Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

21 paź 2014 - 23:13:50

Mam do wyboru dwa modele- pierwsza ma większe drzwi wejściowe i dołączoną łopatkę, z której po wsunięciu w otwór na górze robi się uchwyt do przenoszenia. Wymiary obydwie mają podobne. Zastanawiam się nad tymi drzwiami- czy przez większe drzwi bardziej będzie czuć "aromaty" ze środka? :P Czy może lepsze są większe, bo kot nie będzie się bał wchodzić? Co możecie powiedzieć ze swojego doświadczenia?

1.


2.

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

21 paź 2014 - 23:26:27

Ja mam prawie taką samą kuwetę i te same kolory... a raczej mój kot ją ma :P i ma takie mniejsze drzwi.

zweryfikowana
Posty: 667
Ostrzeżenia: 1/5

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

21 paź 2014 - 23:31:59

Ja mam taką jak ta 2-ga ;) Mam sporego kota i nie ma żadnych oporów ani problemów z wchodzeniem do niej :)

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

21 paź 2014 - 23:39:47

Mój ojciec ma taką zabudowana, koniec koncow, ta budka poszla w odstawke, bo tylko przeszkadzala i kotu i domownikom.

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

21 paź 2014 - 23:47:17

Też mam otwartą w tej chwili, ale niestety kiedy kocię walnie coś grubszego to aż nos wykręca :/ znajomi, którzy też mają kota twierdzą, że przy zakrytej problem jest dużo mniejszy. W takim razie chyba wezmę tą z mniejszymi drzwiczkami, do sprzątania i tak będę musiała przecież zdejmować całą górę.

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

21 paź 2014 - 23:58:00

Mój kociak ma tą 2 nawet ten sam kolor :) Ogólnie nie ma żadnych problemów z wchodzeniem czy wychodzeniem :) Brzydkie zapachy również się nie wydostają i jest całkiem ok ;)

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

22 paź 2014 - 00:03:20

Wzięłabym pierwszą dla wygody kota.
Nie powiem że mniej czuć (i tak się przecież od razu sprząta kupsko), ale na pewno mniej żwirku jest dookoła. Bo kot wykopuje tylko na 1 stronę, nie na 4 ;)

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

22 paź 2014 - 00:19:14

mialam kota przez 15 lat i moj kot załatwiał się do takiej miski brawo

ze wszystkich rozwiązań, wszelakich kuwet krytych, ciąłego zmieniania żwirku, nawet piasek z podwórka przynosiłam, miska okazala sie najlepsza i wysłanie juz ważne nie bylo :P



:P


Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

22 paź 2014 - 00:29:41

haha :) ja mam jedną kotkę, która jest na tyle wygodna w utrzymaniu, że załatwia się do jednej jedynej miski od 8 lat. Od kilku miesięcy mam drugą, przygarniętą jako dorosłą, i ta z kolei owszem zrobi wszędzie, ale przy tym połowa żwirku ląduje na podłodze, a jak się kupi kiepski (np. drewniany) to 1/4 jest wszędzie, łącznie ze stołem, pościelą i parapetami. Przy niej zdecydowanie nie da się żyć z kuwetą bez zakrywania ;)

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 7/5

Ja bym wybrała tą zabudowaną :) Widziałam podobne na http://allezoo.com.pl/23_stefanplast i uważam, że są bardzo praktyczne. Mój kot ma normalną kuwetę - taką prostokątną, plastikową ale chcę ją wymienić bo często do nie nie trafia :/ Poza tym taka zabudowana na pewno będzie tłumić zapach, który nie jest zbyt przyjemny.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

mam 2. ten krążek ciagle odpada. no iżwirek i tak sie nosi mimo ze kupuje dla kotów długo włosych

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 2/5

Ta 2 nie wiem jakiego jest producenta, ale w sklepie internetowym http://www.e-pazur.com/ bardzo podoba, lub nawet taka sama jest teraz w promocji, więc jeśli są chętni to polecam:)


A co powiecie o takim modelu:


Droga ta kuweta :/ Kupiłam taką samą tylko taniej w innym internetowym sklepie zoologicznym: http://www.tukan24.pl/kuweta-kryta-nestor-toaleta-dla-kota-filtr-61.html. Dobrze się ją użytkuje, nie narzekam.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
incognito85
haha :) ja mam jedną kotkę, która jest na tyle wygodna w utrzymaniu, że załatwia się do jednej jedynej miski od 8 lat. Od kilku miesięcy mam drugą, przygarniętą jako dorosłą, i ta z kolei owszem zrobi wszędzie, ale przy tym połowa żwirku ląduje na podłodze, a jak się kupi kiepski (np. drewniany) to 1/4 jest wszędzie, łącznie ze stołem, pościelą i parapetami. Przy niej zdecydowanie nie da się żyć z kuwetą bez zakrywania ;)
a jaki masz zwirek zeby sie nie nosil? Mozna go splukiwac w kibelku? Kupuje cats best gold, jest drogi ale bardzo wydajny, 40 litrow na 3 miesiace. Ale nosi sie cholera. 2 razy dziennie musze odkurzac

zweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 1/5

Jestem posiadaczką dwóch kotek i jak mam poradzić, to na twoim miejscu kupiłabym zwykła nie przykrywaną, niektóre koty mogą bać się wejść do środka.
Jeśli chodzi o zapach, to nie ma znaczenia, przecież wiadomo, że to co zrobi nasz pupil sprzątamy od razu :)

Polecam coś takiego :



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomocy, mój Stigo