Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 4/5

Co jedzą Wasze psy?

29 cze 2016 - 16:42:34

Co jedzą Wasze psy? Suchą karmę, a może im gotujecie? Ja raz w tygodniu przygotowuję ciepły posiłek dla mojej suni. Starczy tak na 3 dni. Poza tym daję jej karmę Granum <moderacja, spam>. Ma w skladzie nowozelandzką jagnęcinę, którą sunia uwielbia. Daję jej też smakołyki z drobiem, czasem też takie zielone pałeczki na zęby.

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-29 18:29 przez moderator.

Co jedzą Wasze psy?

29 cze 2016 - 17:25:55

Ja daje odpadki z obiadu :) nie znosze marnotrawic jedzenia dlatego nie kupuje karmy bo wtedy resztki wylądowałyby w koszu ale ja mam kundelka wiec jemu takie jedzonko odpowiada :)

Co jedzą Wasze psy?

29 cze 2016 - 18:08:24

Kundel czy nie kundel - resztki z obiadu są raczej niezdrowe dla psa. A co w przypadku gdy trafi się tam cebula?

Mój przepis na psi obiad: paczka mielonego mięsa, mieszanka warzywna (bez kawałków cebuli, pory itp.), odrobina przecieru pomidorowego. Podane z ryżem. A na przekąski: kiełbasa, kaszanka, jajka surowe do wypicia, żółty ser, biały ser i typowo psie przysmaki.

Co jedzą Wasze psy?

29 cze 2016 - 18:57:52

No coz moge powiedziec piesek moj ma 12 lat (!!!) i cale zycie je resztki i zyje i ma sie swietnie, tak wiec bez przesady z ta jakze 'straszna' cebula. Karmy i te sztuczne kostki sa wyrobem zbednym. Psy lata temu jadly wszystko co im dano i zyly po 20 lat, moj pies na wzor przodkow jest karmiony tak samo i nie sadze zeby to bylo cos zlego :) a dziwi mnie stwierdzenie ze 'resztki z obiadu sa raczej nie zdrowe dla psa' bzdura totalna.

Co jedzą Wasze psy?

30 cze 2016 - 14:37:08

Ja kupuję suchą karmę, czasami mokrą, ciastka "treserki" i pałeczki do czyszczenia zębów...a mam 2 kochane przygarnięte suczki:) oczywiście resztki z obiadu również dostają, uwielbiają podjadać takie przysmaki i bardziej im smakują od suchej np karmy, dostają koście (ścierają zęby), surowe mięso np z ryżem lub makaronem i jajkiem surowym, itd. Jedzą wszystko co chcą zjeść, nie chorują i mają się znakomicie:) w resztki z obiadu mają w sobie dużo warzyw więc i to im odpowiada:) nie przesadzajcie z wymysłami że należy podawać tylko kupowane jedzenie...kiedyś nie było w sprzeaży psiej karmy a psiaki przetrwały w świetnej kondycji, dlatego takie bzdurne poglądy mnie drażnią chociaż sama czasami, nawet przyznam się że z lenistwa, kupuję im sztuczne żarcie. Lepiej porządnie opiekować się psiakiem od wymyślania "jaką puszkę dzisiaj skonsumuje mój psiapsiak", napewno nie tego pragną nasze psiaki:)

Co jedzą Wasze psy?

30 cze 2016 - 21:05:53

wszystko fajnie, pięknie tylko powoływanie się na to, że XXX lat temu psy tak jadły, w obecnych czasach nie ma sensu. Te XXX lat temu jedzenie nie było tak zmodyfikowane, przetworzone, naładowane chemią. Poczytajcie sobie jaka chemia jest w zwykłych przyprawach, które używacie do gotowania obiadu.
Inną sprawą jest dostarczenie psu odpowiednich witamin, minerałów i mikroelementów. Psi organizm i jego zapotrzebowanie na te składniki nieco się różni od zapotrzebowania ludzkiego. Co podacie psu z resztek obiadu, żeby dostał glukozaminę, chondroitynę, biotynę, cynk, wit A, E, D?
Polecam każdej osobie, która karmi psa resztkami, aby zapoznała się przynajmniej z podstawami żywienia zwierząt. I odpowiem już teraz: to, że pies nie wykazuje oznak choroby, nie oznacza, że wszystko jest ok. Trzeba przynajmniej raz w roku robić psu morfologie, biochemie, kał i mocz.
I jeszcze jedno- nie dawajcie psom surowego białka. Surowe białko ma awidynę, która wytrąca biotynę.
Niestety wiem jak wyglądają resztki z obiadu dla psa. Z całą stanowczością stwierdzam, że nie jest to odpowiednie jedzenie dla psa. A znaleźć gotową suchą karmę dla psa bardzo dobrej jakości to nie jest żaden wyczyn..

