Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

operacja oczu

20 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zab ijanie kotów - cz ja przesadzam?

17 maj 2015 - 16:32:12

Dziękuję wszystkim już wiem co robić

(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-17 22:53 przez agniesia19831.

Zab ijanie kotów - cz ja przesadzam?

17 maj 2015 - 16:39:30

Ja zgadzam się z Tobą w 100% i popieram to co jej powiedziałaś.

Zab ijanie kotów - cz ja przesadzam?

17 maj 2015 - 17:11:00

Na policje to ja mogę iść zawsze, najpierw pisze tutaj, a co do człowieka którego wychowała to już napisałam że on tego nie popiera.

Zab ijanie kotów - cz ja przesadzam?

17 maj 2015 - 17:14:20

Cytat
agniesia19831
Na policje to ja mogę iść zawsze, najpierw pisze tutaj, a co do człowieka którego wychowała to już napisałam że on tego nie popiera.
To idź, i tyle w temacie. Nie wiem czego oczekujesz? Chcesz żeby Cię podziwiać że nie zgłaszasz popełnienia przestępstwa, czy podziwiać że wżeniłaś się w patologię?

zweryfikowana
Posty: 3.372
Ostrzeżenia: 1/5

Zab ijanie kotów - cz ja przesadzam?

17 maj 2015 - 17:23:05

co znaczy wrzuciliśmy je do dołu? zakopała je czy jak? masakra brak mi słów dla mnie ludzie którzy zabijają zwierzęta to największe śmiecie ;(

Zab ijanie kotów - cz ja przesadzam?

17 maj 2015 - 17:30:56

Niestety, też słyszałam takie historie i próbowałam interweniować, zgłaszać, ale że miałam naście lat, wszyscy brali mnie za gówniarę, histeryczkę, słyszałam "idź się leczyć wariatko", jak próbowałam tłumaczyć, że tak się nie robi, bo to po prostu nieludzkie... A potem te osoby, jak co niedzielę, szły do kościoła i udawały takich wielkich katolików... rzygać się chce.

Zab ijanie kotów - cz ja przesadzam?

17 maj 2015 - 17:42:33

W sumie to źle sie wyraziłam, bo nie ona to zrobiła tylko ktos z jej rodziny i być może jej nawet przy tym nie było. Ale chodzi mi o mentalność ludzi na wsi (nie wszystkich oczywiście), że nie czują że to cos złego i uwzają za normalne. wiem, że tak było od dawna, ale przecież to ich nie tłumaczy.

Zab ijanie kotów - cz ja przesadzam?

17 maj 2015 - 18:13:17

Wszedzie sie zdarzaja takie przypadki nie tylko na wsi

Zab ijanie kotów - cz ja przesadzam?

17 maj 2015 - 18:32:57

Dobre, dobre. A czemu edytowałaś pierwszy post? Czas się cofnął? Teściowa z bratem przywrócili życie kotom które zabili?
A poważnie: już zgłosiłaś popełnienie przestępstwa przez Twoją rodzinkę?

Zab ijanie kotów - cz ja przesadzam?

17 maj 2015 - 18:43:31

A no właśnie myślałam, że to jest nielegalne ale jestem w trakcie szukania informacji i czytam,że takie nowo narodzone można usypiać póki są ślepe tylko u weterynarza, choć mi sie to w głowie nie mieśli bo zwierzę to zwierzę i nieważne ile ma.
majka51 rozumiem, że jesteś zbulwersowana,ja też (inaczej bym nie pisała) ale obrażanie ludzi ci nic nie da. Mój facet ma takie samo zdanie jak ja, powiedział że wysterylizuje kotki, częśc jego rodziny też. A teściowej nie lubię coraz bardziej, ale jej nie wybierałam.Zakomunikowałam im co myślę o tym co się stało, a żeby zgłosić to gdziekolwiek muszę mieć najpierw informacje co jest legalne a co nie, żebym potem nie usłyszała, że jedynym przewinieniem było to że nie poszedł do weterynarza, a samo zabicie jest legalne. Do tej pory myślałam, że nie ma czegoś takiego jak legalne usypianie miotów. Potrzebuję informacji np. od jakiegoś weterynarza jak to wygląda naprawdę. Może któraś z was studiuje weterynarię, albo ma weterynarza w rodzinie? Czytam, że jest zapis TOZ zezwalający na usypianie ślepych miotów, żeby ograniczyć bezdomność zwierząt. Dla mnie to chore bo można się ograniczyć do kastracji i sterylizacji.

Zab ijanie kotów - cz ja przesadzam?

17 maj 2015 - 18:51:13

A kogóż ja tu niby obrażam? Wiesz o popełnieniu przestępstwa = masz obowiązek to zgłosić, nieważne kim jest dla Ciebie osoba która je popełniła. Czego konkretnie szukasz? Ustawy nie są tajne, znajdziesz je na isap.sejm.gov.pl
Proszę, oto link do ustawy o ochronie zwierząt:
http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=B66AEE6ECD6D07FF82A75F438B6B812E?id=WDU19971110724&type=3
Ciebie interesuje art. 6.

Zab ijanie kotów - cz ja przesadzam?

17 maj 2015 - 20:05:20

Ok dzięki wszystkim, majce również choć nie ze wszystkim sie zgadzam co powiedziałaś, ale każdy ma prawo do własnego zdania. Wiem, że są nagminne i najbardziej przeraża mnie ta mentalność oraz to że w gminach są ustawy zezwalające na usypianie "ślepych miotów" i nie zamierzam tak tego zostawić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Eksperymenty na szczurach - czy to moralne?