Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Eeee tam nie ma co dywagować i zwalać na rodziców, że nie oswoili. No pewnie, że mogli wcześniej, ale co się nie stało może teraz się stać. Przestań wyolbrzymiać i bierz się w garść, bo kota trza oswoić, wychować itp. Nie ma co płakać tylko trza poślady spiąć i przezwyciężyć strach przed tym "tygrysem". Jak będzie skakał i drapał to można delikatnie kota za kark trzymać i łagodnie mówić, że spokój, tak nie wolno - ton ma być łagodny. Wieczorem trzeba kota wymęczyć zabawą, dać jeść ... u mnie jak kiedyś taki mały był to zostawiałam taką małą wiszącą maskotkę i jak rano wstawał to biegł do tej zabawki i ją tarmosił.

Malmie- obserwuję Twoje wypowiedzi (jak na nie trafiam) i dlatego Cię polubiłamtak

@domisia1115
Pisałam już,żebyś wrzuciła go do sypialni rodziców.Niech Twoja mama się nim zaopiekuje,jeśli lubi tak koty,a Tobie da spokojnie spać.help

Porzucaj mu jakieś włóczki,zabawki...niech się wygania i zmęczy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-14 19:44 przez czarownicaao.

kota funkcjonowanie sprowadza się do polowania+ jedzenia + spania. wiec zeby kot nie szalał w nocy trzeba go zmęczyc zabawą czyli polowaniem poem dac jesc a potem pójdzie spac. Trzeba tez pamiętac ze kot to zwierzun nocny. Najlepiej znajdz w necie filmiki "kot z piekła rodem" tam są podane wskazówki jak postepowac z kotem.

@agata74
Bardzo mądra wypowiedź.
A może z nim iść na spacer (ze smyczką),niech pobiega?
Fakt,trochę malutki...??

NIestety nie dam rady, po dlugich, ciezkich, smutnych przemysleniach zdecydowalam ze za tydzien oddam go kolezance :(. Kot i ja w pokoju 24h/7 to nie jest dobry pomysl. Dzis kolega w pracy skomentowal moj wyglad czemu wygladam na taka zmeczona i mam czerwone oczy jakbym tydzien nie spala..

dziwne kot jak kot , odtrącasz zwierzę?
a zwierzaki to sama radość.
Ciekawi mnie jak będziesz się zachowywać jak będziesz miała małe dziecko ?
CZy też oddasz koleżance , widać słąba jesteś emocjonalnie i mało wytrwałości u ciebie .
Ponoć ludzie którzy mają zwierzęta są bardziej czuli na zło. , oraz są bardziej pogodni.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
domisia1115
NIestety nie dam rady, po dlugich, ciezkich, smutnych przemysleniach zdecydowalam ze za tydzien oddam go kolezance :(. Kot i ja w pokoju 24h/7 to nie jest dobry pomysl. Dzis kolega w pracy skomentowal moj wyglad czemu wygladam na taka zmeczona i mam czerwone oczy jakbym tydzien nie spala..
Domisiu, może zbyt pochopnie podjęłaś tę decyzję. Ludzkie dzieci też budzą się w nocy i chcą się bawić,a już na pewno na ranne karmienie.Sama mam kota od 20 lat:)z czego 15 "poświęciłam" na nocne wyprowadzanie kota na dwór. Jest bardzo dobrze ułożonym kotem,a sądzę,że jest to moja zasługa, bo po prostu wzajemnie się "wychowywaliśmy". Staraj się jak najczęściej wybudzać go ze snu w ciągu dnia, bawić zabawką na sznurku ,wyprowadzać na spacer.Twoja ręka ma mu się kojarzyć ze smakołykiem, drapaniem za uszkiem i po brzuszku. W pokoju zostawiaj mu piórka, papierowe kulki i coś wiszącego żeby mógł do tego skakać ale nie "tłuc" się po pokoju. Nie baw się z nim palcami, bo wówczas właśnie będzie szukał takiej zabawy gdy Ty jeszcze śpisz.Postaw ze 2 pudełka do których będzie się chował(do jednego włóż np. kocyk a do drugiego jakąś miękką futrzaną zabawkę- może to być nawet kotek-pomyśli że to braciszek :)), nie nabędzie nawyków chowania się pod tapczan czy szafy. Kartoniki po obuwiu mogą być przykryte i mieć wycięte otwory. Kot z natury jest ciekawski, więc może go to zaciekawić, a gdy się zmęczy tam się schowa.

Cytat
domisia1115
NIestety nie dam rady, po dlugich, ciezkich, smutnych przemysleniach zdecydowalam ze za tydzien oddam go kolezance :(. Kot i ja w pokoju 24h/7 to nie jest dobry pomysl. Dzis kolega w pracy skomentowal moj wyglad czemu wygladam na taka zmeczona i mam czerwone oczy jakbym tydzien nie spala..
Smutne to wszystko, szkoda kotka, ze trafił w nieodpowiedzialne ręce, szkoda Ciebie w przyszłości, bo nie wyrabiasz sobie charakteru tylko idziesz na łatwiznę. Na dłuższą metę to nic dobrego nie przyniesie..

Nieodpowiedzialnie to postąpiła mama autorki wątku, ona chciała kotka, a zrzuciła odpowiedzialność na córkę. I błagam nie mówcie, że tak samo postąpi z własnym dzieckiem, to jest po prostu nie fair!

Może porozmawiaj z rodzicami, żeby kot latał po mieszkaniu w nocy, a Ty zamykaj się w pokoju, może wtedy przekonasz się do kotka?

Cytat
fekete
Nieodpowiedzialnie to postąpiła mama autorki wątku, ona chciała kotka, a zrzuciła odpowiedzialność na córkę. I błagam nie mówcie, że tak samo postąpi z własnym dzieckiem, to jest po prostu nie fair!

Może porozmawiaj z rodzicami, żeby kot latał po mieszkaniu w nocy, a Ty zamykaj się w pokoju, może wtedy przekonasz się do kotka?

Kotek nie trafił do odpowiedzialnych ludzi, bo dostał się do domu, gdzie nie ma dla niego miejsca (w całym mieszkaniu nie znalazlo sie miejsce dla kociaka??).
Opieka nad istota potrzebującą pomocy kształtuje charakter. Można oczywiście unikać takich okazji i iść na łatwiznę, można..

Cytat
fekete
Nieodpowiedzialnie to postąpiła mama autorki wątku, ona chciała kotka, a zrzuciła odpowiedzialność na córkę. I błagam nie mówcie, że tak samo postąpi z własnym dzieckiem, to jest po prostu nie fair!

Może porozmawiaj z rodzicami, żeby kot latał po mieszkaniu w nocy, a Ty zamykaj się w pokoju, może wtedy przekonasz się do kotka?

Uważam dokładnie tak samo i już 2-krotnie o tym pisałam.
Mało,że nieodpowiedzialnie,to jeszcze jest bardzo wygodna ta mama autorki.

Brak komunikacji w rodzinie, niedomówienia i pochopna decyzja, napewno pod wpływem chwili kociak został przygarnięty. Dobrze że tak krótko był u ciebie i że kolezanka weżmie, ale dlaczego dopiero za tydzień, i na boga niech ta koleżanka będzie odpowiedzialna, kot to nie zabawka.

Czytam i nie wierzę. Kotek a jakoby tygrys. Tylko wspólna terapia. Dla par?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Co z kotem ??

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Hotel dla psów