Obecnie rozmawiamy o:

free spin za rejestracje

gorący temat

wakacje last minute

9 minut temu

Budowa domu

34 minut temu

najtańsza apteka

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 11:07:02

Witajcie :)

Mam pytanko, od jakiegoś czasu mieszkam sama i zabralam ze soba mojego ukochanego pupila ze soba. Pol roku temu znalazlam go w parku, po poszukiwaniach wlasciciela okazalo sie ze ktos go poprostu wyrzucil i tak oto zostal u mnie. Zamieszkal z nami ( w rodzinie 4 osobowej ) i byl bardzo szczesliwy. Niestety wyrwalam go od jego ukochanych ludzi i zabralam ze soba do nowego miasta gdzie kiedy ja ide do pracy zostaje sam, a wczesniej zawsze ktos z nim byl.

Powiedzcie co zrobic, żeby on az tak tego nie odczuwał. Żeby nie był az tak smutny?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 11:10:02

A nie mógł zostać tam "w starym mieście" jak miał kto z nim być przez cały czas ?

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 11:13:04

przyzwyczai się, wiele psów siedzi całymi dniami samotnie w domu :) niech ma jakieś zabawki do dyspozycji, może zostawiaj mu radio? :D i tak pewnie większość czasu przesypia :)

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 11:24:17

Ma kilka zabawek, ale najbardziej lubi sie bawic nimi, że tak powiem z człowiekiem :D
Teraz juz i tak jest lepiej. Nie chciałam go tam zostawiac, bo to ja go przygarnelam, a po za tym ciesze sie ze mam go przy sobie.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 11:30:03

Jak tak, to zostaje poczekać, przywyknie do nowych porządków i przyzwyczai się, że na godzinę na którą zwykle przychodzisz będzie warował pod drzwiami i czekał kiedy te się otworzą.

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 11:36:01

Cytat
malmie
A nie mógł zostać tam "w starym mieście" jak miał kto z nim być przez cały czas ?
dokładnie ja też wziełam psa ze schroniska po 7 latach wspólnego życia wyprowadziłam sie od rodziców ale kamcio została z mamą i tata oni są zawsze w domu nie zostaje sam do tego jednak do nich sie przywiązał mama zawsze była ja szkoła itp no i nie dali by mi go zabrać :)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 11:36:08

Moze sie przyzwyczai. Pies mojego sasiada strasznie wyl, wiec zalatwili mu kota do towarzystwa. Juz nie wyje. Chyba sie boi.

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 11:37:09

juz jak otwieram drzwi od domu to zawsze stoi i czeka kolo nich a potem szczesliwy rzuca sie do zabawy :D To najpiekniejszy widok na swiecie. Mimo to wiem ze teraz jest sam w domu i zal mi go. zastanawialam sie czy sa jakies zabawki moze ktore mu to urozmaica. Sama nie wiem. Ma taki sznurek specjalny, gumową rybkę do gryzienia i pluszankę. Ale to są chwilowe radości..

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 11:37:27

Cytat
malmie
A nie mógł zostać tam "w starym mieście" jak miał kto z nim być przez cały czas ?
warto rozwazyc taka opcje. Moze warto poswiecic wlasna przyjemnosc dla dobra pupila?

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 11:41:56

i odpwoiedz żeby nie był smutny oddaj go do rodzinnego domu:)

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 11:44:51

dom rodzinny jest kawalek ode mnie i nie mam go jak przywiesc. Po za tym taka sytuacja jest kwestia czasu bo moja siostra lada chwila wyprowadzi sie na studia i on znow zostanie sam z tata.

Po za tym w domu rodzinnym to ze mna spal, ze mna wychodzil z domu. Tak czy siak za kims bedzie tesknic. Po za tym moj tata przyjal go pod warunkiem ze on jest moj, a nie ze ja sie wyprowadzam i go im zostawiam bo tak wygodniej.

zweryfikowana
Posty: 1.284
Ostrzeżenia: 1/5

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 12:04:00

Ja mam kotka co w domu 8 godz sam siedzi w domu ;) moze piesek przywyknie

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 12:20:32

Jak jesteś w domu to znajdź taki czas, który nie będzie dostępny dla Binga ( tak widziała już go w innym wątku). Nie pozwalaj, żeby za Tobą wszędzie chodził np. idziesz do łazienki dajesz komendę "wyjdź", ale drzwi zostaw otwarte. Niech siedzi przed progiem i patrzy, a z czasem zamykaj drzwi, ale nasłuchuj czy piszczy to otwórz, a jak będzie spokojny to nagródź go czymś.

Psy "pamiętają", że np. jak zakładasz kurtkę to znaczy, że wychodzisz, no i stresują się. Ubierz się, ale nie wychodź, pochodź sobie po domciu i nie mów do Binga, nie reaguj na piski. trzeba tak powtarzać i on przywyknie i przestanie reagować na Twoje wyjścia z domu.

I pamiętaj, nigdy nie witaj się z Bingiem od razu, spontanicznie. Poczekaj, aż się uspokoi i dopiero wtedy witaj się z nim.

Wiem, że będzie ciężko, bo my "człowieki" sami musimy się do tego przekonać, żeby nie wariować na widok pupila, ale tak trzeba, przynajmniej na początku :)

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 12:31:35

On nie piszczy, nie skomle ani nic. Po prostu widze zmiane w jego zachowaniu. ...

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Pies sam 8 godz w domu

05 lut 2015 - 12:39:12

Wiadomo, że tęskni za "starym miastem", nie zmienisz tego, ale czas i mądre ułożenie robi swoje.
To co napisałam to takie wskazówki jak pomóc psu, bo wiesz same zabawki, nawet najlepsze, to nie jest wszystko. Trzeba też pracy i nie wystarczy jedynie żałować, że Bingo cierpi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Śliczne szczeniaczki szukają domu !