Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 21:51:51

Witam dostałam pieska kilka dni temu. Jak sie okazuje ma prawdopodobnie przepuklinę choć jeszcze nie wiem bo nie byłam u weterynarza. W dodatku dzis po długim spacerze, wróciliśmy do domu i biedna lizała poduszki pod łapkami, później gryzła je i piszczała. umyłam jej łapki ale nie przeszło.
Zasnęła ale jest bardzo niespokojna. Czy któraś z Was miała taki problem ze szczeniakiem? Dodam, że łapki nie pokaleczone.


A i jeszcze jedno, niby miał być to amstaff, czy nie wygląda bardziej jak dalmatyńczyk?:P




AKTUALIZUJĘ! (nie kasuję tego co napisałam wcześniej)
Byłam u weta, wszystko jet ok, Frika jest w świetnym stanie oprócz przepukliny, z którą i tak nic pani doktor zrobić na razie nie może bo piesek jest za mały na narkozę. Za kilka miesięcy będziemy operować. Póki co mam masować i patrzeć czy się nie pogarsza.

Takie tu niektóre mądre ciekawe czy któraś z was biegałaby po znajomych i szukała pieska z tego miotu co miał iść na utopienie, tak jak ja biegałam...Dziękuję jeszcze razy tym dziewczynkom, które się za mną wstawiły :*





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-13 21:04 przez Kinga-666.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 21:54:59

Jak dla mnie to przepuklina jak byk. Wybierz się do weterynarza i to koniecznie jak najszybciej. Bez paniki, może pies przetrwa noc, ale jakby działo się coś niepokojącego to wybierz się z nim chocby i w nocy.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 21:55:47

idź do weta my nie pomożemy, nie jest to nic innego jak kundelek:) ale uroczy bardzo:)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 21:57:15

Tak to jest jak się nabywa psa z niewiadomego źródła, niektórych ludzi należałoby za jaja powiesić za rozmnażanie.

Leć z tym do weterynarza i nie forsuj psa - nie dość, że za mały to jeszcze chory, a Ty z tym kilka dni zwlekasz..

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 21:58:19

Tak, to jest przepuklina. Mój pies miał przepuklinę pępkową, kteóą można usunąć po dwóch tygodniach od ostatniego szczenięcego szczepienia. Pozbywasz się raz i jest święty spokój, a TRZEBA to zrobić. Koszt takiego zabiegu waha się od 140 zł (tyle płaciłam) w górę. Piesek powinien chodzić w kubraczku ok 12-14 dni. Zdjęcie szwów i tyle.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 21:58:37

jakim cudem ty nie poszlas jeszcze z czyms takim do weterynarza?

Jakbys ty miala tak widoczna przepukline to tez bys odkladala wizyte? WATPIE.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 21:59:05

Dlaczego nie byłaś jeszcze u weterynarza? Przecież jak się bierze zwierzaka to pierwsze co to raczej jest wizyta kontrolna. Pies ma przepuklinę (tak to wygląda) a wy jeszcze szczeniaczka na długi (ile to jest długi?) spacer bierzecie.
Szczeniak mógł sobie poranić łapki lub odparzyć stąd mogła lizać.

Obserwuj psa całą noc i przede wszystkim zorientuj się gdzie awaryjnie jest ambulatorium weterynaryjne gdyby się coś w nocy działo. A jeśli będzie w miarę ok (czego życzę) to jutro z samego rana do weterynarza!

Mogę zapytać skąd masz tego pieska?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-12 21:59 przez vege-run.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 21:59:29

dokładnie jak najszybciej do weterynarza musisz iść bo tylko to maleństwo cierpi, a nikt inny niż weterynarz tutaj nie pomoże.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 21:59:58

To na 100% nie jest amstaff :( lepiej jak najszybciej zabierz maluszka do weta pieski z nieznanego źródła często mają kilka chorób, poza uporaniem się z przepukliną zrób mu serie podstawowych badań.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:00:28

Sory ale nie mam jak go zabrać do weterynarza np w sobotę gdzie dostałam ją o 19 a w niedziele zamknięty gabinet. Nie mieszkam w mieście.
I tak została uratowana bo chciano utopić 11 szczeniaczków w Wiśle.
Z przepukliną się dowiedziałam właśnie, że może i nie będzie usuwana o ile to przepuklina.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:03:14

zabiłabym takiego sukinsyna który chce topić szczeniaki, jeśli wiesz kto to idź z tym na policję, może dostać nawet do 3 lat.zły



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-12 22:03 przez Carrie_Bradshaw.

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:05:04

te łapki mogą być objawami alergii. Mój pies też miał podobne objawy. A z przepukliną to wydaje mi się że jest na pewno. Idź do weterynarza on obejrzy i powie czy sie wchłonie czy będzie potrzebny zabieg. Życzę dużo zdrowia dla pieska bo na prawdę jest uroczy :)

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:05:11

Jak dla mnie to zwykły kundelek.

Idź z nim do weterynarza zamiast ciągać go na długie spacery, a sama siedzieć na szafie.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:05:40

Cytat
Kinga-666
Sory ale nie mam jak go zabrać do weterynarza np w sobotę gdzie dostałam ją o 19 a w niedziele zamknięty gabinet. Nie mieszkam w mieście.
I tak została uratowana bo chciano utopić 11 szczeniaczków w Wiśle.
Z przepukliną się dowiedziałam właśnie, że może i nie będzie usuwana o ile to przepuklina.

Czy inne psy zostały utopione, czy odratowano wszystkie? Zostało to zgłoszone gdziekolwiek?

Piesek, proszę o rady

12 maj 2014 - 22:06:54

Niestety nie wiem kto to, znalezione przez jedną z naszych ekip. Chłopaki rozdali szczeniaki między sobą i szukali im domów. Kilka trafiło do schroniska, ja tak jak mówię dostałam ją w sobotę wieczorem, dlatego nie byłam u weterynarza.
Dziś nie miałam czym pojechać idę jutro. Przepuklina mnie nie niepokoiła, tylko te łapki.
Mała wstała już nie gryzie ich i chyba humorek jej wrócił. Może za długi spacer i zmęczyła łapki.

Cytat
characteristic
Jak dla mnie to zwykły kundelek.

Idź z nim do weterynarza zamiast ciągać go na długie spacery, a sama siedzieć na szafie.

Co to ma być za tekst?! Wszystko było z nią ok więc poszła na spacer. Niestety tak można liczyć na wyrozumiałość na szafie czasem. Dziękuję wszystkim, które odpisały normalnie i życzliwie :*



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-12 22:09 przez Kinga-666.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Owczarek Niemiecki-poszukuje!