Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 15:47:33

Cytat
alishaxd
A jak mam się dowiedzieć czy ta hodowla jest legalna?
Właściciel mówi że pies posiada rodowód, metrykę, jest szczepiony.
i 700zł za labradora z rodowodem to dobra cena?

Mam hodowle labradorów i szczerze mówiąc 700zł to jest bardzo podejrzana cena. Żaden labrador z prawdziwym dobrym rodowodem tyle nie kosztuje. Ceny przeważnie wahają sie od 1000zł w górę.
A co do rasy to naprawdę polecam! Wychowałam się przy tych psiakach. Są cudowne! :) Labradory potrzebują duuużo ruchu, więc jeśli zdecydujesz się na kupno, to musisz być gotowa na częste spacery, żeby pies się wybiegał, bo inaczej będzie nieszczęśliwym psem i może robić głupie rzeczy w mieszkaniu.
Szczęśliwy labrador to zmęczony labrador :p
Jeśli masz gdzieś w pobliżu jakieś jeziorko czy staw, zabieraj tam psa jak najczęściej, to sprawia labradorom największą frajdę! Są to psy myśliwskie, polujące najlepiej w takich warunkach, dlatego najlepiej czują się w wodzie :p

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 15:47:36

labradory sa strasznymi łakomczuchami najlepiej nauczyc by nie jadly nic od obcych a swoi tez nie powinni "dokarmiac"

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 16:26:55

Cytat
alishaxd
A jak mam się dowiedzieć czy ta hodowla jest legalna?
Właściciel mówi że pies posiada rodowód, metrykę, jest szczepiony.
i 700zł za labradora z rodowodem to dobra cena?

Taka cena może się zdarzyć nawet za 'pełnowartościowego' psa [tzn takiego bez wad], ale wzbudziłoby to moje podejrzenia. Ogólnie większość rodowodowych psów zaczyna się od 1500zł w górę.
Pies ma mieć rodowód i metrykę wystawioną TYLKO i WYŁĄCZNIE przez Związek Kynologiczny w Polsce, żadne tam Kluby Psa Rasowego i innego rodzaju dziwolągi, bo to pseudo i tak. Także mając w ręce rodowody rodziców i dzieci zatwierdzone przez Związek możesz być pewna, że hodowla jest legalna, ale nie możesz być pewna, że trzyma wysoki poziom chowu zwierząt. To musisz sprawdzić sama wizytą w domu i opiniami.
Dlatego najlepiej kupować od najlepszych, bo masz większą pewność, że nic nie jest na pokaz.
Ja akurat jestem związana z rasami TTB i spokojnie umiałabym polecić kilka hodowli, z których widziałam psy i/lub właścicieli . Każda rasa ma swoje hodowle pewniaki, które są od lat na rynku.

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 16:39:47

Za 700zl labrador z rodowodem?podejrzane.Ok 1500zl najbidniej.Tyle dał mój mąż 6 lat temu za Golden retrivera,a to rasy podobne.radziłabym uważać.

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 16:43:53

Ostatni przypadek o którym słyszałam - wczoraj - klientka kupiła pudla.
Wybrała hodowlę.
Przyjeli ją w przedpokoju ...
zapłaciła za szczenię 1000 zł
rodowod oczywiście nie ZKwP tylk jakiś PICnaWodęFotomontaż
ale kobieta tłumaczyła,że nie potrzebny jej rodowód bo nie jeżdzi na wystawy...
wydano jej szczenię w wieku 5 tygodni...
bez szczepień i odrobaczania
pytalam czy dostała wyprawkę - odp - nie
czy widziała warunki w jakich żyje matka i inne szczenięta - nie,bo nie chcieli się na siłę wpraszać...

Jak tu nie mówić o ludziach,że są idiotami skoro tak się zachowują?
Kupują samochód czy telewizor to czytają o tym wszystko a kupując psa na 10-15 lat nie mają zielonego pojecia o niczym,ani predyspozycjach,psychice rasy ani o żywieniu,nic.
Ręce opadają.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 16:57:35

Kuzyn działa w związku kynologicznym. Odradza kupno tego szczeniaka, już jego cena jest mocno podejrzana albo szczeniak z wadami (dobry hodowca takiego nie sprzeda).

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 16:58:44

Ja na twoim miejscu poszukalabym w schroniskach jakiegos szczeniaczka.. bo to jest naprawde podejrzana cena, uwazaj zebys nie wwalila pieniedzy w bloto;/

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 17:10:07

Hej, ja mam labradora 4 lata, kupiliśmy go gdy miał ok 4 miesiące.
Przy zakupie sprawdzaliśmy z jakiej jest hodowli.
Mieszkamy w bloku, śpi w przedpokoju przy zgaszonym świetle.
Gdy wychodzimy z domu na kilka godzin wieczorami to zostawiamy mu małe światło w jednym z pomieszczeń.
Mimo że mieszkamy w bloku co drugi dzień jeździ na wybiegi do lasu, czy nad wodę w okresie letnim.
Jest psem bardzo łagodnym do ludzi a na widok dzieciaczków to już nie wspomnę bo je uwielbia i z każdym by się chciał bawić oraz przywitać.
Co do kosztu utrzymania to jeśli zdecydujesz się na karmę to my kupujemy przez internet 14 kg karmy za kwotę 170zł która starcza na 2 do 2,5 miesiąca firmy "royal canion labrador" junior -dla szczeniąt lub adult powyżej 15 miesięcy.
Jest to specjalna karma dla tej rasy psów i przy jej stosowaniu nie mamy problemu z chorobami oraz nadwagą.
Co do nadwagi należy uważać ponieważ ta rasa ma problemy ze stawami, dlatego też należy patrzeć od jakiego hodowcy się bierze szczeniaka.
Nasz uwielbia zabawy, oraz zabawki których ma mnóstwo.
Mieszkamy z narzeczonym i psiakiem 4 lata i nigdy byśmy go nie oddali.
Wnosi bardzo dużo pozytywnych chwil w naszym życiu, a na wakacje jeździ też z nami.
Pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 17:19:05

