Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 21:14:02

Najlepsze pieski są ze schroniska ,najbardziej kochane i wierne . Również mam pieska ze schroniska . Ale w twoim przypadku może rzeczywiście poczekaj z dwa lata aż dzieciaki trochę podrosną i wtedy kup im pieska . Bo teraz w tym wieku w jakim są twoje dzieci to będą go zapewne ciąglę męczyć,tulić , "nie dadzą mu żyć" bo nie będą zdawac sobie sprawy dokładnie co to jest . a pies to nie zabawka . Poczekaj z dwa lata i wtedy przygarnijcie pieska ;) Najlepiej ze schroniska .. są najlepsze :) . . No chyba że bardzo Ci zależy żeby przygarnąć pieska to poszukaj jakieś 'łagodnej ' rasy,która będzie lubiła ciągłe przytulanie przez dzieci :D ;) .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-29 21:19 przez hydrobud4.

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 21:16:56

Mam wrażenie, że niektórym umknęła informacja ile dzieci maja lat...
Albo moja wyobraźnia jest jednak ograniczona, bo nie wyobrażam sobie dorastającego labka z dwójką bardzo małych dzieci... :o

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 21:38:52

Pies to nie zabawka. To po pierwsze Po drugie, dzieci mgły by mu robić krzywdę, myśląc, że się z nim bawią, a pies ma instynkt i jak go zaboli to może drapnąć i wtedy będzie "wina psa", bo zadrapał, a to, że dziecko jemu sprawiło ból nikogo nie będzie obchodziło. Po trzecie dzieci są za małe na kontakt z psem, zaczekaj jeszcze parę lat. Weź pod uwagę, że pies to ogromny obowiązek, musi wychodzić na dwór, nie tylko na szybkie siku,a le wyhasać się, trzeba się z nim bawić, itd. Przy dwójce małych dzieci wątpię, że byłoby to możliwe.

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 21:41:12

rasa psa nie ma znaczenia raczej jego wychowanie...
mam dwa teoretycznie groźne psy i gdy syn kręci się w łóżeczku jeden liże go po buzi a drugi warczy mi koło nogi sygnalizując że dziecko się obudziło

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 22:06:28

Cytat
mmka67
Mam wrażenie, że niektórym umknęła informacja ile dzieci maja lat...
Albo moja wyobraźnia jest jednak ograniczona, bo nie wyobrażam sobie dorastającego labka z dwójką bardzo małych dzieci... :o

dokładnie najpierw dzieci potrzebują wychowania bo to małe dzieci a potem można pomyśleć nad psiakiem

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 22:10:27

Liże dziecko po buzi, chociaż chwilę wcześniej lizał sobie... Urocze!

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 22:10:37

co innego rasy "agresywne" a co innego rasy "energiczne".
Agresja, tak jak dobrze mówisz, jest kwestią wychowania, no czasami problemów neurologicznych.
Ale obrazek spacerującej mamy z dzieckiem za rękę+ np. niewybiegany husky... Także nie zgodzę się, że rasa nie ma znaczenia.

Cytat
Maggie-78
Liże dziecko po buzi, chociaż chwilę wcześniej lizał sobie... Urocze!
co? jaja czy "siusiaka"? Jedyne co mógł sobie wylizać z tych miejsc to brud, kurz i błoto, no i odrobinę wydzieliny. Chyba, że psu prącie wyszło ( :D) razem z gruczołem, no to co innego... Szczęśliwie ślina psa jest dosyć bakteriobójcza. Wolę żeby polizał mnie pies, niż jechać autobusem wśród tłumów kaszlących ( i niezatykających buzi!) ludzi...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-29 22:16 przez mmka67.

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 22:33:30

mysle tak, jak przedmowczynie - dzieci tak male beda psa tylko meczyc. Tarmosic, nosic, ciagac za wszystko - taki pies dostanie nierwicy i szczerze nie zdziwie sie, jesli w koncu ciapnie ktoregos za reke(no ale wtedy bedzie jaki to pies niedobry ugryzl moje biedne dzieciatko). Mysle, ze lepiej poczekac.

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 23:01:23

Pies przy dzieciach to najlepsze co można dla nich zrobić.. Sama miałam boksera, który liczył sobie 7 lat a 4 miesiące temu pojawiło się dziecko w domu. Tydzień temu zmarł a był dla Małej jak Anioł Stróż- chociaż swoje lata liczył.. Nie zastanawiaj się, tylko kup Go a zobaczysz jaka przyjaźń między nimi się rozwinie ;)

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 23:04:29

Jesli bedziesz umiala ogarnoc dwoje dzieci i szczeniaka ktory na poczatku sika i robi kupki gdzie popadnia oraz dasz rade wpooc dzieciom ze pies to nie pluszak to nie widze problemu moj 3latek wychowuje sie z teraz juz 10 tyg shih tzu

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 23:06:26

Cytat
gosia8895
Pies przy dzieciach to najlepsze co można dla nich zrobić.. Sama miałam boksera, który liczył sobie 7 lat a 4 miesiące temu pojawiło się dziecko w domu. Tydzień temu zmarł a był dla Małej jak Anioł Stróż- chociaż swoje lata liczył.. Nie zastanawiaj się, tylko kup Go a zobaczysz jaka przyjaźń między nimi się rozwinie ;)

Nie widzisz różnicy między psem już geriatrycznym a szczeniakiem?

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 23:15:52

Kochana ja tu podaję przykład, że nawet ze starym psem dziecko może znaleźć nić porozumienia. Nie jest nigdzie powiedziane, że "małe dzieci-mały szczeniaczek" Trochę czytania ze zrozumieniem ;)

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 23:19:58

Ja bym raczej poczekała. Co innego, gdy pies już jest wychowany, przyzwyczajony do właścicieli i wtedy pojawia się dziecko, a co innego, gdy chcesz go razem z nimi wychowywać. Nie mówię, że zawsze jest to zły pomysł, ale jednak istnieje niebezpieczeństwo, że dzieciaki będą go po prostu męczyć. Poza tym, na opiekę nad takimi maluchami potrzeba wiele czasu i na opiekę nad psem również. Nawet, jeżeli będzie już odchowany, to i tak na początku trzeba zwracać na niego szczególną uwagę - gdzie się załatwia, jak reaguje na nowe otoczenie itp. Myślę, że odpowiedniejszy na psa będzie czas, gdy dzieci będą miały 5 -6 lat.

Jeżeli jednak się zdecydujesz, wybierz raczej większą rasę - yorki i inne małe są bardziej delikatne. Słyszałam o przypadku, gdy mały, około 3-letni chłopiec udusił yorka, przytulając go, a co zrobili rodzice? Kupili drugiego. Sprawdź też wcześniej, czy dziecko nie ma uczulenia na sierść. Najlepiej nie eksperymentalnie, a u alergologa.

Czy pies to doby pomysł?

29 lis 2014 - 23:33:34

Cytat
gosia8895
Kochana ja tu podaję przykład, że nawet ze starym psem dziecko może znaleźć nić porozumienia. Nie jest nigdzie powiedziane, że "małe dzieci-mały szczeniaczek" Trochę czytania ze zrozumieniem ;)

Nie miewam problemów z czytaniem ze zrozumieniem.
Autorka wyraźnie pytała się o zakup szczeniaka...

Czy pies to doby pomysł?

04 gru 2014 - 20:31:00

Pies to bardzo dobry pomysl, najlepszy bedzie szczeniak, ktory od malegho wychowa sie z dziecmi. Jesli chodzi o rase - sprawdzi sie yprk, shih-tzu badz labrador

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ultradźwiękowy odstraszacz