Co jedzą Wasze psy?

30 cze 2016 - 22:14:43

Gotowe psie żarcie jest tym samym co i ludzkie pakowane do pojemników...jedna wielka chemiczna breja. Nie wmawiaj mi że posiłek który sama ugotuję w domu jest gorszy od psiej karmy, i nie ważne 100 czy 200 lat wstecz, psy to stworzenia które świetnie sobie radziły na wolności, jadły to co udało im się zdobyć w tym to co człowiek wyrzucał. To ludzie wymyślili sztuczne jedzenie aby uprościć sobie życie, i to ludzie mają coraz więcej problemów zdrowotnych przez niezdrowe sztuczne jedzenie a psy jedzą to co da im człowiek i dobry weterynarz ci powie że karma psia nie zastąpi zdrowego posiłku,zapcha tylko żołądek a sztuczne witaminy nie zastąpią naturalnych. Dlatego ja gotuję rodzinie zdroweposiłki. Ale sama kupuję ten chłam dla psiaków ponieważ jest to najszybszy sposób nakarmienia. A teksty "najzdrowsza karma to ta za którą zapłacisz" jest dla nieświadomych zapracowanych właścicieli zwierzaków...i uświadom sobie jaką chemią jest naszpikowana sztuczna karma dla zwierząt, leży i się nie psuje, ale to za trudne do zrozumienia, ważne że pisze na niej że są witaminy itp, i to już wystarcza dla mniej świadomych.

Co jedzą Wasze psy?

30 cze 2016 - 23:06:26

Cytat
CzerwoneUsta
Gotowe psie żarcie jest tym samym co i ludzkie pakowane do pojemników...jedna wielka chemiczna breja. Nie wmawiaj mi że posiłek który sama ugotuję w domu jest gorszy od psiej karmy, i nie ważne 100 czy 200 lat wstecz, psy to stworzenia które świetnie sobie radziły na wolności, jadły to co udało im się zdobyć w tym to co człowiek wyrzucał. To ludzie wymyślili sztuczne jedzenie aby uprościć sobie życie, i to ludzie mają coraz więcej problemów zdrowotnych przez niezdrowe sztuczne jedzenie a psy jedzą to co da im człowiek i dobry weterynarz ci powie że karma psia nie zastąpi zdrowego posiłku,zapcha tylko żołądek a sztuczne witaminy nie zastąpią naturalnych. Dlatego ja gotuję rodzinie zdroweposiłki. Ale sama kupuję ten chłam dla psiaków ponieważ jest to najszybszy sposób nakarmienia. A teksty "najzdrowsza karma to ta za którą zapłacisz" jest dla nieświadomych zapracowanych właścicieli zwierzaków...i uświadom sobie jaką chemią jest naszpikowana sztuczna karma dla zwierząt, leży i się nie psuje, ale to za trudne do zrozumienia, ważne że pisze na niej że są witaminy itp, i to już wystarcza dla mniej świadomych.
zgadzam sie!!! I dodam ze smiesznym jest twierdzenie ze dzisiejsz zywnosc jest modyfikowana, napchana konserwantami itp itd a ktora nie jest??? Myslisz mmka ze psie gotowe zarcie jest cudem natury zbieranym prosto z drzewka z super ekstra skladnikami? No wybacz ale smiem twierdzic ze psie zarcie nie jest idealne, fakt przeznaczone dla zwierzat ale jest mocno zmodyfikowane, takze tak samo my ludzie jak i psy czy koty jestesmy i bedziemy narażeni na niezdrowe skladniki w jedzeniu. I nie ma co sie az tak pieklic :)

Co jedzą Wasze psy?

