Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Kolejna część wątku założonego przez sariel

W tym wątku można dopytać o odpowiednie kategorie, powody usunięcia jeśli nie są zrozumiałe.

Najczęstsze powody usuwania przedmiotówzły/size]

- Nieprawidłowy opiszły/u] Opis powinien zawierać w przypadku przemdiotu na sprzedaż/wymianę 200 SENSOWNYCh, opisujących go znaków. Nie są tolerowane nic nie znaczące znaki typu:

*********
-----------
a także kilkukrotne wpisywanie tego samego do opisu. Moderator może nałożyć blokadę na dodawanie przedmiotów: 2 dni za każdy niepoprawnie dodany.

- Przedmioty niezgodne z tematyką serwisu, najczęściej dodajecie: suszarki, prostownice, solaria, telefony, książki, suplementy diety, akcesoria dla zwierząt- są one zabronione!zdarzają się też: pralki, lodówki, maszyny do szycia, zwierzęta, samochody i inne !

- Reklama: pokazując przedmiot na górnej półce nie można stosować dopisków: zapraszam do mojej szafy, na sprzedaż w mojej szafie. Nie wolno także podawać linków do aukcji, blogów, reklamować swoich szaf itp.


kilka wyjaśnieńzły/color]

"Wasze stylizacje" ("Wrzuć do szafy" -> pierwsza kategoria "kreacja";), to cały strój. Obejmuje on cały zestaw, w którym wychodzisz z domu. Czyli np. buty + spódnica + koszulka + naszyjnik + opaska + torebka. Oczywiście nie są wymagane wszystkie te rzeczy. Chcę tylko wyjaśnić, że jeśli dodasz zdjęcie sukienki to zostanie ono usunięte. Zdjęcie rajstop i butów też. Po prostu musi być pełna stylizacja, czy na Tobie, czy na łóżku, wszystko jedno ;]

"Jeden ciuch" ("Wrzuć do szafy" -> druga kategoria "jeden ciuch";), to po prostu jedna dana rzecz, której NIE chcecie sprzedać. na tej półce nie sprzedajemy.

"Poszukiwane" ("Wrzuć do szafy" -> trzecia kategoria), wrzucamy rzeczy poszukiwane.

"Wymiana/sprzedaż" ("Wrzuć do szafy" -> czwarta kategoria), rzecz na sprzedaż lub wymianę. Nie tolerujemy zachowań takich jak dodanie rzeczy na wymianę i napisanie w opisie "tylko sprzedaż"! Takie rzeczy także będą usuwane, gdyż jest to wprowadzanie klienta w błąd!

Kolejny powód do usunięcia przedmiotu - zdublowanie danego przedmiotu. Jeśli wystawiamy przedmiot na sprzedaż, liczymy się z tym, że ktoś może go kupić. A jeśli mamy ten przedmiot wystawiony kilka razy, dwie osoby jednocześnie mogą kliknąć "kup", i co wtedy?

Jak zapewne większość wie, jeśli chcemy coś sprzedać lepiej nie wystawiać tego za złotówkę. Nie uznajemy na szafie czegoś takiego jak licytacja i nie można wpisywać cen z kosmosu z dopiskiem "zaproponuj swoją cenę". Jak nie wiesz, ile chcesz dostać za daną rzecz to jej nie sprzedawaj.

Kategoria "Wasze inspiracje" powstała by móc dodawać zdjęcia z internetu- w pozostałych kategoriach dodajemy zdjęcia wyłącznie przedstawiające naszą osobę.

Poza tym wszystkim chciałabym jeszcze poruszyć sprawę raportów. Raporty zawsze nam pomagają w znalezieniu przedmiotów niezgodnych z regulaminem. Jeśli widzicie, że ktoś łamie regulamin to raportujcie to! Będzie nam milej współpracować!:)

Kilka zdjęćzły/b]

LICYTACJA !


