Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 3/5

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 14:12:54

Muszę pilnie porozmawiać z osobą która ma właśnie labradora.
Zamierzam go kupić, tylko że mieszkam w bloku. Chciałabym się dowiedzieć jak
wyglądają spacery, czy uciekają, można puścić bez smyczy?
I czy często chorują? szczeniaki dadzą radę spać same w przedpokoju ze zgaszonym światłem?
ile kosztuje utrzymanie takiego psa? mają problemy z towarzystwem kotów?
i to prawda, że rzucają się na ludzi i liżą?
wypowie się ktoś?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-06 14:20 przez alishaxd.

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 14:24:13

http://www.psygarnij.pl

Decyzji co do kupna pewnie nie zmienisz, ale dowiedz sie chociaz w jakich warunkach zyje matka szczeniaka...

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 3/5

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 14:34:23

Bardzo zależy mi na labradorze, jeżeli jest tam to nawet mogę przygarnąć :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-06 14:35 przez alishaxd.

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 14:41:16

Ja mam 5 miesiecznego:) to sa wesołe psy, potrzebują dużo uwagi, rruchu i zabaw. Z chorób trzeba uważać nastawy i regularnie czyścić uszy.z kosztami utrzymania- to jest duży pies i potrzebuje sporo karmy...

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 3/5

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 14:47:20

A jak wyglądają spacery? długo śpią? cały czas są aktywne? i co robi labrador jak zostaje sam w domu?

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 14:48:51

niemal wszystkie pytania, które zadałaś zależą nie od rasy, a indywidualnego charakteru psa

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 14:52:27

Wszystkie pytania zadaj hodowcy, na pewno bardzo szczegółowo Ci odpowie.

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 14:56:30

Cytat
CipoBax
niemal wszystkie pytania, które zadałaś zależą nie od rasy, a indywidualnego charakteru psa

Dokładnie tak :)

Moja mama ma takiego psiaka dzis ma 3 lata.. Mieszka w bloku na 4 piętrze:) jest nauczony od małego do spania po ciemku jak i do zostawania w domu bez opieki :) Jeśli chodzi o spacery to piesek chodzi grzecznie na smyczy ale tez lata i bez niej i nigdy nie uciekł (wymaga zabaw i długiiich spacerów), pies jest wesoły i uwielbia dzieci... fakt jak ktos wchodzi do domu to tak się cieszy ze skacze i liże:) Ale tak jak napisała koleżanka wyżej wszystko zależy od charakteru pieska...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-06 14:57 przez magda1988-18.

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 3/5

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 15:02:06

Cytat
magda1988-18
Cytat
CipoBax
niemal wszystkie pytania, które zadałaś zależą nie od rasy, a indywidualnego charakteru psa

Dokładnie tak :)

Moja mama ma takiego psiaka dzis ma 3 lata.. Mieszka w bloku na 4 piętrze:) jest nauczony od małego do spania po ciemku jak i do zostawania w domu bez opieki :) Jeśli chodzi o spacery to piesek chodzi grzecznie na smyczy ale tez lata i bez niej i nigdy nie uciekł (wymaga zabaw i długiiich spacerów), pies jest wesoły i uwielbia dzieci... fakt jak ktos wchodzi do domu to tak się cieszy ze skacze i liże:) Ale tak jak napisała koleżanka wyżej wszystko zależy od charakteru pieska...

a twoja mama ma duże mieszkanie?

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 15:03:22

Cytat
alishaxd
A jak wyglądają spacery? długo śpią? cały czas są aktywne? i co robi labrador jak zostaje sam w domu?

Na spokojnie. Poczytaj kilka stron z opisem charakteru rasy, to Ci co nieco rozjaśni. Najlepiej wejdź na forum rasy i tam czytaj, a czego nie doczytasz, o to zadaj pytanie.

Umawiasz się na wizytę w legalnej hodowli zarejestrowanej w Związku Kynologicznym, oglądasz rodziców, patrzysz na warunki, w jakich są chowane i czym są karmione, jeśli nic nie budzi Twoich podejrzeń [polecam wybierać hodowle z czołówki, wśród tak popularnej rasy mend i oszustów nie będzie brakowało], bierzesz psa.
Szukasz dobrego szkoleniowca i od małego uczysz psa życia z Tobą jednocześnie sama ucząc się swojego psa. Jak go nauczysz, to miną Ci pytania typu 'jak pies chodzi na smyczy i czy ucieka'. Odpowiedź brzmi - "pies chodzi na smyczy tak, jak go tego nauczysz", oraz "pies jest karny na tyle, na ile go tego nauczysz". Nie ma wyjątków.
Kolejna odpowiedź - pies większość dnia przesypia. Dzieciaki śpią z 18-20 godzin, starsze od 12 do 16, ale dodatkowo pies śpi tak długo, jak bardzo jest zmęczony. Szczęśliwy i spokojny pies, to zmęczony pies, dlatego jeśli nie chcesz mieć demolki, to psy po spacerze muszą nogi z tyłka wychodzić i będziesz miała z nim święty spokój.

Labradory raczej nie są chorowitymi psami i nie są to rasy szczególnie podatne na konkretne schorzenia, ale dbaj o jego uszy oraz przede wszystkim o dobrze zbilansowaną dietę połączoną z aktywnością, bo łatwo go upasiesz.

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 15:06:12

Cytat
alishaxd
Cytat
magda1988-18
Cytat
CipoBax
niemal wszystkie pytania, które zadałaś zależą nie od rasy, a indywidualnego charakteru psa

Dokładnie tak :)

Moja mama ma takiego psiaka dzis ma 3 lata.. Mieszka w bloku na 4 piętrze:) jest nauczony od małego do spania po ciemku jak i do zostawania w domu bez opieki :) Jeśli chodzi o spacery to piesek chodzi grzecznie na smyczy ale tez lata i bez niej i nigdy nie uciekł (wymaga zabaw i długiiich spacerów), pies jest wesoły i uwielbia dzieci... fakt jak ktos wchodzi do domu to tak się cieszy ze skacze i liże:) Ale tak jak napisała koleżanka wyżej wszystko zależy od charakteru pieska...

a twoja mama ma duże mieszkanie?
48m2 :) Kupilismy jej pieska gdy wszystkie dzieci wyfrunęły z domu:-)
Jeśli masz zamiar go kupić to wybierz dobrą legalną hodowlę, i koniecznie zobacz rodziców psiaka:)

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 3/5

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 15:15:26

A jak mam się dowiedzieć czy ta hodowla jest legalna?
Właściciel mówi że pies posiada rodowód, metrykę, jest szczepiony.
i 700zł za labradora z rodowodem to dobra cena?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-06 15:19 przez alishaxd.

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 15:20:17


Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-06 15:21 przez magda1988-18.

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 15:23:57

Bardzo niska cena;)

Labrador pomooocy!!!!

06 lip 2014 - 15:40:02

tanio jakoś.. mojej mamy kosztował około 2000zł (już nie pamietam dokładnie bo ma 3 lata i 6 miesiecy) biszkoptowy. Sprawdz dobrze tą hodowlę..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-06 15:45 przez magda1988-18.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

oddam słodziutkie kicie w dobre ręce! Za darmo!