Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

co zrobić z nieużywanymi okularami?

05 lis 2016 - 14:17:32

witajcie, mam okulary zerówki które kupiłam do pracy przy komputerze, w salonie optycznym nabyłam szkła (maja większość tych bajerów typu np. ochrona przed promieniowaniem UV, certyfikat) oraz oprawki,jednak po krótkim czasie musiałam zmienić je na korekcyjne, teraz mam okulary warte 500zł (soczewki 300zł) i zastanawiam się co z nimi zrobić... poradźcie



co zrobić z nieużywanymi okularami?

05 lis 2016 - 15:57:19

myślę ze raczej ich nie sprzedaż wiec bedą leżały w szufladzie aż w końcu koniec końcem trafią na śmieci:)

co zrobić z nieużywanymi okularami?

05 lis 2016 - 16:19:40

wyrzuć albo oddaj w sklepu optyk
ja na pewno po kimś bym bryli nie nosiła

co zrobić z nieużywanymi okularami?

06 lis 2016 - 11:05:54

spróbuj sprzedać skoro to zerówki

co zrobić z nieużywanymi okularami?

06 lis 2016 - 13:32:10

Jakie znaczenie dla tematu ma cena obecnych okularów?

co zrobić z nieużywanymi okularami?

06 lis 2016 - 14:47:09

Cytat
alicja70
Jakie znaczenie dla tematu ma cena obecnych okularów?

Tez o tym pomyślałam ;) autorko, myślę że najlepiej wyrzucic lub zostawić na dnie szuflady, bo chyba ciężko będzie znaleźć osobę która by kupiła...

co zrobić z nieużywanymi okularami?

06 lis 2016 - 14:57:24

może wystaw na licytację od 1 złotówki? za ile pójdą, za tyle pójdą, ale przynajmniej nie będą Ci się walały w szafie.

Cytat
Polaris3
wyrzuć albo oddaj w sklepu optyk
ja na pewno po kimś bym bryli nie nosiła

ubrania, biżuterię chętnie, a okulary nie? co to za logika...
to nie są używane majtki czy skarpetki. bez przesady



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-06 14:58 przez lesiur.

co zrobić z nieużywanymi okularami?

06 lis 2016 - 15:10:57

Cytat
lesiur
może wystaw na licytację od 1 złotówki? za ile pójdą, za tyle pójdą, ale przynajmniej nie będą Ci się walały w szafie.

haha głupota ktoś wylicytuje za 1 zł i prowizja od sprzedaży musi pokryć sprzedający nie mówiąc już o kosztach wysyłki
pomyśl zanim komuś coś doradzisz "lesiur " tak

co zrobić z nieużywanymi okularami?

06 lis 2016 - 15:54:14

Cytat
she22
Cytat
alicja70
Jakie znaczenie dla tematu ma cena obecnych okularów?

Tez o tym pomyślałam ;) autorko, myślę że najlepiej wyrzucic lub zostawić na dnie szuflady, bo chyba ciężko będzie znaleźć osobę która by kupiła...

Jakby sugestia ewentualnej ceny tych "zerówek"...?hmm

co zrobić z nieużywanymi okularami?

06 lis 2016 - 16:27:08

Dziwny post.
Ja mam do sprzedania protezy po babci, uniwersalne. Jest ktoś na szafie bez zębów albo planuje usunięcie wszystkich zębów? Chętnie się wymienię na okulary, mogą być używane z bajerami. Ilość dioptrii nieistotna - chodzi o szpan i bajery.

co zrobić z nieużywanymi okularami?

06 lis 2016 - 16:56:30

Cytat
Polaris3
Cytat
lesiur


A dlaczego ona ma pokrywać koszt wysyłki? Co to za pomysł? Zazwyczaj robi to kupujący, prowizja jest teraz niewielka. Poza tym podałam przykładową cenę, może wystawić też na cenę o 10 zł. Jak nie spróbuje to się nie przekona, jak nikt ich nie kupi to i tak nic nie straci... Do myślenia tak więc najpierw nakłoń samą siebie zanim zaczniesz komuś wypominać "głupotę" ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-06 16:58 przez lesiur.

co zrobić z nieużywanymi okularami?

