Obecnie rozmawiamy o:

Pediatra Kielce

gorący temat

Ginekolog Rzeszów

41 minut temu

Budowa domu

55 minut temu

Jakie ogrzewanie domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Administrator
Posty: 273

Sylwetka Moniki

22 lip 2009 - 07:17:12

Monika Przywara-Strzałka

Projektantka mody, studentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, finalistka prestiżowego konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards 2009. Czołowi polscy projektanci m.in. Dawid Woliński, Tomasz Ossoliński i Marianna Tomaszko wyróżnili jej projekty, umożliwiając zaprezentowanie jej kreacji podczas organizowanego po raz pierwszy w Polsce „Poland Fashion Week 2009”.

Modą fascynuje się od zawsze – jest ona nie tylko formą sztuki, ale przede wszystkim sposobem ekspresji i wyrażenia siebie. Uważa, że ubranie jest manifestacją osobowości, dlatego tworząc projekty obserwuje ludzi i to, jak bardzo mentalność, otoczenie i życie codzienne wpływają na sposób ubierania się. Zawód projektanta ma w sobie elementy pracy psychologa, dlatego osobę, którą ubiera musi najpierw poznać, zrozumieć jej emocje i dopiero wtedy może stworzyć kreacje pozwalające się czuć w pełni sobą. Każdy projekt to też pewne odzwierciedlenie emocji, które są najważniejszym źródłem inspiracji. Projekty rodzą się w głowie, ale nigdy ich końcowy efekt nie jest przewidywalny – projekt w czasie tworzenia dojrzewa, przeobraża się, by ostatecznie przybrać swoją najlepszą formę.

Bardzo ważna dla niej jest jakość i wykończenie projektów. Do ich realizacji wykorzystuje tylko najlepsze jakościowo tkaniny i naturalne skóry, bo tylko takie pozwalają stworzyć niezapomniane projekty. Okazjonalnie tworzy awangardowe kolekcje m.in. z papieru, które prezentowane są na autorskich pokazach.

Zakres usług:

  • fashion consulting (doradztwo w zakresie ubioru),
  • projektowanie ubioru (współpraca z firmami),
  • projektowanie ubioru i dodatków dla klientów indywidualnych (akcesoria, torebki, suknie dzienne, koktajlowe, wieczorowe),
  • organizacja sesji zdjęciowych.
    http://www.przywarastrzalka.com

Profil Moniki na Szafa.pl: ][moderator].szafa.pl



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-27 09:46 przez moderator.

Sylwetka Moniki

22 lip 2009 - 07:20:48

tworcza ;)

Sylwetka Moniki

22 lip 2009 - 11:32:37

Świetnie.. Zazdroszczę powołania i talentu ;)

Sylwetka Moniki

23 lip 2009 - 10:11:14

Eh żebym miała tyle talentu plastycznego co wyobraźni. ;>

Sylwetka Moniki

23 lip 2009 - 16:47:46

ja też chce tak umiec :(

Sylwetka Moniki

19 sie 2009 - 20:05:33

podziwiam i gratuluję :)

Sylwetka Moniki

06 wrz 2009 - 12:24:44

witam chcialabym sie dowiedziec czy sa jakies fajne szkoly chodzi mi wlasciwie glownie o studa zaoczne zwiazane z projektowaniem mody we wroclawiu? i czy w kazdej szkole wymagany jest test z rysunku , swoje prace czy cos takiego ? podoba mi sie ten kierunek ale kompletnnnie nic o tym nie wiem . prosze kogos o odp na priv !

Sylwetka Moniki

13 wrz 2009 - 15:11:51

Marzyłam kiedyś o takim zawodzie, czasem pokombinuję coś z ciuszkami. Ostatnio nawet zakupiłam małą maszynę do szycia:)
Szukam inspiracji, jednak do tworzenia nowych krojów stworzona nie jestem :)

Dlatego zazdroszczę talentu.

pozdrawiam

benciaa

Sylwetka Moniki

15 paź 2009 - 19:33:25

j a też chcę do tej szkoły, tylko nie mam na to kasy :(, kocham to, kocham ciuchy i nie rzeczy jedynie dla mnie, ale grę z materiałami, kocham rzeczy piękne, grające kolory. uwoelbiam uczucie, kiedy z niczego, z kawałka szmaty uda mi się coś stworzyć. oddałabym wszystko, by móc tak pracować, mieć malutką pracownię, obłożyć się materiałami, mieć maszynę do szycia i manekin..... i szyć, tworzyć, eksperymentować.............
to jest miłość mojego życia... po jaki... mi była potrzebna ta polonistyka :(((((((((((((

zweryfikowana
Posty: 1.596
Ostrzeżenia: 2/5

Sylwetka Moniki

30 gru 2009 - 13:07:02

o tak! ja ma na razie 15 lat, ale uwielbiam projektować, szyć, przerabiać (nawet jesli to są małe elementy to czuję się dumna^^)
również marzę o pracowni nawet takiej malutkiej, ale jak już to dopiero za pare lat, z wiadomych powodów(wiek xD)
myślę, że na studia chciałabym pójść na ASP do Łodzi;]

Sylwetka Moniki

18 lut 2010 - 19:30:14

Podziwiam talent :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wasze pytania do projektantki