Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wasze pytania do projektantki

20 sty 2010 - 09:56:06

Cytat
marzenabucholc
witam,prosze o pomoc w zrobieniu formy do spódniczki bombki na dziewczynke 7 lat ,moja corka bardzo by taka chciała a ja potrafie szyc ale z gotowego wykroju ,prosze o pomoc

Witaj,
niestety nie specjalizuję się w odzieży dziecięcej, ale na internetowych forach można znaleźć formy wykrojów dla dzieci. Możesz uszyć też zwykła spódniczkę i w jej dole przeciągną gumkę, tak powstanie bomka.
Pozdrawiam.

Wasze pytania do projektantki

20 sty 2010 - 10:05:52

Witam
kompletnie nie wiem co ubraci do tego?
mam 170cm,szerokie biodra i dużą pupe
a musze mieci cos lużnego jako góre bo mam wystający brzuch i wyglądam jakbym była w ciąży.
prosze o rade?



Wasze pytania do projektantki

10 lut 2010 - 17:58:46

Witam mam gorącą prośbe, ile materiału potrzebne bedzie do uszycia takiej sukienki i jaki materiał byłby najlepszy, bardzo proszę o pomoc. Mam 170 cm wzrostu i jestem nie gruba, nie chuda:) z góry dziekuje:) pozdrawiam:)



Wasze pytania do projektantki

03 mar 2010 - 14:50:50

Ja natomiast chciałabym pewnej porady, a raczej pomysłu ;)
We wrześniu idę na wesele i chciałabym stworzyć własną suknię. Bardzo lubię rzeczy klasyczne, ale czasem w duszy kłócę się ze sobą i chciałabym zaszaleć. Chciałabym ażeby moja sukienka była do kolana lub za kolano. O kolorze jeszcze nie myślałam. Koniecznie żeby u góry był gorset ale nie zakryty przez materiał sukni, tylko żeby miseczki były uwidocznione. Nie musi on dochodzić aż do wcięcia w talii, mogą być same miseczki.(przykładowe zdjęcia: 1, 2, 3) (Choć jak jest cały to ładnie podkreśla talię..). A co do dołu nie mam pojęcia. Z jednej strony prosty i wąski żeby podkreślił też pupę i moje zgrabne nogi ;D ale z drugiej strony nie chce wyglądać sztywno ani być skrępowana podczas zabawy i myślałam też o szerszym, zwiewnym dole, troszkę rozkloszowanym. (przykład: zdj.4, 5). Sukienka raczej bez ramiączek, ale wtedy musiałaby być bardzo dobrze dopasowana i z jakąś gumką pod biustem, żeby mi nie zjechała ;)
Marzę o tym, aby wszyć sobie drobniutkie kryształki Swarovski'ego. I najpewniej na jakiejś siateczce czy drobniutkiej koronce, która byłaby wszyta chyba gdzieś w okolice biustu (np zakrywając zbyt głęboki dekolt), lub na plecach (i pewnie kolczyki grona z kryszt.Sw.).
I teraz: jeśli wybiorę stanik z rozszerzonym dołem sukienki, to jaki typ dołu pasuje i jak to ze sobą wszystko połączyć aby współgrało?. Dodam, że chciałabym założyć buty na platformach. (mam 170 cm, ale i tak nie przewyższę partnera).
Chętnie poczytam o pomysłach, materiałach do użycia.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-03 14:50 przez 6th_Sense.

Wasze pytania do projektantki

08 mar 2010 - 21:55:59

Prosze o pomoc w pozostałych dodatkach do tej sukienki,tzn.buty,rajstopy
i jaką powinam mieć fryzurke mam długie czarne włosy.Będe bardzo wdzięczna za pomoc;)

Wasze pytania do projektantki

16 mar 2010 - 19:12:32

Projektantka chyba ma urlop :/
To udanego życzę ;)

Wasze pytania do projektantki

16 mar 2010 - 19:13:19

jakie sukienki powinna nosić osoba o wąskiej talii , tyłku normalnych wymiarów ale rozbudowanych nogach? co robić,żeby się nie poszerzać?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-16 19:14 przez annabeth.

Wasze pytania do projektantki

18 mar 2010 - 12:33:21

Cytat
6th_Sense
Ja natomiast chciałabym pewnej porady, a raczej pomysłu ;)
We wrześniu idę na wesele i chciałabym stworzyć własną suknię. Bardzo lubię rzeczy klasyczne, ale czasem w duszy kłócę się ze sobą i chciałabym zaszaleć. Chciałabym ażeby moja sukienka była do kolana lub za kolano. O kolorze jeszcze nie myślałam. Koniecznie żeby u góry był gorset ale nie zakryty przez materiał sukni, tylko żeby miseczki były uwidocznione. Nie musi on dochodzić aż do wcięcia w talii, mogą być same miseczki.(przykładowe zdjęcia: 1, 2, 3) (Choć jak jest cały to ładnie podkreśla talię..). A co do dołu nie mam pojęcia. Z jednej strony prosty i wąski żeby podkreślił też pupę i moje zgrabne nogi ;D ale z drugiej strony nie chce wyglądać sztywno ani być skrępowana podczas zabawy i myślałam też o szerszym, zwiewnym dole, troszkę rozkloszowanym. (przykład: zdj.4, 5). Sukienka raczej bez ramiączek, ale wtedy musiałaby być bardzo dobrze dopasowana i z jakąś gumką pod biustem, żeby mi nie zjechała ;)
Marzę o tym, aby wszyć sobie drobniutkie kryształki Swarovski'ego. I najpewniej na jakiejś siateczce czy drobniutkiej koronce, która byłaby wszyta chyba gdzieś w okolice biustu (np zakrywając zbyt głęboki dekolt), lub na plecach (i pewnie kolczyki grona z kryszt.Sw.).
I teraz: jeśli wybiorę stanik z rozszerzonym dołem sukienki, to jaki typ dołu pasuje i jak to ze sobą wszystko połączyć aby współgrało?. Dodam, że chciałabym założyć buty na platformach. (mam 170 cm, ale i tak nie przewyższę partnera).
Chętnie poczytam o pomysłach, materiałach do użycia.


