Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

cyrk zwierzęta

22 cze 2015 - 10:52:30

Witam jak zapewne niejedna z Was czytała bądź słyszała o prezydencie Słupska który odmowił dzierżawy terenu pod cyrk.
Pan Biedroń decyzję swoja motywuje dobrem zwierzęcia.Zwierzęta w cyrku są bite dręczone bez żadnych praw oczywiście itd.
Napiszcie jakie jest zdanie Wasze na ten temat czy on ma rację czy nie .Zapraszam do dyskusji.
Ja osobiście przyznaję mu racje .

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-22 11:10 przez filipekkrol.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

cyrk zwierzęta

22 cze 2015 - 11:02:37

Ja napiszę krótko: proponuję, aby ludzie w cyrkach byli tresowani zamiast zwierząt i jak tak będzie to ja kupię bilet i pójdę na takie przedstawienie.

cyrk zwierzęta

22 cze 2015 - 11:02:56

szacunek! moim zdaniem bardzo dobrze zrobił. cyrk bez zwierząt tez może być ciekawy i piękny, np Circus De Soleil, gdzie występują wyłącznie akrobaci itd :)

cyrk zwierzęta

22 cze 2015 - 11:16:25

dobra kampania przed wyborami nie jest zła

cyrk zwierzęta

22 cze 2015 - 11:21:03

Cytat
Gucia1986
dobra kampania przed wyborami nie jest zła
Masz rację:) Ale mimo to dzięki takim zachowaniom ludzie widzą jak żyją zwierzęta jak cierpią.Nawet jeśli on to robi ze wzgledu tylko politycznego to i tak w ten sposób uwaga ludzi jest zwrócona włąsnie na te zwierzęta.

cyrk zwierzęta

22 cze 2015 - 11:22:49

co do polityki to fakt ;dobra kampania nie jest zła ;
A co do zwierzaków to fakt, nie ma dla nich litości podają im rózne świnstwa otumaniają i biją.
Niech sami treserzy powinni dostać te śmiercionośne dawki i niech będą przywiązani do łańcuchów i niech tańczą jak im zwierzaki zagrają.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

cyrk zwierzęta

22 cze 2015 - 11:23:46

Cytat
Gucia1986
dobra kampania przed wyborami nie jest zła

Dzisiaj wszystko można podciągnąć pod kampanię, bo w kampanii każdy temat sprowadza się do polityki.

Zastawiam się czego taki cyrk z dzikimi zwierzętami uczy, co takiego zabawnego jest w tym wszystkim. Czy ludzie pokazują jakimi są panami świata ? Zdolni zapanować nad wszystkim, tresują zwierzęta dla zysków, dla niby zabawy, a przed maleńkim mikrobami padają jak przysłowiowe muchy.
Daleka jestem od tego, aby obrzucać klatki cyrkowe kamieniami w geście protestu, bo co to za protest jest jak to dodatkowo stresuje te zwierzaki.

cyrk zwierzęta

23 cze 2015 - 06:33:49

Popieram!
Cyrk jest śmieszny, ale nie dla zwierząt.
Aktywność zwierząt cyrkowych ogranicza się wyłącznie do tresury czy pokazów.
Poza tą dawką "ruchu" (nienaturalnego zresztą i stresującego) nie mają zapewnionych żadnych wybiegów. Siedzą całe życie w klatkach.
Poza tym - pomyślcie sobie - CIĄGŁE PODRÓŻE - dla zwierząt to stres i gehenna.
Dla konia przejechać 30km na przyczepce to koszmar. Kto kiedyś widział transport zwierząt ten wie.

W cyrku powinni być wyłącznie akrobaci. EWENTUALNIE psy prezentujące agility. Psy są dobrze zsocjalizowane, lubią współpracę z człowiekiem, wytresować psa można używając wyłącznie bodźców pozytywnych.
Poza tym - psa można wziąć na smycz i wyprowadzić na spacer,żeby się wybiegał, więc łatwiej z pewnością stworzyć warunki dobrostanu psom cyrkowym.

Duże i dzikie zwierzęta nie powinny absolutnie występować w cyrkach.

cyrk zwierzęta

23 cze 2015 - 08:11:52

zwierzeta nie tylo w cyrku cierpia. czy wiedziałyscie ze w swiatyni tygrysów tez dochodzi do mega nadużyc i to robia mnisi mnie to sie w głowie nie miesci http://animalus.blog.pl/2014/06/15/swiatynia-tygrysow/

cyrk zwierzęta

23 cze 2015 - 09:43:15

Zgadzam się z nim. Bardzo go szanuje za taką decyzje.
Wystarczy oglądnąć jakiś film dokumentalny o tym jak są traktowane zwierzęta w cyrkach... One tam przeżywają horror.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Akcesoria domowe dla kociaka.