Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Pediatra Kielce

dzisiaj o 13:29

Ginekolog Rzeszów

dzisiaj o 13:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ela w paru słowach o sobie:)

16 lip 2009 - 20:48:46

a makijarz, jak na bal przebiarańców ok

Ela w paru słowach o sobie:)

17 lip 2009 - 10:04:25

Cytat
vanth
Cytat
90boston
Witam.
Nigdy nie pytałam o tego typu radę, a teraz mam okazję, więc czemu nie. :)
Jaką fryzurkę Pani mi poleca? Albo jak układać włosy i czym?
Moje włosy są cieniowane na półokrągło, na środku dłuższe, po bokach krótsze, ale dolne partie już do szpica. ;) Są ciemnobrązowe i kręcone. Nie mam grzywki. Zawsze robię przedziałek po prawej stronie. Moje włosy czasem pięknie się zakręcą i w sumie tyle mi wystarczy, ale zdecydowanie częściej są nijakie... Zamieszczam kilka zdjęć. Jeśli to nie problem, może mi Pani polecić kosmetyki do makijażu lub sposób, w jaki powinnam się malować. Dodam, że nie używam podkładów, tylko puder jeśli zauważę, że świeci mi się nos... ;) Cerę mam w pewnych miejscach tłustawą, a ogólnie suchą. Ostatnio coraz częściej pojawiają mi się jakieś wypryski. Moim problemem są też wągry najobficiej występujące przy płatkach nosowych, na nosie i na brodzie. Mam kilka pajączków na twarzy i sporo na plecach (co z tym robić?). Pozdrawiam :)
Witam,
Masz piękne kręcące się włosy i warto pójść w tym kierunku, jeśli włosy nie chcą się kręcić, można im w tym pomóc :) Podobnie jak do prostowania włosów, jest wiele preparatów do ich "kręcenia", np. SUNSILK pianka z serii "kręcone włosy", szampony i odżywki z serii "Fale i loki".
Jeśli chodzi o makijaż, polecam krem koloryzujący - jest on znacznie delikatniejszy od zwykłego podkładu ale daje efekt wyrównania koloru w miejscach, gdzie pojawiają się niedoskonałości cery. Nie ma potrzeby używania podkładu :) Puder jak najbardziej wystarczy.
Zmieniła bym sposób malowania oczu, kreska na dolnej powiece pomniejsza oko, spróbuj podkreślić oczy delikatnymi pastelowymi beżami, do tego tusz do rzęs, bez kreski na dole - i na co dzień wystarczy ;) Na wielkie wyjścia możesz malować oczy na dowolny kolor, masz to szczęście, że brązowe oczy są uniwersalne :)
Co do wągrów, polecam tonik antybakteryjny - byle by nie był na bazie alkoholu bo to wysusza skórę. Jeśli chodzi o pajączki na twarzy, są kremy dla cery suchej naczynkowej np. AA CERA NACZYNKOWA krem nawilżający na dzień SPF, które działają ochronnie i wzmacniająco na ścianki naczyń krwionośnych, zapobiegając ich pękaniu.
Także wizyta u kosmetyczki nie zaszkodzi, na pewno pomogłaby pozbyć się wągrów, specjalistka zamknie Ci także naczynka.



Serdecznie dziękuję.
Spróbuję coś zmienić w kwestii malowania oczu, ale nie wiem czy się uda, bo jestem tak przyzwyczajona i właśnie bez tych kresek mam takie malutkie oczka. :) Pozdrawiam

zweryfikowana
Moderator
Posty: 273

Ela w paru słowach o sobie:)

17 lip 2009 - 19:50:11

Cytat
Cyrkonia
jak wszyscy pytaja to i ja zapytam :)
Czy mogła byś poradzić mnie i mojej siostrze jakie fryzurki by do nas pasowały i jak bysmy ,mogły sie malować, żeby wyglądac ładnie. Czy twoim zdaniem pasowal by mi blond kolor lub rudy? i jeśli tak to jaki odcień? I czy jeszcze mogła bys mi poradzic jak dobrze zamaskowac cienie pod oczami? Będę wdzięczna za pomoc. Załączam foty moja i siostry. W ciemnej bluzce to ja a w jasnej to moja siostra

Dziewczyny z tego co widzę na zdjęciach, macie owalny kształt twarzy, czyli właściwie każda fryzura będzie dla was idealna!! W kwestii koloru niestety ponownie odsyłam do kolorystki, bez analizy kolorystycznej nie jestem w stanie ocenić czy dobrze będziesz wyglądała w blondzie lub rudym a szczególnie wybrać odpowiedniego odcienia :(

Jeśli chodzi o makijaż :) Na pewno trzeba pamiętać o tym, że aby nie przesadzić z wyrazistością, stawiamy zawsze na jeden akcent, czyli np. albo uwydatniamy usta albo podkreślamy oczy, w waszym przypadku (piszę jednocześnie do obydwu ponieważ jesteście bardzo podobne do siebie i w kwestii makijażu nie będzie dla was odrębnych schematów :) ) macie to szczęście, że możecie wybierać, co chcecie podkreślić :)

Macie obydwie pełne usta, które można by pomalować na przykład na czerwono - tak jak na pierwszym zdjęciu - świetnie! I w tym przypadku podkreślamy usta więc oczy powinny być niejako w tle, zrobiła bym nieco delikatniejszą kreskę i nie koniecznie na całej długości oka, można by zacząć w połowie i pociągnąć ją w kierunku skroni, to plus tusz i mamy piękny makijaż.