Witaj:)
nie obawiaj się, że dopasowany dół sukienki będzie krępował Twoje ruchu, bo jest to jedynie kwestia doboru odpowiedniego materiału, a więc takiego, który się będzie trochę rozciągał. Jest to raczej kwestia decyzji czy chcesz wyglądać seksownie w dopasowanej sukience czy zwiewnie i romantycznie w puszczonym dole. W której z tych sukienek będziesz czuła się lepiej? Poniżej dołączam kilka inspiracji. Jeśli ma być zwiewnie polecam polecam naturalne jedwabie. Delikatne kryształki jak najbardziej będą pasować. Kolory najmodniejsze w tym sezonie to wszelkiego rodzaju pastele - beże, biele, delikatne róże, pudrowe kolory łączone np. z czerniami. Zastanów się jaki efekt chcesz osiągnąć, wtedy będę mogła Ci lepiej pomóc:)
Pozdrawiam.

Wasze pytania do projektantki

18 mar 2010 - 12:44:53

Cytat
lila30
Prosze o pomoc w pozostałych dodatkach do tej sukienki,tzn.buty,rajstopy
i jaką powinam mieć fryzurke mam długie czarne włosy.Będe bardzo wdzięczna za pomoc;)

Witaj,
proponuje bardzo neutralne, delikatne i stonowane dodatki, żeby odciążyć sylwetkę, bo koronkowa czarna sukienka jest wystarczającym motywem przewodnim. Proponuje dodatki w kolorach naturalnych, najlepiej beże lub bardzo delikatne róże. Włosy zepnij w jakieś romantyczne upięcie, to też trochę odciąży sylwetkę. Poniżej kilka inspiracji.
Pozdrawiam.

Wasze pytania do projektantki

18 mar 2010 - 12:47:49

Cytat
annabeth
jakie sukienki powinna nosić osoba o wąskiej talii , tyłku normalnych wymiarów ale rozbudowanych nogach? co robić,żeby się nie poszerzać?

Witaj,
jeśli talia jest wąska i biodra proporcjonalne do niej, a problemem są nogi, każdy rodzaj sukienki będzie dobry (może oprócz bardzo obcisłych), sięgający do kolana albo zaraz przed, żeby zakryć rozbudowane nogi. Myślę, że operując odpowiednią długością sukienki sprawdzisz, że sylwetka się nie poszerzy.

Pozdrawiam.

Wasze pytania do projektantki

22 mar 2010 - 21:39:43

Witam !
Ja mam takie pytanie: nie wiem czy pojawiło się już wcześniej.
A więc chodzi mi o to, jak przerobic zwykła sukienkę za kolana z bawełny chyba (elastyczny materiał) na bombkę :) czy jest jakiś łatwy sposób, żebym to ogarnęła? :)

Wasze pytania do projektantki

28 mar 2010 - 14:24:07

Hejka dziewczyny,poradżcie mi prosze,co można by u krawcowej z nią zrobić?
Chce w tej sukience iść na ślub moje siostry,ale nie najlepiej wyglądam w tym "golfie"tak myśle
nie wiem czy oby przez zmiany u góry nie straci fasonu????Jestem w kropce bardzo prosze o jak najwięcej opinii:)
I wogóle nie wiem czy powinnam w niej sie pokazywać,hmm

Wasze pytania do projektantki

18 kwi 2010 - 20:34:06

witam Pania Projektantke. Jesli moglaby mi Pani pomoc bylabym baaaardzo wdzieczna. Bardzo chcialabym uszyc taka sukienke. chodzi mi glownie o dol bo z gora chyba jakos sie sama uporam:) Czy moglaby mi Pani poradzic jak uszyc tę "spodnice" by sie tak ladnie ukladala?
Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz i pomoc.
Pozdrawiam
Aneta



Wasze pytania do projektantki

26 kwi 2010 - 14:06:27

Ja mam takie pytanie do Pani, czy dałoby się zrobić coś z tą bluzką,żeby ją przedłużyć. Na metce jest napisane 100 % wiskoza i czy w sklepach z materiałami mogłabym kupić taki materiał.



Wasze pytania do projektantki

21 maj 2010 - 23:13:53

Witam. Bardzo proszę o radę.
Która sukienkę założyć na pierwszy dzień wesela??
Mam ciemno brązowe włosy z jasnymi pasemkami długości trochę za ramiona, jasną karnację, zielonoszare oczy, jestem niskiego wzrostu 162cm.
Proszę poradzić jakiego koloru powinnam dobrać dodatki?? Buty (jaki fason i kolor), żakiecik czy bolerko a może szal?
Kolory sukienek w rzeczywistości to te żywsze.
Pozdrawiam i liczę na pomoc.



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.