Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KOT!

30 sie 2015 - 20:19:04

Pytanie do posiadaczek kotów.Od kilku lat mam kota,typowo domowy.Wychodził na balkon ale tylko w szelkach z których i tak zdarzało mu się uciekać.Uciekał kilka razy na dach przez veluks lub przez balkon po dachu do sąsiadów np.Teraz muszę zabrać kicię do UK i tu powstaje problem.Boję się,że po prostu ucieknie.W mieszkaniu muszę mieć otwarte okna 24 godziny inaczej nie da się tu żyć,nawet w zimę.Mam bardzo duże wątpliwości bo na tą chwilę nie mam pomysłu co zrobić żeby nie uciekł oknem a w szelkach nie będę go przecież trzymać.Czy macie jakieś sposoby na to żeby kicia nie uciekała,nie interesowała się chodzeniem po oknach?Dodatkowo piętro niżej na przeciwko też jest kot ,który całe życie spędza na oknie co może dodatkowo drażnić mojego;/ już nie wiem co robić

KOT!

30 sie 2015 - 20:22:16

Sterylizacja-zmniejszy popęd i będzie bardziej domatorem oraz siatki mocne na okna lub kraty,nic innego nie wymyślisz.

KOT!

30 sie 2015 - 20:24:22

nic montować w oknach nie mogę bo jest to mieszkanie wynajęte. Wysterylizować go chcę oczywiście zwłaszcza ze względu na to żeby nie znaczył terenu w nowym miejscu tylko czy nie jest za stary na sterylizację? ma 5 lat.

KOT!

30 sie 2015 - 20:24:53

Siatki na okna i po problemie. A czemu musisz mieć okna non stop otwarte? To musi być ciężkie do zniesienia, nawet bez kota ;)

Jak siatek nie można, to jedno co możesz zrobić to się przeprowadzić. A czemu nie chcesz go wypuszczać? Tu w UK wszyscy mają koty wychodzące.
Nie jest za stary.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-30 20:27 przez majka51.

KOT!

30 sie 2015 - 20:30:45

Możesz zamontować siatki przypinane, jak się będziesz wyprowadzać to zdemontujesz. Jeśli mieszkanie jest na parterze w bezpiecznej okolicy, możesz pokazać ją kotu wychodząc parę razy na szelkach a potem już sam wyjdzie i wróci przez okno (deska tu pomoze).

KOT!

30 sie 2015 - 20:38:18

to jest drugie piętro nie ma możliwośći ,żeby sobie wychodził i wracał. jest tu zakaz montażu czegokowiek w oknach nawet anteny telewizyjnej.dodatkowo palimy .a okna muszą być otwarte bo mieszkanie jest tak ciepłe.

nikt więcej?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-30 20:50 przez ty_mnie_ja_ciebie.

KOT!

30 sie 2015 - 20:53:47

Pierwszy raz słyszę o za ciepłym mieszkaniu w UK :D :D
W domu się nie pali.
Z ogrzewaniem można coś na pewno zrobić (przykręcić? zgłosić landlordowi że jest za ciepło by żyć?)
Podsumowując mam wrażenie, że to trochę wydumany problem. Jak masz mieszkanie bez siatek w oknach to nie powinnaś mieć kota (zwłaszcza takiego którego ciągnie na dwór). Albo jak masz kota (zwłaszcza takiego, którego ciągnie na dwór) to nie powinnaś mieszkać w mieszkaniu bez siatek na oknach. Nic innego nie wymyślisz.

KOT!

30 sie 2015 - 21:00:59

no widzisz jednak takie mieszkania się zdzarzają. ogrzewanie nie jest nigdy używane .dla ciebie wydumany problem a dla mnie bardzo duży.nie planowałam kota ściągać do Anglii dlatego mieszkanie wybieram po lokalizacji i opłatach a nie po siatkach w oknie.Wynikła taka a nie inna sytuacja,że kot musi przyjechać tu ze mną i nic na to nie poradzę.Mieszkanie nie jest tak łatwo zmienić bo po 1 jest kontrakt po 2 tak jak pisałam wybieram mieszkanie po lokalizacji i opłatach i nie zamierzam się z niego wyprowadzać . Prosiłam o rady jak zabezpieczyć okna czy co zrobić żeby kot się nim nie interesował.za rady wyprowadź się albo skręć ogrzewanie serdecznie dziękuje. nikt normalny nie otwiera okien jak ogrzewanie jest włączone.