01 lip 2016 - 12:51:34

Cytat
CzerwoneUsta
Gotowe psie żarcie jest tym samym co i ludzkie pakowane do pojemników...jedna wielka chemiczna breja. Nie wmawiaj mi że posiłek który sama ugotuję w domu jest gorszy od psiej karmy, i nie ważne 100 czy 200 lat wstecz, psy to stworzenia które świetnie sobie radziły na wolności, jadły to co udało im się zdobyć w tym to co człowiek wyrzucał. To ludzie wymyślili sztuczne jedzenie aby uprościć sobie życie, i to ludzie mają coraz więcej problemów zdrowotnych przez niezdrowe sztuczne jedzenie a psy jedzą to co da im człowiek i dobry weterynarz ci powie że karma psia nie zastąpi zdrowego posiłku,zapcha tylko żołądek a sztuczne witaminy nie zastąpią naturalnych. Dlatego ja gotuję rodzinie zdroweposiłki. Ale sama kupuję ten chłam dla psiaków ponieważ jest to najszybszy sposób nakarmienia. A teksty "najzdrowsza karma to ta za którą zapłacisz" jest dla nieświadomych zapracowanych właścicieli zwierzaków...i uświadom sobie jaką chemią jest naszpikowana sztuczna karma dla zwierząt, leży i się nie psuje, ale to za trudne do zrozumienia, ważne że pisze na niej że są witaminy itp, i to już wystarcza dla mniej świadomych.

Dobry weterynarz Ci powie, że dawanie psu resztek z obiadu, PODKREŚLAM RESZTEK Z OBIADU, nie jest zdrowym żywieniem psa. Bo co innego gotowanie psu OSOBNEGO jedzenia, a co innego resztki.
W przeciwieństwie do Ciebie mam dużą swiadomość w temacie żywienia psów. Mimo to nie podejmę się tego, żeby mój pies jadł RESZTKI Z OBIADU czy wyłącznie ugotowane przeze mnie jedzenie. Takie gotowane jedzenie (przykładowo ryż z mięsem i warzywami) i tak trzeba suplementować.
Wystarczy poszukać karmy, która jest BARDZO DOBRA jakościowo, trochę poczytać o żywieniu psów, przeanalizować skład karmy i wybrać. I oczywiście urozmaicać tą nudną suchą karmę czymś innym.

Cytat
czokoszok1992

zgadzam sie!!! I dodam ze smiesznym jest twierdzenie ze dzisiejsz zywnosc jest modyfikowana, napchana konserwantami itp itd a ktora nie jest??? Myslisz mmka ze psie gotowe zarcie jest cudem natury zbieranym prosto z drzewka z super ekstra skladnikami? No wybacz ale smiem twierdzic ze psie zarcie nie jest idealne, fakt przeznaczone dla zwierzat ale jest mocno zmodyfikowane, takze tak samo my ludzie jak i psy czy koty jestesmy i bedziemy narażeni na niezdrowe skladniki w jedzeniu. I nie ma co sie az tak pieklic :)

No wyobraź sobie, że są takie karmy gotowe, które są naprawdę dobre! Dziwne nie? :D Ale są, wystarczy się zainteresować, poczytać zamiast karmić psa resztkami z obiadu. Mój też ma 12 lat ( mniej więcej, bo się nie przyznaje ile ma lat). Jeżeli masz tak obszerną wiedzę na temat ZDROWEGO żywienia psów... to ok... Karm psa resztkami z obiadu...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-01 12:59 przez mmka67.

Co jedzą Wasze psy?

01 lip 2016 - 13:30:18

@mmka67 Rozumiem Twoja postawe i zdanie. Robisz co uważasz za stosowne. Tylko ze ja daje resztki i bede podawac resztki, bo nie uwazam ze specjalna "KARMA, ZDROWA KARMA" jest konieczna ;) piesio zyje jest szczesliwy i to jest najwaniejsze :) jesli Ty tez jesz tylko ekologiczne bio i niezmodyfikowane jedzenie to swietnie. Zyjesz w harmonii ale nie oszukuj sie ze jak dasz sucha smierdzaca karme ktora ma rok przydatnosci do spozycia to ze pies bedzie dzieki temu zdrowszy. Tak jest w dzisiejszym swiecie ze teraz juz nic praktycznie nie jest w 100% zdrowe. Ja sadze warzywa i owoce w ogrodzie i to sa 100% zdrowe produkty. Ale przyznam ze sama zjem mega niezdrowa bule szczelnie zapakowana w folii z miesieczna data do spozycia, ale uwierz od tego nie umre za dwa dni choc to niezdrowe przecie :) pouczaj innych ale nie tych ktorzy tak jak ja twardo stoja na ziemi, miej swoje zdanie ale nie narzucaj go nikomu. Szanuje Twoja postawe ale uszanuj tez moja :) Ty wydawaj hajs na karmy a ja wydam hajs na bardziej przydatne wydatki. Pozdrawiam :)

Co jedzą Wasze psy?

