45:19

często farbuje mojemu bratu i chłopakowi czarne spodnie ;)
czasem swojego coś wrzuce :))

wrzuce bo farbuje sie to w wielkim garze ;) i sie gotuje w tym barwniku ;)
ja go kupuje u siebie w miescie ;)

pozniej pukasz w occie zeby kolor sie trzymał ;))

i jest super ;))

http://al le gro.pl/artysta-bar wnik-do-tkanin-barwn iki-do-ubran-25-k-i2236812029.html

oo to taki barwnnik zwykły za zeta ;))
tylko trzeba mieszac te ubranka w garze zeby sie równo pofarbowały :))



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-28 17:51 przez paulinka_rybka.

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 17:48:54

Cytat
Gaaabaaa
lepiej oddaj płaszcz do farbowania - koszt koło 20/30zł w zaleznosci od miejsca.

a przynajmniej bedziesz miec wsyztsko ladnie, rowno zafarbowane bez zacieków i babrania sie w tym :)

A gdzie można oddać rzecz do farbowania żeby nie robić tego samemu? Mam takie ulubione czarne rurki, tylko właśnie już blakną, chętnie bym je odświeżyła:D

niezweryfikowana
Posty: 549
Ostrzeżenia: 1/5

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 17:52:16

ja ostatnio farbowałam moje tenisówki! z siwych zrobiłam czarne!
Wyszły tak fajnie, ze mama pytała czy kupiłam nowe buty :)

Oczywiście farbowałam barwnikiem do tkanin :).

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 18:05:03

a czy barwniki do pralki tez są ok ? czy ktoś próbował? Nie mam zbyt dożo czasu żeby je gotować :P

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 18:21:06

no ostatnio czytałam gdzies ze sa takie;)

zweryfikowana
Posty: 1.296
Ostrzeżenia: 1/5

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 18:23:34

Cytat
BBuSSiAA
a czy barwniki do pralki tez są ok ? czy ktoś próbował? Nie mam zbyt dożo czasu żeby je gotować :P

też chętnie bym się cos o nich dowiedziała :)

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 18:26:56

ja testowałam te do pralki godne polecenia

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 18:29:53

Nie pamiętam nazwy barwników, które kupowałam. Pamiętam, że były bardzo tanie, ok 1,20-1,40zł za saszetkę. Co prawda w instrukcji jest info, że trzeba ubrania gotować, ale nie mam w tej chwili dużego gara, więc wkładam spodnie do plastikowego wiadra, wsypuję barwnik (3 saszetki na parę spodni), zalewam wrzątkiem i mieszam dużą łychą (po jakimś czasie wsypuje się tez sól). Następnie podczas płukania dolewasz octu, żeby zakonserwować kolor. Dawniej, mając duży garnek, gotowałam ubrania, ale używając dużej ilości barwnika, można się obejść bez gotowania, ale gwarancji nie ma, że kolor wyjdzie taki, jaki chcesz:) Ważne jest to, aby dobrze wymieszać, inaczej wyjdą ci piekne zacieki:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-28 18:32 przez macharetka.

zweryfikowana
Posty: 1.296
Ostrzeżenia: 1/5

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 18:34:52

Cytat
admin54
ja testowałam te do pralki godne polecenia

mogłabyś cos więcej o nich powiedzieć? :)
Cytat
macharetka
Nie pamiętam nazwy barwników, które kupowałam. Pamiętam, że były bardzo tanie, ok 1,20-1,40zł za saszetkę. Co prawda w instrukcji jest info, że trzeba ubrania gotować, ale nie mam w tej chwili dużego gara, więc wkładam spodnie do plastikowego wiadra, wsypuję barwnik (3 saszetki na parę spodni), zalewam wrzątkiem i mieszam dużą łychą (po jakimś czasie wsypuje się tez sól). Następnie podczas płukania dolewasz octu, żeby zakonserwować kolor. Dawniej, mając duży garnek, gotowałam ubrania, ale używając dużej ilości barwnika, można się obejść bez gotowania, ale gwarancji nie ma, że kolor wyjdzie taki, jaki chcesz:) Ważne jest to, aby dobrze wymieszać, inaczej wyjdą ci piekne zacieki:)


a w razie czegoś jak pódzie coś nie tak jak wyjdą mi zacieki to będe mogła się ich jakoś pozbyć?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-28 18:37 przez klimcia013.

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 18:43:06

tu jest wszystko opisane http://www.simplicol.pl/component/content/article/50.html polecam,farbowała parkę wyszło extra kolor równomierny i bez bawienia się w gary i mieszanie,wrzucasz do pralki na 40 stopni bez prania wstępnego mało tego kolor w ogóle się nie spiera

zweryfikowana
Posty: 1.296
Ostrzeżenia: 1/5

Farbowanie ubrań

28 mar 2012 - 18:52:35

Cytat
admin54
tu jest wszystko opisane http://www.simplicol.pl/component/content/article/50.html polecam,farbowała parkę wyszło extra kolor równomierny i bez bawienia się w gary i mieszanie,wrzucasz do pralki na 40 stopni bez prania wstępnego mało tego kolor w ogóle się nie spiera

a ilu opakowań uzywałaś?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

spodnie