Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KOT!

04 gru 2015 - 22:17:43

Siatkę montujesz na oknie, a nie poza. To przecież nie wystaje.

KOT!

04 gru 2015 - 22:23:30

filipekkrol, to prawda co piszesz...ale nie zgodzę sie że od cierpienia, to akurat bzdura:) ktoś np kto adoptuje kota i mieszka w wierzowcu w mieszkaniu z balkonem, to napewno nie krzywdzi kota zakładając siatki dla kota bezpieczeństwa...zwyczajnie ratuje go przed niebezpieczeństwem , nie puszcza go samopas, wiadomo co może się stać...to nie dom z ogródkiem lub nisko polożone mieszkania, dobry właściciel to myślący właściciel, powinnaś to zrozumieć.

KOT!

04 gru 2015 - 22:55:51

Miałam kota, mieszkałam na drugim piętrze i okno było całe czas otwarte i nie wychodził.
I nie wierzę w to, że w mieszkaniu masz aż tak gorąco. Dla mnie to jest wydziwianie.

KOT!

04 gru 2015 - 23:11:47

A nie możesz zostawiać mniejszych otworów tak żeby kicia się nie mieściła. W takiej sytuacji trudno coś poradzić jeśli kot już nabrał takich nawyków. Nie możesz go przecież pilnować całymi dniami. Może kup drugiego kociaka żeby miał jakies zajęcie? Jak coś wymyslisz to napisz bo sama jestem ciekawa jak to rozwiazesz...;)

KOT!

05 gru 2015 - 17:09:46

Cytat
filipekkrol
Biedne te wszystkie koty które muszą siedzieć w domach ,na oknach siatki itd. wyjście na dwor tylko na chwile i to w szelakch.Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak to zwierze cierpi.Kot ma nature łażenia ,łowcy chodzenia po nocy na swierzym powietrzu.Po co trzymnacie koty w blokach w zamknieciu ,kot musi mieć jak wyjść połązic zapolować na myszy powłóczyć się .Bez tego kot się męczy i cierpi.Zakąłdacie te siatki ochrony itd. nie zmiecie natury kota.Dziwicie się ze zwierze szuka drogi ucieczki z waszych domow w którym cierpi?Na wsiach koty normalnie chodza sobie są wolne i zawsze wracją bo sa szczesliwe i nie sa trzymane na siłe w czterech ścianach.

Cytat
MamaIwa
Cytat
ty_mnie_ja_ciebie
cudną masz kicię. no to wygląda na to,że jednak kot zostanie w Polsce skoro nie ma sposobu. Swoją drogą ciekawa jestem jak funkcjonują ludzie w blokach z kotami...;/
Funkcjonują całkiem dobrze, ja i kot jesteśmy tego przykładem :) I nie piszę tego, żeby być złosliwą - mamy zamontowane siatki wszędzie tam, gdzie kiciasta mogłaby uciec, nie widać ich z zewnątrz. My montowaliśmy siatki na kołki, ale tam, gdzie nie można nic na stałe montować, sprawdzą się takie specjalne ramki z klipsami, na których rozciaga się siatkę - w każdej chwili można ramkę zdjąć i po problemie. U naszych znajomych, siatka jest zamontowana na haczykach, które są przymocowane na specjalny klej montażowy - może to też by się nadawało? Tylko trzeba sprawdzić, czy można potem ten klej jakoś zdjąć, bez szkody dla okna/ściany.
Nie zostawiaj kota w PL, koty są fajne :)

Cytat
ty_mnie_ja_ciebie
cudną masz kicię. no to wygląda na to,że jednak kot zostanie w Polsce skoro nie ma sposobu. Swoją drogą ciekawa jestem jak funkcjonują ludzie w blokach z kotami...;/
Funkcjonują całkiem dobrze, ja i kot jesteśmy tego przykładem :) I nie piszę tego, żeby być złosliwą - mamy zamontowane siatki wszędzie tam, gdzie kiciasta mogłaby uciec, nie widać ich z zewnątrz. My montowaliśmy siatki na kołki, ale tam, gdzie nie można nic na stałe montować, sprawdzą się takie specjalne ramki z klipsami, na których rozciaga się siatkę - w każdej chwili można ramkę zdjąć i po problemie. U naszych znajomych, siatka jest zamontowana na haczykach, które są przymocowane na specjalny klej montażowy - może to też by się nadawało? Tylko trzeba sprawdzić, czy można potem ten klej jakoś zdjąć, bez szkody dla okna/ściany.
Nie zostawiaj kota w PL, koty są fajne :)
Funkcjonuja dobrze?Zwierze trzymasz w zamknieciu w czterech scianach ,zero wolności swiezego powietrza i to jest dobre funkcjonowanie?Zastanowiłąs się dlaczego twój kot chce uciec?Bo nie jest szczęśliwy i cierpi trzymanie kota w zamknieciu to wbrew jego naturze .Kot musi mieć wolność musi połązic po nocy zapolować itd.Do ludzi którzy kota nie trzymają w zamknieciu ten kot zawsze wraca.Bo jest szczesliwy.

Cytat
CzerwoneUsta
Mają załozone plastikowe siatki w ramkach w oknach i plastikowe siatki na balkonach, oczywiście nie wszyscy, koty wychodzą z mieszkania tylko w towarzystwie właścicieli...ale są i tacy, którzy nie robią nic i koty chodzą samopas.
Koty mają nature łążenia samopas, polowania szczególnie nocą itd.Trzymanie kota w zamknieciu to męczenie ,zwierze cierpi.Nie zmienisz natury kota.Kot w bloku zamknięty cały czas to bardzo cierpiące zwierze ,koty na wolności np. na wsiach nie uciekają z domow nie trzeba im zakładać siatek ponieważ są szczesliwe mogą sobie łazic ,polować i dlatego do tego domu zawsze wracają.
Czy ludzie nie zdają sobie sprawy jak zwierze cierpi w taki mieszkaniu w zamknieciu?tym bardziej kot gdzie jak pisze ma nature łowcy ,lubi łązic wolny ?Zamkniete zwerze zawsze będzie chciało od was uciec ,uciec od cierpienia .

Nie powiedziałam, że trzymam kota w zamknięciu, w czterech ścianach... ale zawsze można się przyczepić, wyrwać zdanie z kontekstu, prawda? A wszystkim, którzy się boją, że robię zwierzęciu krzywdę, tłumaczę - gdybym miała niezabezpieczone okna/balkon, kot mógłby wypaść, np. polując na ptaki, a wtedy konsekwencje takiego upadku na beton nie byłyby wesołe. To tylko i wyłącznie troska o bezpieczeństwo zwierzęcia. A poza tym, taki był warunek przy adopcji zwierzaka - zabezpieczone okna i balkon, właśnie po to, by futrzak nie zrobił sobie krzywdy. Nie każdemu jest dane mieć dom z ogrodem, gdzie pies/kot może wyjść przez okno bezpiecznie. Ludzie w miastach też chcą mieć czworonożnego przyjaciela. Tyle w temacie. Mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co to? Zdjęcia