KOT!

30 sie 2015 - 21:04:53

Cytat
ty_mnie_ja_ciebie
Prosiłam o rady jak zabezpieczyć okna czy co zrobić żeby kot się nim nie interesował.za rady wyprowadź się albo skręć ogrzewanie serdecznie dziękuje. nikt normalny nie otwiera okien jak ogrzewanie jest włączone.
... nikt normalny nie wybiera mieszkania, w którym nic nie można zrobić, ani mieszkania w którym jest tak gorąco że nie da się żyć :)
Jak nie możesz zabezpieczyć okien siatką to ich nie zabezpieczysz. Proste. Nie da się nic zrobić, żeby kot nie interesował się oknami. Szach-mat.

KOT!

30 sie 2015 - 21:15:33

jak wynajmowałam mieszkanie to nie miałam potrzeby montowania czegokowiek w oknach! to raz dwa wolę mieć otwarte okna w gorącym mieszkaniu niż grzyba w zimnym domu i kolosalnych rachunków za ogrzewanie jak w 90% domów w UK.skoro nie potrafisz pomóc to poprostu nie komentuj bo narazie tylko pouczasz,że za ciepło ,że się nie pali.nie o tym wątek! do pozostałych znalazłam spray ,odstraszacz kotów z miejsc ,w których nie chcemy żeby przebywały.czy któraś z was go używała? wkońcu ludzie w blokach też mają koty i nie wszytscy mają sietki ,kraty w oknach

http://www.kacikpupila.pl/certech-benek-akyszek-odstraszacz-dla-kotow-350ml-p-813.html?osCsid=869c6310941bf69956176072457edf7f

??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-30 22:16 przez ty_mnie_ja_ciebie.

KOT!

30 sie 2015 - 22:30:42

Hmmm za ogrzewanie płaci się kolosalne kwoty? To chyba w Polsce, nie w UK. Jeśli takie kwoty są dla Ciebie kolosalne to powinnaś się poważnie zastanowić, czy warto ściągać kota, bo kolosalne to są koszty weterynarza, nawet jak wykupisz kotu ubezpieczenie.
Nie widzę powodu, żeby się nie wypowiadać w Jaśnie Pani wątku. Jak zapewne Jaśnie Pani zauważyła, lepszej rady nikt nie dał.
Ten spray to się w ogródku stosuje, a nie w dusznej klitce. I z tego co znajomi mówili i tak nie działa.
Nie ma za co.

KOT!

30 sie 2015 - 23:59:37

przestań się rzucać . to nie jest post o ogrzewaniu i mieszkanie nie jest duszną klitką. jak widzę nie potrafisz też przeczytać informacji nawet nie weszłaś pewnie w link ale najwiecej masz do powiedzenia ! bo spray jest zarówno do pomieszczeń zamkniętych jak i na zewnątrz zresztą już powiedziałam,że dziękuje bardzo za takie wypowiedzi jak nie potrafisz pomóc to się nie udzielaj bo to nie jest wątek ani o paleniu ani o ogrzewaniu ani o zmienianiu mieszkania także daj już spokój

KOT!

31 sie 2015 - 07:24:54

Naprawde chyba procz przywiązania kota nic nie wymyślisz w takiej sytuacji .Kota nie oduczysz bo to jest jego natura wychodzić na dwor i łowić ,kot to łowca .Ja mam trzeciego z kolei, ale mieszkam w domku wiec kot łązi sobie po strychu i gdzie chce i później wraca do domu.Nie powinno się trzymać kota w zamknieciu tak naprawdę to męczenie zwierzęcia.Z czasem na pewno przyzwyczai się do zamkniecia, ale to i tak jest męczenie zwierzęcia ,tym bardziej kota .To zależy tez o jakiego kota chodzi ja pisze o zwykłym dachowcu ,z tego co wiem te persy itd. które siedzą praktycznie w domach cały czas, także muszą wychodzić raz na jakiś czas.

KOT!

31 sie 2015 - 10:25:00

Cytat
ty_mnie_ja_ciebie
przestań się rzucać .
lol
Przekaż kotu moje wyrazy współczucia.

zweryfikowana
Posty: 343
Ostrzeżenia: 1/5

KOT!

31 sie 2015 - 10:30:49

A może coś takiego, tylko z mocniejszą siatką? Nie uszkadza okien, tylko trzeba by zrobić na wymiar.



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kotka ze schroniska a kuweta