Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

17 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

atak szczeniaka

28 cze 2014 - 10:36:45

Witam. Może ktorejs z was przytrafila sie podobna sytuacja i pomozecie.
od 2tyg jestem posiadaczka szczeniaka suni cocker spaniela.
pies ma 2,5msc.
3 dni temu zauwazylam u niej bardzo dziwny atak -poruszanie glowa, oczy chodzily z prawo na lewo i tak caly czas, i ogon tez latal w tym tempie, nie reagowala gdy do niej mowilam.
a wiec po takim "ataku" polecialam do weta i dal jej 3 zastrzyki..
no i niestety.. wczoraj byl spokoj , a dzis juz 2 razy miala ten atak, z tym ze przy jednym nie mogla zlapac rownowagi
wybieram sie do lekarza na badanie krwi.. jest to jedyne wyjscie.
ale może akurat wasz pies mial podobne objawy?
jesli macie jakies przypuszczenia, cokolwiek, prosze o odpowiedzi.

atak szczeniaka

28 cze 2014 - 10:44:51

jest możliwe że pies ma padaczkę.
Nie zapytałaś weta przy poprzedniej wizycie jakie zastrzyki psu dał i co wg niego mu może dolegać?

atak szczeniaka

28 cze 2014 - 10:46:09

Mój kot miewał takie ataki, to była niestety padaczka

atak szczeniaka

28 cze 2014 - 10:48:00

mowil mi co mu dal, ale bylam zbyt przerazona i nie pamietam.
powiedzial, że moga to byc jakies zaburzenia neurologiczne, ale zeby skonkretyzowac trzeba krew pobrac..
jutro mam zamiar isc na te badania.
padaczka? jest to uleczalne prawda???
daisy po raz kolejny przesunelismy szczepienie bo dostala te zastrzyki...
powiedzcie cos o tej padaczce.
czytalam ze padaczka to pies sie caly trzesie, ale o tych oczach nigdzie nawet nic wspomniane nie bylo. :(
Skad wlasciwie u takiego malucha padaczka ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-28 10:51 przez daria3691.

zweryfikowana
Posty: 590
Ostrzeżenia: 1/5

atak szczeniaka

28 cze 2014 - 10:52:12

Piesek raczej ma padaczkę, bo opisane objawy pasują do tej przypadłości. Ale nie martw się, jak sunia będzie dostawać leki to wszystko będzie dobrze:)

atak szczeniaka

28 cze 2014 - 10:54:27

Czy to choroba wrodzona?np po rodzicu?

czy skad sie bierze?

atak szczeniaka

28 cze 2014 - 10:58:06

wszystkie te pytania powinnas zadac weterynarzowi, a jezeli ten do ktorego poszlas nie potrafi na nie odpowiedziec, zmien weterynarza

no i dobrze by bylo zebys ustalila co psu dolega, trzeba zrobic badania, ale tu moze byc albo padaczka albo jakies zaburzenia np.blednika
psa trzeba przebadac bo moze to byc cos groznego(np.jakis guz), im wczesniej bedzie zdiagnozowana tym lepiej

i polecam zarejestrowac sie np.na jakims forum posiadaczy konkretnie tej rasy, predzej tam uzyskasz jakas konkretną pomoc niz na forum modowym;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-28 11:00 przez kashvi.

atak szczeniaka

28 cze 2014 - 11:01:44

tak wiem, że musze zrobic jej te badania..
Jednak do jutra troche czasu a ja sie strasznie martwie..

zweryfikowana
Posty: 367
Ostrzeżenia: 1/5

atak szczeniaka

28 cze 2014 - 11:07:27

padaczka... mi to nie wyglada na padaczke.. takie kolowroty oczu jak i ogona moga byc rownie dobrze atakiem - BŁĘDNIKA - moj piesek kiedys mial chory blednik niewyleczony coraz bardziej sie nasila

wez pod uwage wszystkie aspekty

atak szczeniaka

28 cze 2014 - 11:33:11

Mam cocker spaniela tez suczkę i nie miała żadnych ataków, ale tak jak mówią poprzednicy to może być padaczka. w razie jakichkolwiek pytań pisz śmialo ;)

atak szczeniaka

28 cze 2014 - 12:04:12

Kupiłaś psa z legalnej hodowli? Z rodowodem?

atak szczeniaka

28 cze 2014 - 12:07:15

nie ma rodowodu
dziekuje Wam za odpowiedzi.Jak bedzie wiadomo co jej dolega dam znac



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-28 12:08 przez daria3691.

atak szczeniaka

28 cze 2014 - 12:14:15

No to przykro mi, ale zainwestowałaś w psa niewiadomego pochodzenia, nie znasz historii chorób jego rodziców, nie wiesz czy nie ma jakichś ukrytych chorób. Tak to jest jak się chce zaoszczędzić na psie i kupuje się kota w worku. Nie wiesz czy jego matka nie była eksploatowana do cna ani tak naprawdę co z tego psa wyrośnie. Gdybyś kupiła psa z hodowli to mogłabyś zadzwonić do hodowcy i on na pewno by Ci pomógł. A tak - masz kundelka a nie cocer spaniela i to co oszczędziłaś na zakupie psa z pseudohodowli zostawisz u weta na leczenie.

Jeśli Wasz wet nie pomoże to poszukaj innego, może ten jest mało kompetentny. A doraźnie zgłoś się na forum, tam często przesiadują ludzie mocno zaangażowani w psie sprawy i może ktoś pomoże. Jakby Ci się udało nagrać filmik na którym widać dokładnie atak pieska to byłoby łatwiej ocenić.

atak szczeniaka

30 cze 2014 - 08:44:34

To teraz to co zaoszczędziłaś na psie, wydasz na jego leczenie, jak i nie więcej. Brawo.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Labrador pomooocy!!!!