Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pies w bloku?

26 sie 2014 - 18:43:13

Witajcie !
Bardzo kocham zwierzęta i chciałabym mieć psa, jednak mieszkam w bloku i zastanawiam się czy to dobry pomysł... Pracuję, więc te 9 godzin w ciągu dnia byłby sam. Mam na oku pekińczyka, więc miejsca by mu nie zabrakło.
Co o tym sądzicie? Brać, czy za bardzo będzie się męczył?

Pies w bloku?

26 sie 2014 - 18:49:13

A chcesz adoptować czy kupić?

Pies w bloku?

26 sie 2014 - 18:52:57

Myślę że nie ma problemu. Ja mam boksera w blokach i jest dobrze. Rano spacer 20min i wieczorem tak godzinę. Wiadomo mały piesek potrzebuje tego mniej :-)

Pies w bloku?

26 sie 2014 - 18:56:35

Cytat
kalosz123
A chcesz adoptować czy kupić?
U rodziców mojego chłopaka są szczeniaczki, w sumie to tylko w połowie pekińczyki(ojciec kundel xd) ale nie ma to dla mnie większego znaczenia :)

Pies w bloku?

26 sie 2014 - 21:20:52

W sumie ciężko powiedzieć jak będzie to znosił, bo dużo zależy od charakteru, musiałabyś szybko go zacząć przezwyczajać do zostawania samemu. Moja sunia przez 3 miesiące od wzięcia miała silny lęk separacyjny nawet jak zostawiałam ją przed sklepem na 5 minut- jeśli zostawała sama w domu to wyła i z nerwów miała biegunki, ale wszystko jest do ułożenia, tylko potrzeba dużo cierpliwości :) Moim zdaniem warto wziąć psiaka, bo to najbardziej wdzięczne i najukochańsze stworzenia, mogę się założyć, że po tygodniu nie oddasz go za żadne skarby świata :)

Pies w bloku?

26 sie 2014 - 21:22:29

Mam małego kundelka, ale na dłuższe wyjścia piesio jest u babcio - same plusy ona nie siedzi sama i ma z kim pogadać, a pies nie tęskni. Po 2 tygodniach się przyzwyczaił do siedzenia u niej po parę godzin - może masz szanse na takie rozwiązanie?

jak nie pies to kot, one moga siedzieć same, bo w ciągu dnia dużo śpią.

Pies w bloku?

26 sie 2014 - 21:40:08

Niestety nie mam takiej opcji, żeby u kogoś zostawiać...
Ale chyba się przyzwyczai w końcu? Wynagrodzę jej po pracy ;)

Pies w bloku?

26 sie 2014 - 22:45:04

Cytat
aga1793
Myślę że nie ma problemu. Ja mam boksera w blokach i jest dobrze. Rano spacer 20min i wieczorem tak godzinę. Wiadomo mały piesek potrzebuje tego mniej :-)

2 wyjścia na dobę? :O tak...malemu psu wystarczą 2 spacery po 20 minut każdy...
Droga Autorko,
dla każdego psa mieszkanie/dom ma być sypialnią. Pies (odpowiednio do rasy, charakteru i "wymogów psychiczno-fizycznych) musi być zmęczony.
Zastanowiłabym się na Twoim miejscu czy aby na pewno szczeniak? To naprawdę masa pracy i czasu, tym bardziej, że pracujesz.
Co do samego bloku- żaden problem, jeśli zapewnimy psu odpowiednią dawkę ruchu i pracy umysłowej. Ja od 4 lat mieszkam z "huskim" w bloku i jest naprawdę dobrze.

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 6/5

Pies w bloku?

