Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 12:58:38

Mam suczkę tej rasy, umaszczoną nietypowo bo jest biała w rude łatki ;)
Są to psy totalnie inteligentne, rozumne, nie wyobrażam sobie mieć innego pieska. W ogóle nie są trudne w wychowaniu, trzeba jedynie zacząć je szkolić od małego. POLECAM tą rasę, najlepszy przyjaciel człowieka, nie wyobrażam sobie życia bez tego psiaka !:D

a co do jedzenia to jest strasznie łakomym psem, zje totalnie wszystko i bez umiaru, trzeba to kontrolować i zapewniać psu dużo ruchu. Moja psina przeszła sterylizację, poza lekkim przytyciem niczego to nie zmieniło ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-04 13:00 przez sofashion.

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 12:59:23

Mam cocer spanielke,ma juz 6 lat,jest kochana,uwielbia się bawić,lubi dzieci.Potrzebuje sie wybiegać przynajmniej raz dziennie.Jak weżmiesz ja na spacer taki konkretny,gdzie sie wychasa do woli,to potem w domu jest spokój.Moja od małego niczego nie niszczyła,nie szarpała,mozna było ja spokojnie zostawić sama w domu,była spokojna,zazwyczaj przesypiała sobie ten czas.Jeżeli chodzi o jedzenie to z suchej karmy najlepsza jest purina taka typowa dla cocerów,a poza tym uwielbia biały ser,makaron,oraz gotowane żoładki,serce itp.Musisz za to uważać na jej uszy,bo ma skłonność do zapaleń,zwłaszcza jakby zażyła wodnej kąpieli,a kąpać sie to one uwielbiają.No i jeszcze ma skłonności do wszelakich alergii,zwłaszcza łżawią jej często oczka i wtedy też drapie sie niemiłośiernie.Wtedy weterynarz polecił mi podawać jej clemastine w tabletkach.
Poza tym to naprawde kochany piesek i bardzo wierny.Pozdrawiam.

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 13:03:13

niespecjalnie podobają mi się te psy. Sa srasznie nieznośne, mają sierść która bardzo wypada i wiecznie trzeba odkurzać i do tego niemiłosiernie śmierdzi ta sierść, pewnie dlatego że włos jest długi i wymaga dobrej pielegnacji. Ale to przyjazne pieski. Co jedzą? Moje znajome mają te psy i zapytałabym raczej czego nie jedzą.
Polecam też nauczyć od malego wyprowadzania na smyczy przy nodze, bo potem strasznie ciągną i już nie ograniesz go.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-04 13:04 przez truskawka_ang.

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 13:06:09

Cytat
truskawka_ang
niespecjalnie podobają mi się te psy. Sa srasznie nieznośne, mają sierść która bardzo wypada i wiecznie trzeba odkurzać i do tego niemiłosiernie śmierdzi ta sierść, pewnie dlatego że włos jest długi i wymaga dobrej pielegnacji. Ale to przyjazne pieski. Co jedzą? Moje znajome mają te psy i zapytałabym raczej czego nie jedzą.

każdy pies śmierdzi jak się o niego nie dba. mój ma bardzo ładny zapach

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 13:09:09

Cytat
malinovaaaa
Cytat
truskawka_ang
niespecjalnie podobają mi się te psy. Sa srasznie nieznośne, mają sierść która bardzo wypada i wiecznie trzeba odkurzać i do tego niemiłosiernie śmierdzi ta sierść, pewnie dlatego że włos jest długi i wymaga dobrej pielegnacji. Ale to przyjazne pieski. Co jedzą? Moje znajome mają te psy i zapytałabym raczej czego nie jedzą.

każdy pies śmierdzi jak się o niego nie dba. mój ma bardzo ładny zapach

Nie, te wyjątkowo, pomimo tego że jest szorowany po jakims czasie znowu wraca ten zapach a przeciez pies nie bedzie ciągle myty.

cocker spaniel :)

13 cze 2014 - 00:34:47

Mój Elvis :) Niezwykle rozumny i kochany :)



cocker spaniel :)