PRZEDMIOTY NIEZGODNE Z TEMATYKĄ PORTALU


SPRZEDANE


PROPONOWANIE CEN


ZAPROSZENIA DO SZAFY W STYLIZACJACH


200 ZNAKÓW- NIEPOPRAWNY OPIS


uzupełniając, zgodnie z regulaminem usuwamy teżzły/b]

- przedmioty wystawione na sprzedaż/wymianę na kontach niezweryfikowanych

- oferty zbiorowych zamówień na buty, ubrania, kosmetyki z katalogów. Do tego służy temat na forum-> http://szafiarenka.pl/list/86/zbiorowe-zamowienia

- oferty usług (malowanie karykatur, szycie na zamówienie, malowanie t-shirtów, robienie paznokci, dredów itp)

- ubranka dla psów (i wszelkie leżanki, smycze)

- wszelki sprzęt sportowy (rolki, wrotki, kaski, ochraniacze) rolki to nie buty, a ochraniacze to nie dodatki ;]


- oferty gdzie zdjęcie główne jest inne niż sprzedawana rzecz (podobny fason, inny kolor)

- Przedmioty z formułką "Z powodu aktualnych przepisów prawa Unii Europejskiej (01.08.03.) O zakupie towaru od osób prywatnych INFORMUJĘ, że: Przedmioty wystawione na moich aukcjach są moją własnością i nie podlegają: gwarancji, reklamacji ani zwrotowi po dokonaniu transakcji. Nie akceptujesz moich zasad - nie kupuj!
Zgodnie z prawem EU formułka ta powinnna znajdować się pod każdą ofertą sprzedaży online w przeciwnym przypadku sprzedawca jako osoba prywatna zobowiązany jest do rocznej gwarancji na sprzedany towar nowy, jak też używany"
ponieważ cytowany przepis nie ma żadnego zastosowania, bezcelowe jest posługiwanie się tą formułką.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-22 23:54 przez PatrycjaForsycja.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

bardzo dużo pojawia się także w szafach:

- serwetek
- ozdób do mieszkania
- firanek

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

dobry wątek :D Chyba już nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

chyba nikt żadnych nie ma skoro taka cisza w nim ;)

ja w sumie się zastanawiam czemu poprzedni był zamknięty. specjalnie dużo stron to on nie miał...^^'

regulamin się trochę zmienił od czasu założenia tamtego wątku. Poza tym lepiej mieć wszystko w jednym miejscu zamiast przekopywać się przez kilkanaście stron pytań i odpowiedzi :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

sariel- bo były zmiany w regulaminie i teraz część z problemów się zmieniła, główny powód usuwania to 200 znaków.

dzisiaj usunięte hity-
ręczniki, pościel, cały zestaw książek do liceum, kosmodisk, rolety, kawę, tabletki na potencję,

To PRZEDMIOTY NIEZGODNE z tematyką tego serwisu! Są inne, lepsze miejsca do sprzedaży takich rzeczy!

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

dziś kilka razy usuwałam oferty usługi robienia dreadów:/

a psa widziałyście?;)


a matko,to z psem jest przerażające o.O ludzie to bezmózgowce, bez kitu.

przesadzacie ...
mi usunieto chyba 15 przedmiotow . czesc za dobijanie znakow . Jesli napisalam wszystko co istotne to co ja mam tam zmyslac w tym opisie? ;/

Cytat
ewcixx
przesadzacie ...
mi usunieto chyba 15 przedmiotow . czesc za dobijanie znakow . Jesli napisalam wszystko co istotne to co ja mam tam zmyslac w tym opisie? ;/

nie przesadzajmy, mi zawsze udaję się napisać 200 znaków chociaz i tak wszystkiego nie piszę. Nie wierzę,że jak napiszemy wymiary, rozmiar, czy cena z przesyłką czy bez, rzeczywisty kolor(czasami odbiegaja od tego na zdjęciu) to nie będzie 200 znaków.

no ciekawe co mozna napisac np. o prawie calym lakierze do paznokci .

Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak utworzyć nowy wątek?