Cytat
ana1019
Ostatni przypadek o którym słyszałam - wczoraj - klientka kupiła pudla.
Wybrała hodowlę.
Przyjeli ją w przedpokoju ...
zapłaciła za szczenię 1000 zł
rodowod oczywiście nie ZKwP tylk jakiś PICnaWodęFotomontaż
ale kobieta tłumaczyła,że nie potrzebny jej rodowód bo nie jeżdzi na wystawy...
wydano jej szczenię w wieku 5 tygodni...
bez szczepień i odrobaczania
pytalam czy dostała wyprawkę - odp - nie
czy widziała warunki w jakich żyje matka i inne szczenięta - nie,bo nie chcieli się na siłę wpraszać...

Jak tu nie mówić o ludziach,że są idiotami skoro tak się zachowują?
Kupują samochód czy telewizor to czytają o tym wszystko a kupując psa na 10-15 lat nie mają zielonego pojecia o niczym,ani predyspozycjach,psychice rasy ani o żywieniu,nic.
Ręce opadają.

Ludzie to idioci i tego nie zmienisz. Psa przecież można oddać do schronu, sprzedać, szukać mu innego domu, słowem - pozbyć się.
Ale żeby tysiąc wywalić na kundla to już trzeba być naprawdę zdrowo ...
Tekst o zbędnym rodowodzie, bo się na wystawy nie jeździ też kretynizm, każdemu, kto tak mówi nakopałabym do dupy. Sama następnego psa możliwe, że wezmę z hodowli i jeśli już, to będzie to najlepsza hodowla jaką sobie upatrzę i ani mi się śni z psem na wystawy jeździć.

zweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 17:28:30

Labrador potrzebuje bardzo dużo ruchu i szkolenia, dzięki którym nie będzie się nudzić. Tak więc przemyśl to proszę Cie żeby nie zrobić zwierzęciu krzywdy. To nie zabawka, którą się pobawisz jak będziesz mieć chwilę czasu. Musisz być pewna że znajdziesz codziennie minimum godzinę na intensywny spacer, np. jazda na rowerze z psem na smyczy. To są psy które muszą coś robić bo inaczej robią się niegrzeczne i szkudzą. Więc odpowiedz sobie na pytanie czy będziesz w stanie go szkolić? Jestem ogromnym przeciwnikiem trzymania psów w blokach więc Ci odradzam, chyba że jesteś pewna że zapewnisz psu ruch i dasz mu dzięki temu szczęście. Zbyt często mieszkając jakiś czas w blokach widywałam otyłe psy, trące brzuchami po drodze bo właściciele wychodzą z nimi raz dziennie i psy nic innego nie robią tylko jedzą i śpią. To straszne, ludzie są nieświadomi jaką krzywdę zwierzęciu robią. Jeśli chodzi o zachowanie to wszystko zależy od Ciebie, jak wyszkolisz psa. o są jedne z najinteligentniejszych psów, szybko się uczą, mają znakomitą pamięć. Są przyjazne i lubią inne zwierzęta oraz dzieci więc jeśli o to chodzi to nie ma obaw. Oczywiście wszystko zależy od wychowanie :) Przemyśl wszystko na spokojnie. Pozdrawiam.

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 17:32:54

Odrazu widac ze NIE MASZ pojecia o "wychowywaniu" szczeniaka. Pies, szczegolnie taki duzy nie jest zabawka ani robotem ktorego mozna ustawic tak lub tak. Wszystkie pytania ktore zadajesz sa infantylne i zwyczajnie glupie, wszystko to zalezy od charakteru psa i sposobu w jaki go wytresujesz. Labradory potrzebuja bardzo duzo ruchu aby zachowac kosci i stawy dobrej kondycji, dlatego jesli mieszkasz w bloku szykuj sie na kilka dlugich spacerow dziennie plus miejsce gdzie pies bedzie mogl sie wybiegac. Poza tym pytanie o choroby to temat rzeka, zanim wezmiesz psa zainteresuj sie na powaznie i przeczytaj kilka poradnikow....

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 17:39:01

Cytat
alishaxd
A jak mam się dowiedzieć czy ta hodowla jest legalna?
Właściciel mówi że pies posiada rodowód, metrykę, jest szczepiony.
i 700zł za labradora z rodowodem to dobra cena?

maskara.... za 700 zł to możesz sobie kupić ale kundelka w typie labradora. Pies z rodowodem kosztuje od 1500 do nawet 5000 tys. Jak pies z rodowodem to tylko z Związku KynologicZnego

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

oddam słodziutkie kicie w dobre ręce! Za darmo!