Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

karma dla kota?

13 lis 2017 - 10:14:38

Cytat
Monika198222
Ja mam takie pytanie w temacie kotów z alergią. Wstępnie u mojego kota stwierdzono alergię na drób, ale tak bez testów itp. Dokońca nic nie wiadomo. macie jakieś sposoby? Czy powinnam zmienić karmę, czy można coś innego też? Jakies pomysły?

Dziwię sie bardzo, ze lekarz nie zalecił odpowiedniej karmy dla alergików (dieta lecznicza). Postępowanie winno wygladac tak, ze kotjest przynajmniej miesiąc na spesjalnej diecie (wyłącznie ta karma) i wtedy mozna określić, czy jest poprawa gdy wyeliminuje sie np kurczaka. Ale to powinien zarządzić weterynarz. Kot musi być na WYŁĄCZNEJ jednej diecie weterynaryjnej, by stwierdzić, co wywołuje alergię (czy eliminacja jakiegoś składnika jest skuteczna).

karma dla kota?

14 lis 2017 - 15:43:11

Ważne jest, aby sprawdzić wszystko. Ja bym zmieniła karmę oraz żwirek. Wiem, ze sa tez takie dla kotow nadwrazliwych.

karma dla kota?

14 lis 2017 - 15:55:06

wet powinien najpierw zrobić testy u kota na co jest uczulony .
Najlepiej kupuj od weta zdrowotną karmę pózniej pomału będziesz wdrażała inne .

moja syjamka jest na ryalu już 7 lat .Mam na uwadze karmę suchą.
Od czasu do czasu kupuję inne suche albo mokre.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 2/5

karma dla kota?

15 lis 2017 - 10:06:18

Pogadaj z weterynarzem, oni jak maja jakies karmy dla kootów hipoalergiczne to drogi, ale na pierwsyz raz spróbować można. Zapytaj też jak podej do pielęgnacji. Wiem, że są równiez żwirki hipoalergiczne, a kot jednak spędza dużo czasu w kuwecie, wiec warto pomyslec o tym, żeby tam tez był dobry jakościowo produkt.

karma dla kota?

15 lis 2017 - 10:49:05

Po przeczytaniu tego wątku, doszłam do wniosku, że wszystkie wasze koty mają depresję i myśli samobójcze. Pozdrawiam normalne myszołapy.

karma dla kota?

16 lis 2017 - 16:24:13

a słyszał ktoś o pelecie ze słomy? On podobno jest własnie dla kocich alergikówi dodatkowo ma takie właściowości zdrowotne.

karma dla kota?

16 lis 2017 - 16:40:31

Cytat
alicja70
Po przeczytaniu tego wątku, doszłam do wniosku, że wszystkie wasze koty mają depresję i myśli samobójcze. Pozdrawiam normalne myszołapy.

Koty chorują taj jak ludzie, często miewają alergię.
W dróznieniu od ludzi zwierzęta nie maja myśli samobójczych. Za to depresję- niestey miewają.
Obecnie jest coraz większa swiadomość na ten temat.

karma dla kota?

16 lis 2017 - 18:04:18

Cytat
alicja70
Po przeczytaniu tego wątku, doszłam do wniosku, że wszystkie wasze koty mają depresję i myśli samobójcze. Pozdrawiam normalne myszołapy.
moja kotka ma 7 lat .Nie ma żadnych pierdół jak mysli samobójcze czy depresja.
Owszem koty jak ludzie chorują na te same choroby też więc dziwię się jak możesz pisać że doszłaś do takiego wniosku a nie innego.
A propo ? o jakim tym wątku mowa? bo nie załapałam .uff

karma dla kota?

