Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Administrator
Posty: 273

Wasze pytania do projektantki

22 lip 2009 - 09:49:53

Drogie Szafowiczki!
Kolejny tydzień i kolejna osoba dołącza do grona Specjalistów Szafa.pl - Monika Przywara-Strzałka :)

W zw. z tym, że na Szafie jest sporo użytkowniczek, które w mniejszym (drobne przeróbki) bądź większym (tworzenie całych kreacji) stopniu szyją, postanowiliśmy zaprosić do współpracy projektantkę.

W tym wątku możecie zgłaszać swoje zapytania czy prośby o porady do naszej projektantki. Odpowiedzi na wybrane pytania będą dodawane na forum naszej projektantki (tym na którym właśnie się znajdujesz;)

Aby wszystko miało "ręce i nogi" prosimy o w miarę dokładny opis i charakterystykę problemu;)


[embed_image 61598648a7379fb41e94dfd0736b6916]


Zachęcamy do zadawania pytań i zasięgania porad naszej Specjalistki!

Wasze pytania do projektantki

22 lip 2009 - 10:10:07

witam serdecznie :)

chciałabym uszyć sobie taką właśnie sukienkę, ale zastanawiam się, jaki materiał byłby najlepszy :)

liczę na pomoc :)

z góry dziękuję ;)



Wasze pytania do projektantki

22 lip 2009 - 11:35:02

Witam!
Kiedyś już zadawałam to pytanie, ale wciąż nie jestem przekonana do tej spódnico-sukienki, dlatego zapytam jeszcze raz.

http://szafa.pl/c946920-sukienka.html jak mogłabym ją przerobić? Żeby przypominała sukienkę?

Wasze pytania do projektantki

22 lip 2009 - 12:54:43

Cytat
lucija2321
witam serdecznie :)

chciałabym uszyć sobie taką właśnie sukienkę, ale zastanawiam się, jaki materiał byłby najlepszy :)

liczę na pomoc :)

z góry dziękuję ;)


Witam:)
Jeśli sukienka ma być elegancka, wieczorowa, proponuję satynę, najlepiej jedwabną - wtedy najlepiej będzie się prezentować, a połysk materiału będzie delikatny. Jeśli jednak chcesz ją nosić na co dzień, proponuję bawełnę, ewentualnie z jakąś domieszką - sukienka będzie przewiewna, wygodna i będzie się dobrze układać.
Pozdrawiam,
MP-S

Wasze pytania do projektantki

22 lip 2009 - 13:13:10

Cytat
Tirosoma
Witam!
Kiedyś już zadawałam to pytanie, ale wciąż nie jestem przekonana do tej spódnico-sukienki, dlatego zapytam jeszcze raz.

http://szafa.pl/c946920-sukienka.html jak mogłabym ją przerobić? Żeby przypominała sukienkę?

Witaj,
myślę, że będzie wyglądała świetnie jako bombka. Wystarczy, że przeszyjesz czarny pasek na dole tak, żeby można było przez niego przeciągnąć gumkę. Gumka sprawi, że sukienka nabierze lekkości i przestrzeni, a plisy zaczną się fajnie układać. Proponuję pasek pod biustem szeroki z jakąś ciekawą klamrą albo całkiem cienki, najlepiej w jakimś żywym kolorze. Do tego proponuję doszyć cienkie szelki w kolorze paska wiązane na szyi - to zamknie sylwetkę w spójną całość.

Wasze pytania do projektantki

23 lip 2009 - 11:53:38

witam
zastanawiam sie nad obcieciem jej dolu(niesymetryczny) do kolan, szafowiczki radzily nawet zrobienie bombki-to dobry pomysl?jesli nie to co mozna jeszcze z nim zrobic?
a i przy okazji jakie dodatki do takiej bieli:)?
sukienka H&M biala ze srebrna nitka
dziekuje i pozdrawiam



Wasze pytania do projektantki

24 lip 2009 - 15:45:13

witam a ja mam problem innej natury nie wiem jaką suknie ślubną wypożyczyć/uszyć aby wyjątkowo i dobrze w niej wyglądać i aby pasowała do mojej figury do tego moim marzeniem jest mieć suknie ślubną do której pasowałby kapelusz a później welon.bardzo proszę o pomoc

Wasze pytania do projektantki

24 lip 2009 - 21:55:15

witam mam pytanie niedlugo zbliza mi sie prywatna uroczystosc rodzinna mam na ta okazje jasno fioletowa sukienke na ramiaczkach ale zupelnie nie wiem co do niej pasuje chodzi mi o kolor butow i bolerko bardzo prosilabym o opinie

Wasze pytania do projektantki

28 lip 2009 - 18:00:53

Witam ;) Kupiłam sobie eleganckie szare spodnie z kancikiem w sh. chcialabym je jakos przerobic. spodnie sa troche za luzne dla mnie (ale ze zmniejszenie nie bedzie problemu raczej) . i maja luzne proste nogawki. na codzien nosze rukri,wiec wole dopasowane spodnie
myslalam zeby przerobic je na spodnie typu baggy, ale nie wiem czy da rade:P Oczywiscie oddalabym je do krawca, chyba ze samemu da sie przerobić:D ;)
Moze jakas rada??? dodam ze jestem szczupla i wysoka. mam 174 cm wzrostu , nogi maja 1 metr dlugosci ,
wklejam zdjecie pdoobnych spodni do tych ktore zakupilam (moje maja ciemniejszy, ładniejszy kolor:P i sa lekko polyskujace)