01 lip 2016 - 14:02:12

Korzystam z porad świetnego weterynarza i znawcy nawyków żywieniowych zwierząt...nie słucham miłośników i sprzedawców sztucznego żywienia, oni zawsze twierdzą że sztuczne jest zdrowe...smacznegopociesza

Co jedzą Wasze psy?

01 lip 2016 - 17:21:25

Cytat
czokoszok1992
@mmka67 Rozumiem Twoja postawe i zdanie. Robisz co uważasz za stosowne. Tylko ze ja daje resztki i bede podawac resztki, bo nie uwazam ze specjalna "KARMA, ZDROWA KARMA" jest konieczna ;) piesio zyje jest szczesliwy i to jest najwaniejsze :) jesli Ty tez jesz tylko ekologiczne bio i niezmodyfikowane jedzenie to swietnie. Zyjesz w harmonii ale nie oszukuj sie ze jak dasz sucha smierdzaca karme ktora ma rok przydatnosci do spozycia to ze pies bedzie dzieki temu zdrowszy. Tak jest w dzisiejszym swiecie ze teraz juz nic praktycznie nie jest w 100% zdrowe. Ja sadze warzywa i owoce w ogrodzie i to sa 100% zdrowe produkty. Ale przyznam ze sama zjem mega niezdrowa bule szczelnie zapakowana w folii z miesieczna data do spozycia, ale uwierz od tego nie umre za dwa dni choc to niezdrowe przecie :) pouczaj innych ale nie tych ktorzy tak jak ja twardo stoja na ziemi, miej swoje zdanie ale nie narzucaj go nikomu. Szanuje Twoja postawe ale uszanuj tez moja :) Ty wydawaj hajs na karmy a ja wydam hajs na bardziej przydatne wydatki. Pozdrawiam :)

Nie mam zamiaru narzucać ani Tobie ani nikomu sposobu żywienia. Tylko nie upieraj się, że resztki z obiadu to zdrowe i zbilansowane żywienie psa. Nie wiem jak u Ciebie wyglądają obiady. Jeżeli to same warzywa i gotowane mięso, bez przypraw i warzyw czy owoców, których psy nie powinny jeść...
Co do terminu przydatności...tak to już jest z suchym żarciem, że ma długi termin przydatności, bo jest suche :D
Jak dla mnie wydawanie pieniędzy na psa też jest przydatne, ale... co ja tam wiem...

Cytat
CzerwoneUsta
Korzystam z porad świetnego weterynarza i znawcy nawyków żywieniowych zwierząt...nie słucham miłośników i sprzedawców sztucznego żywienia, oni zawsze twierdzą że sztuczne jest zdrowe...smacznegopociesza

I ten świetny weterynarz poradził Ci, żebyś karmiła psa resztkami z obiadu? Nie no, gratuluję... Napiszę jeszcze raz: jeżeli gotujesz psu osobne jedzenie i masz naprawdę sporą wiedzę jak je dobrze zbilansować, żeby dostarczyć psu wszystkich składników to się kłaniam do stóp. Ja takiej wiedzy, mimo mojej całej wiedzy, nie posiadam. Dlatego ufam DOBRYM JAKOŚCIOWO karmom gotowym. Oczywiście, że daje psu gotowane mięso i warzywa, ale nie jest to podstawą żywienia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-01 17:37 przez mmka67.

Co jedzą Wasze psy?

01 lip 2016 - 18:44:04

Karm czym chcesz, oby pies był zadbany, szczęśliwy i miał prawidłową opiekę...reszta mnie nie interesuje, i proszę, nie pisz tego czego nie jesteś całkiem pewna ponieważ zaczynasz przesadzać, a przesadzasz i to bardzo.

Co jedzą Wasze psy?

01 lip 2016 - 18:57:28

Cytat
CzerwoneUsta
Karm czym chcesz, oby pies był zadbany, szczęśliwy i miał prawidłową opiekę...reszta mnie nie interesuje, i proszę, nie pisz tego czego nie jesteś całkiem pewna ponieważ zaczynasz przesadzać, a przesadzasz i to bardzo.

W którym miejscu przesadzam?

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Co jedzą Wasze psy?

01 lip 2016 - 20:07:38

Jakąs taką specjalnią karme z zoologicznego, bo te marketowe to sam pył w zołądku zostawiaja :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MOJA GADAJĄCA PAPUGA ! A Wy macie w domu papugi?