Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:07:25

Jeśli nie ma w mieście/wsi całodobowego weta, u mnie do niedawna też nie było i rozumiem jak to jest kłopotliwe... ale wtedy jak nie ma się auta a zwierzak cierpi bierzesz taxi albo dzwonisz po znajomych zabierasz tyłek i jedziesz.
Poza tym co robiłaś DZISIAJ cały dzień mogłaś go spokojnie do lekarza zabrać?

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:10:12

dziś jest poniedziałek więc gabinety są otwarte. KONIECZNIE jutro z nim jedz. a szczeniakom odradza sie długie spacery właśnie ze względu na słabe poduszki .

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:10:29

Tak jak napisałam wyżej nie mogłam dziś pojechać.
Była na dwórku 1godzinę 10 minut bez przerwy biegała skakała itp. Nie sądziłam, że jej zaszkodzi tym bardziej, że to mój 3 szczeniak. Wszystkie wyrosły, są zdrowe, duże itp.
Dlatego tu napisałam bo pierwszy raz widziałam jak pies sam sobie gryzie łapki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-12 22:12 przez Kinga-666.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:10:43

to skąd wiesz, że miał to być amstaff? jeżeli miały być utopione i wiesz, kto chciał to zrobić, to Twoim psim OBOWIĄZKIEM!!! jest to zgłosić!

a dzisiaj nie mogłaś jej zabrać do weta? kurcze, zwierze to obowiązek... nie tylko sama przyjemność.

trochę się tam dzieje, wydaje mi się, że bez zabiegu się nie obejdzie.

ale psiak jest ślicznym kundelkiem :)

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:12:26

nie rozumiem, nie zaniepokoił cię pępek psa który tak bardzo wystaje? kobieto pies to obowiązek więc od razu powinnaś się tym zainteresować!

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:15:04

To przepuklina pępkowa na 100%. Pracuję w Przychodni Weterynaryjnej i widziałam co może się stać z taką zaniedbaną przepuklinką, problemy z jelitami itd. Idź do weta po fachową diagnozę.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:16:47

Przemyśl czy aby na pewno jesteś gotowa na psa i masz dla niego wystarczająco dużo czasu. Bo zwierzak to obowiązek a pies szczególnie!!! Spacery, szczepienia, pasożyty, to coś niedozwolonego zje, to wpakuje się w inne kłopoty. I takim oto sposobem masz w portfelu o kilka stów mniej i kilka godzin mniej czasu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-12 22:17 przez Hitana.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:17:06

Cytat
mmka67
to skąd wiesz, że miał to być amstaff? jeżeli miały być utopione i wiesz, kto chciał to zrobić, to Twoim psim OBOWIĄZKIEM!!! jest to zgłosić!

a dzisiaj nie mogłaś jej zabrać do weta? kurcze, zwierze to obowiązek... nie tylko sama przyjemność.

trochę się tam dzieje, wydaje mi się, że bez zabiegu się nie obejdzie.

ale psiak jest ślicznym kundelkiem :)


NIE WIEM kto je chciał utopić!
Zostały znalezione w wodzie, nie rozumiecie? Nikt nie widział sprawcy. Chłopacy by takiego gnoja zabili! Na tym zdjęciu nie widać jego budowy ciała. Po drugie te co trafiły do schroniska są opisane na stronie jako mieszanka amstafa. Był to jeden miot.

Pepuszek jej nie boli, czytałam że może po prostu się nie zagoiło wszystko w środku jeszcze i że może się wchłonąć dlatego nie panikuję. Chociaż jak to czytam co piszecie to wychodzi na to, że powinnam iść z buta 8 km do lekarza zamiast się wstrzymać do jutra i pojechac samochodem.

Przykre, że niektóre na mnie naskakują, mimo, że nie czytają tego co pisałam wyżej.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:19:37

8km to chyba nie dużo?!

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:21:17

czasami warto iść nawet 20km z buta jeśli chodzi o tak małego pieska...

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:21:56

Kinga-666 nikt Ci nie każe iść z buta coś takiego jak taksówki istnieje a nawet autobusy!!! Choć to o wiele bardziej stresujące dla szczeniaczka.
Jak mój kotek spadł z balkonu goniąc za piłeczką i miałam podejrzenie że coś sobie zrobił bo było trochę krwi a zwierzątko nie ruszało się przez chwile już po 15 minutach jechałam do weterynarza w mieście obok bo była niedziela i ten u mnie też był zamknięty.
Na szczęście to był tylko szok i niegroźne skaleczenie łapy, taksówka wyniosła mnie więcej niż wizyta u weta. Ale nie czekałam aż mu przejdzie tylko ruszyłam tyłek zajęłam się moim maleństwem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-12 22:23 przez Hitana.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:23:13

Bez przesady, jak się wstrzymasz do jutro, to się nic nie stanie.. pies nie jest umierający

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:26:20

lenkovv a jutro wytrzyma do środy bo autorka też nie będzie miał czasu może mu przejdzie a może nie. Nie jestem weterynarzem, i nie mogę fachowo ocenić stanu psiaka ale skoro coś go boli to trzeba go zawieść do weterynarza tak szybko jak jest to możliwe.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:29:29

Cytat
Hitana
lenkovv a jutro wytrzyma do środy bo autorka też nie będzie miał czasu może mu przejdzie a może nie. Nie jestem weterynarzem, i nie mogę fachowo ocenić stanu psiaka ale skoro coś go boli to trzeba go zawieść do weterynarza tak szybko jak jest to możliwe.

Miejmy nadzieje, że tak nie będzie.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:31:37

kurcze, przede wszystkim powinnaś udać się na zwykła kontrolę i pierwsze szczepienia/odrobaczenia (nie wiem w jakim wieku jest pies). gdyby, któryś z moich psów miał taki pępolec, to w pierwszy możliwy dzień udałabym się do weta. Też mieszkałam na wsi, do weta miałam 10km, ale jakoś zawsze dało radę do niego dotrzeć...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Owczarek Niemiecki-poszukuje!