Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

Zapalenie pęcherza

30 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam, z góry przepraszam jeśli podobny wątek był wcześniej. Mam prawie roczną świnkę i kupiłam jej kolegę parę dni temu. Niestety niepokoi mnie zachowanie starszej świnki do młodszej. Otóż starsza nie daje napić się tej małej ani nie dopuszcza do sianka czy miseczki. Maja dwie osobne miseczki z odrobina suchego pokarmu, jednak staram się im dawać sałatę czy natkę z pietruszki, ale ten mały nie ma możliwości tego zjeść bo starsza świnka po niej skacze. Do tego starsza świnka ciągle wącha kuperek młodszej, grucha i ja (no niestety) gwałci.Nie wiem za bardzo jak mam zareagować. Czytałam,że to normalne na początku, ale boję się że starsza zamęczy młodszą w końcu.Pierwszy raz łączę świnki ze sobą stąd moja niewiedza. Dodam ,że rozdzielenie ich nie ma najmniejszego sensu bo zaraz obie za sobą krzyczą strasznie. Razem już śpią, starszy czasem jakby zaczyna opiekować się młodszym jednak zaraz zaczyna gruchać i małego gwałcić. Nie wiem jak się zachować więc może pomożecie?

Z tego co wiem to starszy pokazuje swoją władzę, że tak powiem. Wydaje mi się, że po prostu w ten sposób pokazuje, iż to on rządzi. Co do gwałcenia to skoro są to świnki różnej płci to normalne, że się do niej dobiera.

Ja chciałam towarzystwa dla swojej świnki i byłam przekonana, że mam samicę jednak po włożeniu mojej świnki do drugiej samicy okazało się, że ja mam samca i niestety musiałam je rozdzielić, bo nie chciałam by się rozmnażały.

Zapomniałam dodać ,że oba to samce. Sprawdzaliśmy u weterynarza 3 razy dla pewności i pokazał się mały dzyndzelek że tak się wyrażę a u dziewczynki nie.Jeśli okaże się jednak dziewczynką będzie starszy musiał być wykastrowany czego bym nie chciała jednak robić z racji tego ,że to duże obciążenie dla świnek.

wejdź sobie na stronę http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewforum.php?f=30 jest to forum z wątkami o łączeniu świnek, tam Ci pomogą.

Swoją drogą starszy świniak nie "gwałci" młodszego a "dominuje", czyli pokazuje młodszemu, że ton jest tu panem

PILNUJ żeby młodszy dojadał i pił bo starszy może go takim zachowaniem zagłodzić

Poproś forumowiczki z tamtej stronki o pomoc a one Ci doradzą jak sprawić aby świnki się zaprzyjaźniły

a może starszy świniak nie chce towarzysza... czasem też tak może być, że świnka woli towarzystwo ludzi niż innej świnki, wtedy trzeba będzie je rozdzielić dla dobra młodszego

Oczywiście ,że go dokarmiam i daje pić. No co ty, po co bym go kupiła jakbym miała zostawić na pastwę losu. Rozdzielenie nie ma sensu bo już próbowałam to był taki krzyk jednej i drugiej ,że mało bębenki mi nie popękały w uszach więc dałam je z powrotem do siebie. No nie wiem cały czas je obserwuję . Już nawet biegają trochę razem starsza się domaga żeby młodszą wyciągać z klatki żeby mógł z nim pobiegać troszkę. Martwi mnie tylko to "gwałcenie" i niestety ale świnki to robią aby pokazać kto rządzi jednak troszkę mnie martwi że dzieje się to tak często.

Świnki morskie to zwierzątka bardzo towarzyskie ale i humorzaste. Nie zawsze udaje się dobrać im odpowiednie sąsiedztwo.
Piszesz, że jedna świnka ma rok - może już po prostu przywykła do tego, że jest sama i nie potrafi się zgodzić co nie znaczy, że nie chce towarzystwa... Ja moich samczyków musiałam rozdzielić bo mimo, że bardzo do siebie lgnęli to zdarzały się walki i dosłownie się gryzły. Lała się krew. Masakra. Doszłam do wniosku, że jeden jest po prostu aspołeczny i musi być odizolowany ;)
Za to samiczki są bardzo zgodne i zżyte ze sobą.

UU to nie ciekawie. U mnie nie leje się krew i ten starszy nie jest mocno agresywny. Oprócz "gwałcenia" nic mu nie robi więcej. Najgorsze są noce bo wtedy na harce im się zbiera i chcą się bawić zamiast spać co jest już dość denerwujące. Ale liczę na to ,że to się skończy niebawem :)

Mój świniak jest dobrym przykładem tego że nie każda świnka jest towarzyska w świńskim sensie ;) To typowy samiec alfa i innych świnek nie toleruje - gryzie, gwałci itp.,nie ma mowy żeby był z drugą świnką. Psa goni jak tylko zbliży się do jego klatki, ale na neutralnym gruncie mają dobre układy i czasem nawet razem śpią na psiej kanapie. Za to ludzi uwielbia, jest bardzo kontaktowy i nie znosi siedzieć sam w pokoju, jak tylko słyszy że ktoś jest w domu. Kochany jest serce

ludzie czesto zapomnaja o tym ze zanim sie włozy do klatki nowego towarzysza dla naszego zwierzuna trzeba przeprowadzic tzw. łaczenie bezkrwawe czyli najlepiej na ten czas miec 2 klatki ustawione blisko siebie tak by widziały sie i czuły swoj zapach jak ida na wspolny wybieg to pod okiem ludzkiego towarzysza by w razie agresywnych zachowań zareagowac. takie łaczenie zwykle trwa ok 2 tyg i potem spokojnie mozna je wsadzic do jednej klatki. I wcale to nie oznacza ze nie beda na siebie wchodzic bo takie wchodzenie to jest nic innego jak ustawianie hierarchii w stadzie.

ludzie czesto zapomnaja o tym ze zanim sie włozy do klatki nowego towarzysza dla naszego zwierzuna trzeba przeprowadzic tzw. łaczenie bezkrwawe czyli najlepiej na ten czas miec 2 klatki ustawione blisko siebie tak by widziały sie i czuły swoj zapach jak ida na wspolny wybieg to pod okiem ludzkiego towarzysza by w razie agresywnych zachowań zareagowac. takie łaczenie zwykle trwa ok 2 tyg i potem spokojnie mozna je wsadzic do jednej klatki. I wcale to nie oznacza ze nie beda na siebie wchodzic bo takie wchodzenie to jest nic innego jak ustawianie hierarchii w stadzie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-07 12:35 przez agata74.

Myślę, że źle zabrałaś się do zaprzyjaźniania obu świnek - czy było tak, że przyniosłaś nową do domu i dałaś po prostu do klatki pierwszej?

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 2/5

Według mnie więcej korzyści otrzymasz wybierając kredyt samochodowy. Decydując się na kredyt samochodowy, powinniśmy znać podstawowe parametry takiego produktu. Najniższe oprocentowanie dla samochodu nowego to około 4.5% najwyższe 12.5%. Dla aut używanych przedział to 6.5% do 17.5%. Są to wartości nominalne. Ubiegając się o kredyt do kwoty 80 tysięcy złotych mamy prawo zażądać podania nam rzeczywistej stopy oprocentowania uwzględniającej wszystkie koszty. Aktualnie całkiem przyzwoicie wygląda oferta na stronie firmy Ekassa Pl

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sklep zoologiczny w Poznaniu