Obecnie rozmawiamy o:

MODA PLUS SIZE

przedwczoraj o 22:16

Laserowe wybielanie zębów

przedwczoraj o 20:55

Coś na poplątane włosy....

przedwczoraj o 20:55

Depilacja laserowa Łódź

przedwczoraj o 17:38

Szkoły policealne-opinie

przedwczoraj o 13:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

JAK WYSŁAĆ PRZESYŁKĘ?

15 paź 2010 - 17:09:40

Dokładne informacje o przesyłkach, ich rodzajach i sposobach wysyłki znajdziecie w pomocy: http://szafa.pl/pomoc.html?temat=przesylka


NAJBEZPIECZNIEJSZY SPOSÓB WYSŁANIA PRZESYŁKI SZAFKOWICZKOM to LIST POLECONY

LIST POLECONY to przesyłka rejestrowana przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczana adresatowi za pokwitowaniem odbioru. DOPUSZCZALNA MASA: 2 kg.

JAK WYSŁAĆ LIST POLECONY? - TO PROSTE
I - Adresujemy kopertę


Pole nadawcy to górna lewa część strony adresowej przesyłki. Przeznaczone jest do umieszczenia adresu, znaku firmowego lub reklamy nadawcy, a także ilustracji oraz adnotacji pocztowych wykonanych w formie nalepek, stempli lub odręcznych napisów.
Pole znaczkowe to górna prawa część strony adresowej przesyłki. Przeznaczone jest do umieszczania znaku opłaty pocztowej: znaczka pocztowego lub oznaczenia służącego do potwierdzenia wniesienia opłaty za usługę. Znak opłaty pocztowej musisz umieścić na przesyłce w sposób trwały i czytelny.
Pole adresowe to dolna prawa część strony adresowej przesyłki. Przeznaczone jest do umieszczania adresu adresata łącznie z aktualnym kodem pocztowym. Nie należy tu umieszczać innych treści, np. reklamy nadawcy.


II - wypełniamy druczek nadania – znajdziesz go na każdej poczcie

Wystarczy teraz tylko podejść do „okienka” na poczcie i nadać przesyłkę.
i gotowe ...


PAMIĘTAJ, ABY ZACHOWAĆ POTWIERDZENIE NADANIA DO MOMENTU AŻ BĘDZIESZ MIEĆ PEWNOŚĆ, ŻE PRZESYŁKA DOTARŁA DO ADRESATA
ZALEŻY WAM NA CZASIE??
WYŚLIJ LIST POLECONY PRIORYTETEM


Jak to zrobić??

Wyróżnik Priorytet w postaci nalepki (dostępne na poczcie) należy przykleić w lewej połowie strony adresowej koperty, poniżej oznaczenia nadawcy.

Przesyłki PRIORYTETOWE krajowe będą dostarczone następnego dnia roboczego po dniu nadania jeśli zostaną nadane do godz. 15.00. Przesyłki nadane jako priorytetowe po ww. godzinie traktowane są jako nadane w dniu następnym (podany termin doręczenia nie jest terminem gwarantowanym tylko deklarowanym).

W przypadku doręczenia przesyłki listowej priorytetowej w terminie późniejszym niż w 4 dniu po dniu nadania, adresatowi lub nadawcy przysługuje prawo do wniesienia skargi z tytułu opóźnionego doręczenia przesyłki listowej.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-06 12:28 przez moderator.

Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak złożyć reklamację na poczcie (przesyłka nie dotarła, uszkodzona zawartość)