Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

co zrobić z nieużywanymi okularami?

07 lis 2016 - 14:17:51

A ja też kompletnie nie rozumiem Twojego pytania i dylematu, a sama jestem okularnicą. Jak mi się zmienia wada wzroku to dla mnie rozwiązanie jest jedno proste: wymiana szkieł. Tak, tak, ja wiem, że szkła nie są za darmo i wiem ile to kosztuje. Z 200 zł co najmniej. Ale szkła z założenia nie są wieczne i co jakiś czas, nawet jeśli nie zmieniła Ci się wada to szkła trzeba wymienić, bo się po prostu rysują.
Tak więc jeśli bym miała okulary z innymi szkłami, niż te co aktualnie noszę to bym wymieniła szkła.

co zrobić z nieużywanymi okularami?

07 lis 2016 - 15:35:19

pytanie wzięlo się z faktu posiadania w sumie 3 par okularów, najchętniej te zaprezentowane sprzedałabym, ale zastanawiałam się m.in. czy to ma sens, wiem łatwo mówić wymień szkła, wada mi się powiększyła także nie widzę w tym momencie sensu duplikowania szkieł(jak wada się znowu zwiększy to co wówczas?znów 200zł x 3?), trzy pary korekcyjnych okularów to już przesada



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-07 15:39 przez prewencja.

co zrobić z nieużywanymi okularami?

07 lis 2016 - 17:11:23

Na sprzedaży rzeczy używanych nie zarobisz, jak sprzedasz to za grosze, więc bez sensu. Moim zdaniem niepotrzebnie robiłaś sobie nowe okulary z nowymi szkłami, trzeba było w tych wymienić szkła, a nie kupować kolejne pary, ale teraz to już musztarda po obiedzie.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

co zrobić z nieużywanymi okularami?

07 lis 2016 - 17:37:24

Ja to chyba jakaś dziwna jestem, bo nie kumam tego normalnie,o. Dlaczego nie wystawisz tych binokli za cenę jaką chcesz ? Co to komu szkodzi. Binokle leżą w szufladzie cyknij zdjęcia, daj cenę i będą sobie wisiały przecie i tak leżą, a to niech leżą, ale co im szkodzi jak będą do sprzedaży. Jaki to problem jest nie ogarniam, jak się nie sprzedadzą to nie, ale dlaczego nie spróbować nawet tutaj ... nie ma prowizji, darmo wystawienie, no kobity nie ogarniam o co biega.

co zrobić z nieużywanymi okularami?

08 lis 2016 - 08:41:38

Cytat
malmie
Ja to chyba jakaś dziwna jestem, bo nie kumam tego normalnie,o. Dlaczego nie wystawisz tych binokli za cenę jaką chcesz ? Co to komu szkodzi. Binokle leżą w szufladzie cyknij zdjęcia, daj cenę i będą sobie wisiały przecie i tak leżą, a to niech leżą, ale co im szkodzi jak będą do sprzedaży. Jaki to problem jest nie ogarniam, jak się nie sprzedadzą to nie, ale dlaczego nie spróbować nawet tutaj ... nie ma prowizji, darmo wystawienie, no kobity nie ogarniam o co biega.

Dokładnie mam takie samo odczucie.
Nie rozumiem jakby do końca sensu wątku.

Myślę,że @Polaris3 miała na myśli pisząc "ja na pewno po kimś bym bryli nie nosiła",że takie okulary mogą popsuć oczy.
Ok-w tym wypadku chodzi o "zerówki",ale inne,z konkretnymi szkłami moją uszkodzić wzrok,kiedy mamy inną wadę,niż poprzedni właściciel.
Bez sensu jest porównywanie takich okularów do używanych majtek.

Ponad to,widzę wątek w kategorii "Zastanawiam się czy...",
a więc oczekiwałabym porady.Dziewczyny podsuwają różne rozwiązania,ale...mam wrażenie,że autorka już podjęła decyzję o sprzedaży-sugerując nawet cenę.
Oczywiście nic mi do tego,rozumiem.
Tylko nie rozumiem po co taki wątek wobec tego i dlaczego w tej kategorii,a nie po prostu "sprzedam".
Uważam,że rada @malmie jest w porządku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-08 08:57 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

co zrobić z nieużywanymi okularami?

08 lis 2016 - 09:13:30

Cytat
czarownicaao
Nie rozumiem jakby do końca sensu wątku.
To chyba trzeba w kategoriach reklamy rozpatrywać ;)i w sumie czemu nie skoro to portal sprzedażowy.
Wystaw te okulary i tyle.

co zrobić z nieużywanymi okularami?

08 lis 2016 - 09:32:08

Cytat
malmie
Cytat
czarownicaao
Nie rozumiem jakby do końca sensu wątku.
To chyba trzeba w kategoriach reklamy rozpatrywać ;)i w sumie czemu nie skoro to portal sprzedażowy.
Wystaw te okulary i tyle.

Oczywiście.
Okulary są przedmiotem jak najbardziej legalnym przecież.
Warto spróbować.tak

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

co zrobić z nieużywanymi okularami?

08 lis 2016 - 09:35:54

Cytat
czarownicaao
Oczywiście.
Okulary są przedmiotem jak najbardziej legalnym przecież.
Warto spróbować.tak
Ha, a pewnie ! Jak się nie sprzedadzą to obniżyć o złotówkę i dalej do sprzedaży, a co i tak leżą :D

co zrobić z nieużywanymi okularami?

08 lis 2016 - 12:16:35

Cytat
malmie
Cytat
czarownicaao
Oczywiście.
Okulary są przedmiotem jak najbardziej legalnym przecież.
Warto spróbować.tak
Ha, a pewnie ! Jak się nie sprzedadzą to obniżyć o złotówkę i dalej do sprzedaży, a co i tak leżą :D

dzięki dziewczyny, zastanawiałam się nad tym tematem, ponieważ z reguły okulary się mierzy (no chyba, iż ktoś ma wyczucie co mu pasuje)i kupno przez internet -zwłaszcza używanych- nie jest łatwe, a po prostu nie chciałam żeby ktoś miał do mnie potem jakieś pretensje, żale typu "tyle kosztowały, a wygladaja jak z allegro" albo ze się komuś wydawało, iż jest ok a doszły np. porysowane, czy złośliwie dopatrzy się jakieś wady, której nie ma;
jest to szczególnie "wrażliwy" produkt,a ludzie są różni, jak widać z resztą po wypowiedziach na forum :)

co zrobić z nieużywanymi okularami?

11 lis 2016 - 10:19:11

Przede wszystkim bryle trzeba dopasować do kształtu twarzy :D nie każdemu takie pasują więc już jest dylemat ze sprzedażą!
Źle dobrane okulary i oprawki dodają lat, odbierają nam uroku. tak
Bez względu na ich przeznaczenie, okulary są kropką nad "i" naszego stylu.
Dlatego ciężko będzie Ci znależć kupca bo to nie łatwe po za tym w sklepie jest możliwość przymierzenia różnych oprawek okularów i od razu określenie które pasują do kształtu twarzy.



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kupować torebkę przez internet?