06 lis 2016 - 18:41:43

Mogłaś oprawki zostawić jeśli Ci się podobają i wymienić tylko soczewki

co zrobić z nieużywanymi okularami?

06 lis 2016 - 21:00:36

Cytat
czarownicaao
Cytat
she22
Cytat
alicja70
Jakie znaczenie dla tematu ma cena obecnych okularów?

Tez o tym pomyślałam ;) autorko, myślę że najlepiej wyrzucic lub zostawić na dnie szuflady, bo chyba ciężko będzie znaleźć osobę która by kupiła...

Jakby sugestia ewentualnej ceny tych "zerówek"...?hmm

Jakby

;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-06 21:01 przez she22.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

co zrobić z nieużywanymi okularami?

06 lis 2016 - 21:05:37

Jak nie używasz to próbuj sprzedać albo daj komuś ... albo zmień szkła na inne i noś. Wielkich dylematów w tym temacie nie widzę.

co zrobić z nieużywanymi okularami?

07 lis 2016 - 12:06:24

Cytat
Polaris3
wyrzuć albo oddaj w sklepu optyk
ja na pewno po kimś bym bryli nie nosiła

ty byś 500zł wyrzuciła? widocznie sporo zarabiasz, ja nie mam luźnych kilku setek, stąd moje pytanie powyżej, a co do stwierdzenia, że okulary po kimś,to coś gorszego, to zajrzyj na inne działy szafa.pl, zobaczysz na przykład używane biustonosze, które idą jak woda; chyba, że miałaś na myśli przenoszenie jakiś chorób, cóż wszystko zrozumiem, ale okulary (noszone z resztą tylko w jednym celu i przez krótki czas)?
a może jestes z tych co kupują takie na allegro za 20zł?
co tam zdrowie, ważny lans ech..

Cytat
czarownicaao
Cytat
she22
Cytat
alicja70
Jakie znaczenie dla tematu ma cena obecnych okularów?

Tez o tym pomyślałam ;) autorko, myślę że najlepiej wyrzucic lub zostawić na dnie szuflady, bo chyba ciężko będzie znaleźć osobę która by kupiła...

Jakby sugestia ewentualnej ceny tych "zerówek"...?hmm

zgadza się, sugestia że to nie są okulary z bazaru, ani sławnego projektanta, tylko okulary które chronią nasze oczy, a nie są wyłącznie ozdobą na naszej twarzy, bo za to właśnie zapłaciłam

Cytat
malmie
Jak nie używasz to próbuj sprzedać albo daj komuś ... albo zmień szkła na inne i noś. Wielkich dylematów w tym temacie nie widzę.

a ja widzę i dlatego poruszyłam ten wątek;
zanim ponownie wszłam na forum, przez ten czas sama także poszukałam nowych rozwiązań, myślę że szczególnie okularnicy mogą z nich skorzystać,
rozwiązania są następujące:
- wyrzucić (tu znów pytanie do jakich odpadów, bo to wbrew pozorom nie takie proste /ekologia)
- oddać (A. optykowi? zbije pewnie na tym drugi raz kasę, B. okularnikowi? zmiana soczewek również kosztuje, C. "zerówkowiczowi"? rozmawiałam z kolezanką, woli kupić nowe)
- dołączyć do zbiórki używanych okularów dla dzieci z Afryki, link dla zainteresowanych http://dzieciafryki.com/okularydlaafryki/
- sprzedać..
- zatrzymać i wymienić soczewki (znów dopłacać)
- sklep optyczny (czasem są akcje, przynieś stare okulary, wymień na nowe)

to tyle co wspólnymi siłami wymysłiłyśmy :) dziękuję wszystkim za dyskusję, chciałam poznać zdanie pozostałych dziewczyn, pewnie jeszcze ktoś wpadnie na nowy pomysł lub przyhejtuje, tak czy inaczej wniosek mam jeden, okularów nie wyrzucę, byłaby to największa głupota z mojej strony, teraz pójdę popytać u kilku optyków co mi proponują, jeśli wciąż nie znajdę satysfakcjonującego dla mnie rozwiązania, okulary pakuję na zbiórkę, pozdrawiam wszystkie szafiarki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-07 12:45 przez prewencja.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kupować torebkę przez internet?