Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Projekt YELLOW DOG

28 kwi 2015 - 13:37:45

Ankieta
Czy będziesz uczestniczył w Yellow dog project ?
Tylko zalogowane użytkowniczki mogą wziąć udział w tej ankiecie.
oddanych głosów: 1
tak 1
 
100%
nie 0
 
0%



Cześć, chciałam poznać Waszą opinie na temat projektu jakim jest "Yellow dog project"

YELLOW DOG PROJECT jest to akcja prowadzona w większości krajów europejskich w tym w Polsce jak również w USA i Australi.
Projekt "Żółty Pies" ma na celu edukację społeczeństwa w akceptopowaniu i szanowaniu tego, że niektóre psy mają większe wymagania i potrzebują szerszej przestrzeni np. w czasie spacerów, w miejscach użytku społecznego itp. Uczestnictwo w akcji polega na przywiązaniu do obroży lub smyczy psa żółtej wstążeczki, która oznacza, że dane zwierzę potrzebuje więcej przestrzeni.
Powodem tego może być:
- Lęk i reaktywność wobec innych psów i zwierząt
- Rehabilitacja , której właśnie poddawany jest pies
- Szkolenie w tarakcie którego jest pies
- Pies w trakcie leczenia
- Choroba lub problemy ze zdrowiem zwierzęcia

Jeśli zobaczysz psa z przywiązaną żółta wstążką, nie podchodź do niego i nie pozwól by pies podbiegał do niego, nawet jeśli jest wyjątkowo pokojowo nastawiony. Pies z żółtą wstążką nie musi mieć takiego samego nastawienia, może się bać twojego pupila, lub własnie jest w trakcie szkolenia....


Moim zdaniem, super projekt. Sama jestem właścicielką suni "po przejściach". Niestety psinka nie toleruje innych zwierząt, boi się i atakuje ludzi którzy wykonują zbyt szybkie ruchy (bieganie, jazda rowerem itd).
Nie toleruje większosci dzieci.
Dopiero zaczynam z żółtą wstążką, ale mam nadzieje że będą widoczne efekty. Ma nadzieje, że coraz większa część społeczeństwa, będzie tolerowała to, że nie każdy pies lubi kontakt obcych i innych zwierząt.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problem ze szczeniakiem.