23 kwi 2015 - 10:59:57

myślę że jeśli pies ci przeszkadza to najlepiej to uzgodnić z sąsiadem, a jeśli się nie da bo i tak się zdarza to uderz do zarządcy nieruchomości swojego bloku. My kiedyś mieliśmy taki konflikt dość poważny bo skończyło sie zmianą zarządcy :) nikt nie godził się na to, żeby w bloku był groźny pies bo sąsiad miał rotweillera porażka jakaś ! teraz mam mieszkanie w wawie i już wiem,że przy szukaniu zarządcy i przetargu podpytać o takie rzeczy, żeby historia się nie powtórzyła. Tak jak rozmawiałam z http://www.houseplus.pl/ to poradzili nam, żeby od razu ujednolicić regulamin wspólnoty i dodać tam taki zapis o niebezpiecznych zwierzętach

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 5/5

Pies w bloku?

02 maj 2015 - 19:54:49

Moim zdaniem nie powinno być problemu. A wasz zarządca zgadza się na zwierzęta? My mamy takiego... dziwnego zarządcę który nie pozwala mieszkańcom na posiadanie psów :( Coraz częściej myślimy o zastąpieniu tego pana kimś innym. Ostatnio trafiłam na [Moderacja - nieopłacona reklama] i chyba zgłosimy się do tej firmy bo to absurd by ludzie posiadający własne mieszkania nie mogli mieć zwierząt w domu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-07 13:07 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 554
Ostrzeżenia: 2/5

Pies w bloku?

06 maj 2015 - 11:57:00

a może jakis dorosły psiak ze schronu, ktory np.trafil po smierci wlasciciela? takie psy zazwyczaj sa nauczone zachowywac czystosc i zostawac w domu same ... a tak zrobisz dobry uczynek i Ty bedziesz miec komfort ;]

Pies w bloku?

06 maj 2015 - 12:12:53

Oczywiście każdy ma prawo mieć pieska ,ale mysle ze trzymanie go w bloku całymi dniami Jest męczniem psa.Szczeglnie dużego.wiadomo on się przyzwyczai bo nie ma wyjscia ale cierpi .Pies powinien mie przestrzen ,biegc sobie bć na pwietrzu a nie siedzieć całymi bozymi dniami w zamkniętym mieszkanku.Wychodzenie 2 razy dziennie na 20 minut o jakiś koszmar dla tego psa.Tym bardziej uwiązanego na smyczy.

Cytat
aga1793
Myślę że nie ma problemu. Ja mam boksera w blokach i jest dobrze. Rano spacer 20min i wieczorem tak godzinę. Wiadomo mały piesek potrzebuje tego mniej :-)
Wspóczuje twojemu psowi ja również mam boksera ,ktory był trzymany w bloku i wychodzi 2 razy dziennie na pare minut.Wzielismy go do siebie ma ogród całymi dniami biega sobie ,boksery uwiebiaja być na powietrzu.Moj Max dopiero teraz jest szczęśliwy.Wychodzenie na pare minut na dodatek uwiązanego do smyczy to jest koszmar dla tego psa.

Jesli już jakiś pies do bloku to malutki pokojowy który lubi w większość spedzac czas w domu ale na pewno nie duzy pies który powinien być na polu biegac itd.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-06 12:20 przez filipekkrol.

Pies w bloku?

06 maj 2015 - 12:29:41

Dziewczyny a nie sądzicie, że lepiej żeby taki psiak miał kochającego go właściciela, nawet jeśli ma siedzieć większość dnia w mieszkaniu, niż żeby np. błąkał się po wsi i wylądował w schronisku ? Jak dla mnie najważniejsze jest zapewnić mu dom i opiekę :)

Pies w bloku?

06 maj 2015 - 12:34:09

Tak najważniejsze by miał własciela dobrego ale przy wyborze pieska powinno się brac pod uwagę rase jaki jest pies.Nie chodzi o pałetanie sie po wsi ,bo takiego psa ktoś wezmie da mu dom ale ktoś kto ma do tego warunki.TRzymanie psa w zamkniecu nie jest oznaką miłości do tego psa bo on praktycznie całe zycie w tm bloku cierpi.Nie lepiej zostawić te pieski ludziom którzy maja warunki do tego by je wychowywać?A sobie wziasc pieska który woli siedzieć w domu bo ma taka nature?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-06 12:35 przez filipekkrol.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak poradzić sobie po śmierci psa...