16 lis 2017 - 20:19:20

Cytat
banach

Po przeczytaniu tego wątku, doszłam do wniosku, że wszystkie wasze koty mają depresję i myśli samobójcze. Pozdrawiam normalne myszołapy.
moja kotka ma 7 lat .Nie ma żadnych pierdół jak mysli samobójcze czy depresja.
Owszem koty jak ludzie chorują na te same choroby też więc dziwię się jak możesz pisać że doszłaś do takiego wniosku a nie innego.
A propo ? o jakim tym wątku mowa? bo nie załapałam .uff
To penie Ty mnie zminusowałaś za "depresję"..
Owszem, miewaja depresję, ale nie w znaczeniu takim, jak ludzka depresja, z myślami samobójczymi.
Jeśli nie mają zaspokojonych potrzeb takich jak potrzeba ruchu, kontaktu, interreakcji z innymi istotami to mogą popaść w depresję: apatię, brak apetytu, otępienie.
Tak przynajmniej twierdzą behawioryści czyli osoby zajmujące się "zzpsychologią"
I od siebie dała Ci plusa za adekwatny komentarz do postu Alcji, bo zgadzam się z Tobą w 90% .

karma dla kota?

17 lis 2017 - 07:45:05

Cytat
aster


Po przeczytaniu tego wątku, doszłam do wniosku, że wszystkie wasze koty mają depresję i myśli samobójcze. Pozdrawiam normalne myszołapy.
moja kotka ma 7 lat .Nie ma żadnych pierdół jak mysli samobójcze czy depresja.
Owszem koty jak ludzie chorują na te same choroby też więc dziwię się jak możesz pisać że doszłaś do takiego wniosku a nie innego.
A propo ? o jakim tym wątku mowa? bo nie załapałam .uffTo penie Ty mnie zminusowałaś za "depresję"..
Owszem, miewaja depresję, ale nie w znaczeniu takim, jak ludzka depresja, z myślami samobójczymi.
Jeśli nie mają zaspokojonych potrzeb takich jak potrzeba ruchu, kontaktu, interreakcji z innymi istotami to mogą popaść w depresję: apatię, brak apetytu, otępienie.
Tak przynajmniej twierdzą behawioryści czyli osoby zajmujące się "zzpsychologią"
I od siebie dała Ci plusa za adekwatny komentarz do postu Alcji, bo zgadzam się z Tobą w 90% .
To nie ja ??

niezweryfikowana
Posty: 168
Ostrzeżenia: 1/5

karma dla kota?

21 lis 2017 - 15:41:13

Tutaj jest zwykła jego wersja https://predatorshop.pl/pl/p/Velti-Zwirek-ze-slomy-18-L-/11110 mozesz go spróbować wdrożyc razem z nową karmą. Pożywienie tutaj z pewnością jets ważne, ale pelet nie ejst drogi, a może akurat się sprawdzi i zda egzamin

karma dla kota?

25 sty 2018 - 14:48:10

Może popytaj w tym zakresie jakiegoś weterynarza? Sądzę, że to mógłby być naprawdę dobry pomysł :)

Może też się przydać jakiś porządny sklep zoologiczny. Warto zajrzeć np. na KARUSEK :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-26 11:36 przez aabciaa.

niezweryfikowana
Posty: 51
Ostrzeżenia: 2/5

karma dla kota?

06 mar 2018 - 23:41:52

Jakbyście szukały dobrego weterynarza to na bank w Warszawie dobrze zajmą się waszymi zwierzakami w lecznicy na Kulczyńskiego na Ursynowie, bardzo mi ona odpowiada, bo i weterynarze w porządku i czynni są cała dobę i ceny też mają przyzwoite dla kieszeni. Moja kotka ma chora wątrobę i karmę też kupuję właśnie u weta.

karma dla kota?

01 lis 2022 - 16:59:31

u nas sprawdzila sie josera i sucha i mokra

karma dla kota?

01 lis 2022 - 18:01:40

To prawda zgadzam się Josera ma fajne karmy mój kot uwilbia marinesse, bezzbożowa, hipoalergiczna i lekkostrawna a wybredny jest bardzo ale ta mu samakuje bardzo.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Strzyżenie psa Warszawa