Z gory dziekuje za odpowiedz;)



Wasze pytania do projektantki

29 lip 2009 - 10:42:48

Cytat
mirabell
witam
zastanawiam sie nad obcieciem jej dolu(niesymetryczny) do kolan, szafowiczki radzily nawet zrobienie bombki-to dobry pomysl?jesli nie to co mozna jeszcze z nim zrobic?
a i przy okazji jakie dodatki do takiej bieli:)?
sukienka H&M biala ze srebrna nitka
dziekuje i pozdrawiam

Witaj,
bombka będzie dobrym pomysłem, choć nie do końca musi się sprawdzić w dwuwarstwowej sukience. Moge jeszcze zaproponować wyrównanie dołu (odradzam niestymetryczne cięcie) w ten sposób, żeby górną, cienką warstwę założyc pod spód pod podszewkę i podszyć ją delikatnie od spodu do podszewki - chodzi o to, żeby nie robić przeszycia na dole sukienki, bo to ją bardzo spłaszczy, a szkoda rezygnować z jej lekkości. Dodatki oczywiście nie złote i jeśli nie ma to być klasyka (biała sukienka + czarne dodatki) namawiam na odważne łączenie kolorów - w zasadzie do bieli będzie pasować wszystko.

Pozdrawiam

Wasze pytania do projektantki

29 lip 2009 - 10:48:18

Cytat
szumik
witam a ja mam problem innej natury nie wiem jaką suknie ślubną wypożyczyć/uszyć aby wyjątkowo i dobrze w niej wyglądać i aby pasowała do mojej figury do tego moim marzeniem jest mieć suknie ślubną do której pasowałby kapelusz a później welon.bardzo proszę o pomoc

Witaj,
opisz proszę swoją sylwetkę, wzrost, wygląd, a najlepiej przyślij mi zdjęcie, dopiero wtedy będę mogła Ci coś dobrego doradzić. Najważniejsze jest zachowanie odpowiednich proporcji w sylwetce ślubnej - nie do każdej sukni będzie pasował kapelusz. Jakie są Twoje typy odnośnie sukni ślubnej?
Pozdrawiam.

Wasze pytania do projektantki

29 lip 2009 - 11:06:09

Cytat
fasolkiii
Witam ;) Kupiłam sobie eleganckie szare spodnie z kancikiem w sh. chcialabym je jakos przerobic. spodnie sa troche za luzne dla mnie (ale ze zmniejszenie nie bedzie problemu raczej) . i maja luzne proste nogawki. na codzien nosze rukri,wiec wole dopasowane spodnie
myslalam zeby przerobic je na spodnie typu baggy, ale nie wiem czy da rade:P Oczywiscie oddalabym je do krawca, chyba ze samemu da sie przerobić:D ;)
Moze jakas rada??? dodam ze jestem szczupla i wysoka. mam 174 cm wzrostu , nogi maja 1 metr dlugosci ,
wklejam zdjecie pdoobnych spodni do tych ktore zakupilam (moje maja ciemniejszy, ładniejszy kolor:P i sa lekko polyskujace)

Z gory dziekuje za odpowiedz;)

Witaj,
jako baggy będą wyglądały super, przełamią klasykę kroju i tkaniny. Myślę, że dla dobrego krawca nie będzie problemem przerobienie ich. Jeżeli są bardzo szerokie i bardzo za duże, możesz też spróbować przerobić je na sindbady, pod warunkiem że materiał jest cienki i łatwo się układa. Sindbady są świetne, a do Twojej sylwetki będą bardzo dobrze pasować.

Pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 620
Ostrzeżenia: 1/5

Wasze pytania do projektantki

30 lip 2009 - 13:12:56

Witam :)
Znalazłam u babci w szafie taką spódnicę. Zastanawiam się jak ją przerobić... Mogę liczyć na jakieś rady?


Pozdrawiam ciepło:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-30 13:13 przez Monoke.

zweryfikowana
Posty: 2.093
Ostrzeżenia: 1/5

Wasze pytania do projektantki

31 lip 2009 - 12:51:42

Treść posta została usunięta automatycznie

Wasze pytania do projektantki

31 lip 2009 - 16:56:41

Ja mam pytanie trochę z innej beczki że tak powiem. Interesuje mnie wszystko co związane z ubraniami, przerabianie, szycie itd. Wiążę z tym swoją przyszłość i zastanawiam się nad wyborem szkoły czy studiów. Przede wszystkim brałam pod uwagę łódzkie ASP i niebardzo widzę alternatywę. Czy mogłaby pani polecić mi którąś ze szkół? Chciałabym się też dowiedzieć w jaki sposób mogę się do niej przygotować (teoretycznie został mi na to rok). Interesuje mnie też Pani opinia na temat środowiska projektantów w Polsce. Czy po takiej szkole jest przyszłość dla większości uczniów i w jaki sposób mozna się wybić i coś osiągnąć? Z góry dziękuje za wszelką pomoc;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Projekty z wybiegów