Obecnie rozmawiamy o:

auto skup

gorący temat

Pediatra Kielce

49 minut temu

Ginekolog Rzeszów

51 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

21 paź 2014 - 23:13:50

Mam do wyboru dwa modele- pierwsza ma większe drzwi wejściowe i dołączoną łopatkę, z której po wsunięciu w otwór na górze robi się uchwyt do przenoszenia. Wymiary obydwie mają podobne. Zastanawiam się nad tymi drzwiami- czy przez większe drzwi bardziej będzie czuć "aromaty" ze środka? :P Czy może lepsze są większe, bo kot nie będzie się bał wchodzić? Co możecie powiedzieć ze swojego doświadczenia?

1.


2.

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

21 paź 2014 - 23:26:27

Ja mam prawie taką samą kuwetę i te same kolory... a raczej mój kot ją ma :P i ma takie mniejsze drzwi.

zweryfikowana
Posty: 667
Ostrzeżenia: 1/5

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

21 paź 2014 - 23:31:59

Ja mam taką jak ta 2-ga ;) Mam sporego kota i nie ma żadnych oporów ani problemów z wchodzeniem do niej :)

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

21 paź 2014 - 23:39:47

Mój ojciec ma taką zabudowana, koniec koncow, ta budka poszla w odstawke, bo tylko przeszkadzala i kotu i domownikom.

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

21 paź 2014 - 23:47:17

Też mam otwartą w tej chwili, ale niestety kiedy kocię walnie coś grubszego to aż nos wykręca :/ znajomi, którzy też mają kota twierdzą, że przy zakrytej problem jest dużo mniejszy. W takim razie chyba wezmę tą z mniejszymi drzwiczkami, do sprzątania i tak będę musiała przecież zdejmować całą górę.

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

21 paź 2014 - 23:58:00

Mój kociak ma tą 2 nawet ten sam kolor :) Ogólnie nie ma żadnych problemów z wchodzeniem czy wychodzeniem :) Brzydkie zapachy również się nie wydostają i jest całkiem ok ;)

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

22 paź 2014 - 00:03:20

Wzięłabym pierwszą dla wygody kota.
Nie powiem że mniej czuć (i tak się przecież od razu sprząta kupsko), ale na pewno mniej żwirku jest dookoła. Bo kot wykopuje tylko na 1 stronę, nie na 4 ;)

Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

22 paź 2014 - 00:19:14

mialam kota przez 15 lat i moj kot załatwiał się do takiej miski brawo

ze wszystkich rozwiązań, wszelakich kuwet krytych, ciąłego zmieniania żwirku, nawet piasek z podwórka przynosiłam, miska okazala sie najlepsza i wysłanie juz ważne nie bylo :P



:P


Kuweta dla kota KTÓRA? szybka decyzja

22 paź 2014 - 00:29:41

haha :) ja mam jedną kotkę, która jest na tyle wygodna w utrzymaniu, że załatwia się do jednej jedynej miski od 8 lat. Od kilku miesięcy mam drugą, przygarniętą jako dorosłą, i ta z kolei owszem zrobi wszędzie, ale przy tym połowa żwirku ląduje na podłodze, a jak się kupi kiepski (np. drewniany) to 1/4 jest wszędzie, łącznie ze stołem, pościelą i parapetami. Przy niej zdecydowanie nie da się żyć z kuwetą bez zakrywania ;)

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 7/5

Ja bym wybrała tą zabudowaną :) Widziałam podobne na http://allezoo.com.pl/23_stefanplast i uważam, że są bardzo praktyczne. Mój kot ma normalną kuwetę - taką prostokątną, plastikową ale chcę ją wymienić bo często do nie nie trafia :/ Poza tym taka zabudowana na pewno będzie tłumić zapach, który nie jest zbyt przyjemny.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

mam 2. ten krążek ciagle odpada. no iżwirek i tak sie nosi mimo ze kupuje dla kotów długo włosych

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 2/5

Ta 2 nie wiem jakiego jest producenta, ale w sklepie internetowym http://www.e-pazur.com/ bardzo podoba, lub nawet taka sama jest teraz w promocji, więc jeśli są chętni to polecam:)


A co powiecie o takim modelu:


Droga ta kuweta :/ Kupiłam taką samą tylko taniej w innym internetowym sklepie zoologicznym: http://www.tukan24.pl/kuweta-kryta-nestor-toaleta-dla-kota-filtr-61.html. Dobrze się ją użytkuje, nie narzekam.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
incognito85
haha :) ja mam jedną kotkę, która jest na tyle wygodna w utrzymaniu, że załatwia się do jednej jedynej miski od 8 lat. Od kilku miesięcy mam drugą, przygarniętą jako dorosłą, i ta z kolei owszem zrobi wszędzie, ale przy tym połowa żwirku ląduje na podłodze, a jak się kupi kiepski (np. drewniany) to 1/4 jest wszędzie, łącznie ze stołem, pościelą i parapetami. Przy niej zdecydowanie nie da się żyć z kuwetą bez zakrywania ;)
a jaki masz zwirek zeby sie nie nosil? Mozna go splukiwac w kibelku? Kupuje cats best gold, jest drogi ale bardzo wydajny, 40 litrow na 3 miesiace. Ale nosi sie cholera. 2 razy dziennie musze odkurzac

zweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 1/5

Jestem posiadaczką dwóch kotek i jak mam poradzić, to na twoim miejscu kupiłabym zwykła nie przykrywaną, niektóre koty mogą bać się wejść do środka.
Jeśli chodzi o zapach, to nie ma znaczenia, przecież wiadomo, że to co zrobi nasz pupil sprzątamy od razu :)

Polecam coś takiego :



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomocy, mój Stigo