Druga strona to podkreślenie oczu :) Czyli pełny makijaż z cieniowaniem :) W wewnętrznym kąciku jaśniejszy kolor a od połowy oka ciemniejszy skierowany nieco w górę w stronę skroni. Do tego może być ale nie musi kreska na górnej powiece namalowana tak jak wcześniej pisałam od połowy oka w stronę skroni :) Rzęsy wytuszowane w kierunku zewnętrznym i błyszczyk w naturalnym kolorze na usta. W obydwu przypadkach możecie również delikatnie podkreślić różem kości policzkowe. :)

Mam nadzieję, że pomogłam, pozdrawiam :)

Ela w paru słowach o sobie:)

18 lip 2009 - 10:03:30

Witam:)
Nie jestem pewna czy zwracam się do odpowiedniej osoby i czy będzie mi Pani w stanie coś doradzić.Wczoraj rano dostałam jakiejś wysypki na twarzy która utrzymuje się do dziś.Są to takie małe czerwone krostki,które pojawiły się także za uszami.Dodam że w tym tygodniu byłam na basenie i trochę spaliłam sobie twarz,ale nie wiem czy to może być tego przyczyną.Może wie Pani co to takiego i może jakiś krem powinnam zakupić?

niezweryfikowana
Posty: 2.584
Ostrzeżenia: 1/5

Ela w paru słowach o sobie:)

18 lip 2009 - 10:19:37

witam;)
chcialabym zapytac,czy te paznokcie zelowe z koncowka french to sa malowane zelem (koncowka) ? czy to jest bialy tips?:> gdzie mozna takie kupic jesli to jednak tips?:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 273

Ela w paru słowach o sobie:)

18 lip 2009 - 18:23:53

Cytat
nela1992x
Witam:)
Nie jestem pewna czy zwracam się do odpowiedniej osoby i czy będzie mi Pani w stanie coś doradzić.Wczoraj rano dostałam jakiejś wysypki na twarzy która utrzymuje się do dziś.Są to takie małe czerwone krostki,które pojawiły się także za uszami.Dodam że w tym tygodniu byłam na basenie i trochę spaliłam sobie twarz,ale nie wiem czy to może być tego przyczyną.Może wie Pani co to takiego i może jakiś krem powinnam zakupić?
Witam,
niestety nie jestem w stanie pomóc Ci w tej sprawie, jeśli wysypka sama nie zejdzie w ciągu kilku dni najlepiej skonsultuj się z dermatologiem :(

Ela w paru słowach o sobie:)

18 lip 2009 - 18:29:16

tandetne te paznokcie, a makijaz nic specjalnego....

zweryfikowana
Moderator
Posty: 273

Ela w paru słowach o sobie:)

18 lip 2009 - 18:31:21

Cytat
nicole_sch
witam;)
chcialabym zapytac,czy te paznokcie zelowe z koncowka french to sa malowane zelem (koncowka) ? czy to jest bialy tips?:> gdzie mozna takie kupic jesli to jednak tips?:)
Witam,
na pazurkach na zdjęciu końcówka french malowana jest białym żelem. Jeśli chodzi o białe tipsy, widziałam takie na przykład w ofercie laFemme, możesz zamówić je w ich sklepie internetowym bądź kupić u autoryzowanego przedstawiciela w Twoim miejscu zamieszkania lub pobliżu.

Ela w paru słowach o sobie:)

18 lip 2009 - 19:15:16

ROBIE TAKIE SAME SZPICZASTE :)

Ela w paru słowach o sobie:)

05 sie 2009 - 23:41:38

Witam, jestem tu nowa :D ale bardzo proszę o poradę :D



Ela w paru słowach o sobie:)

11 wrz 2009 - 23:47:10

yyy



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-18 00:17 przez kristleen.

Ela w paru słowach o sobie:)

22 wrz 2009 - 23:41:01

witam:) jak dobrze ze można się poradzić, nigdy nie miałam okazji zapytać wizażystki o zdanie, a jest okazja:) chciałabym wiedzieć jaka fryzurka będzie mi pasować? dodam, ze mam bardzo sztywne, proste włosy. nie chcą się układać, zawsze wyglądają na wyprostowane, a czasem chciałabym mieć pofalowane;p czy powinnam grzywkę zapuścić i mieć na bok stopniowane? czy jak? a może zmienić kolor włosów? dodam ze zawsze miałam krótkie włosy, wiec ścięcie na krótko odpada. mam raczej okrągłą buzie, więc jaka fryzurka będzie najlepsza, prosiłabym o jakieś przykładowe fotki z fryzurami, niedługo idę do fryzjerki, wiec chciałabym, mieć wyobrażenie o swojej nowej fryzurce. chciałabym wiedzieć też, jaki makijaż będzie mi pasować:) mam jasną cere. z niecierpliwością czekam na porade:) pozdrawiam



Ela w paru słowach o sobie:)

22 wrz 2009 - 23:53:22

no to ja też się podpinam.... co proponujecie?:)



Ela w paru słowach o sobie:)

23 wrz 2009 - 01:10:30

Cytat
kasia_tkocz
no to ja też się podpinam.... co proponujecie?:)
odklej rzęsy :P, nadaj kształt brwiom i grzywce

Ela w paru słowach o sobie:)

23 wrz 2009 - 21:41:06

rzęsy to w tym przypadku stylizacja do zdjęcia....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.