13 cze 2014 - 01:41:49

Mam 4,5 letniego kochanego Spaniela :) Często spotykam się z opinią, że są to psy bardzo nieznośne i trudne w wychowaniu. Po części mogę się z tym zgodzić, ale moim zdaniem są to psy bardzo inteligentne i uparte dlatego dużo osób nie daje sobie rady z wychowaniem. Od pierwszego dnia musisz mu wyznaczyć granicę. Psy te lubią być w centrum uwagi. Jak mu pozwolisz na coś raz to ciężko będzie później wyperswadować, że teraz tego nie można. Psy te są strasznie żarłoczne i maja tendencję do tycia. Mój po kastracji trochę przytył i po zimie też zawsze przybiera, ale jak się zaczyna lato to szybko zrzuca. Jest to rasa myśliwska więc potrzebuje ruchu. Mój uwielbia żeby mu rzucać piłeczkę, całe osiedle go wtedy słyszy bo strasznie szczeka żeby mu rzucać i rzucać. Ledwo biega ze zmęczenia ale i tak chce żeby mu rzucać. Tak samo uwielbia pływać i aportować w wodzie. Wodę wyczuje z kilku kilometrów. Są to niesamowicie pocieszne psy, energiczne i pełne wdzięku. Nikt nie przejdzie nie zwracając na niego uwagi, a dzieci po prostu tą rasę uwielbiają, z wzajemnością oczywiście :)
Poniżej zdjęcie mojego "blondyna" który dopiero co wyszedł z wody.


cocker spaniel :)

13 cze 2014 - 08:00:44

Ja miałam mieć spaniela, ale wyniknęła taka sytuacja, że Państwo u których miałam mieć odłożonego malca, żeby zabrac go w odpowiednim momencie oddali go komuś innemu. Przypadkiem trafiliśmy tego samego dnia na Panią która miała własną hodowolę. Zobaczyliśmy mamę, maluchy. Pokazała nam ojca psiaków. No i jedna taka ślamazara podpełzła do nas, patrzyła takimi ślepkami, że po prostu nie mogliśmy jej nie wziąć. Jak już się przytuliła to została tak i trwa przez prawie 6 lat. Żadnych rodowodów, chcieliśmy psa, nie jakieś etykietki. Jako szczeniak wyglądała jak cocker spaniel, nawet weterynarz nie poznał się że mama miała skok w bok. Z czasem Niuńka zmieniała się, sierść zrobiła się krótka no i w ogóle przybrała nieco inny wygląd niż miała w zamierzeniu :)
Zakładamy że jest spanielem tylko ze strony mamy, kim był tata ciężko powiedzieć ;D Miała być moją, ale za właścicieli wybrała moich rodziców. Jest bardzo przytulna, kochana. Uwielbia biegać pływać. Mogłaby cały czas spędzać na zabawie. Nie lubi innych psów, ale to raczej kwestia wychowania mojego taty, przy mnie i mamie potrafi zachować spokój. Jest bardzo lękliwa, nawet zostając w domu musi miec po jednej rzeczy od każdego z właścicieli, gromadzi sobie je w jednym miejscu i leży przy nich. Jak ich nie ma to jest w stanie otworzyć szafę i wyciągać rzeczy-aczkolwiek nie mam pojęcia jak to robi heh Jest niesamowicie mądra, zna masę komend, nauczyła się przynoszenia obróżki kiedy chce iść na spacer, ma różne zachowania w zależności od jej potrzeb, czy chce iść się pobawić, czy na siku, czy jest smutna i chce sie przytulać.

Nie zamienilibysmy jej, dla nas jest idealna :)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-13 08:02 przez emaergieo.

cocker spaniel :)

13 cze 2014 - 08:45:13

Teściowie mieli Spaniela- piesek był bardzo sympatyczny ale...
Kompletnie niereformowany, strasznie hałaśliwy, jak dziecko z ADHD- i kompletnie nie słuchał. Nie wiem czy to wina właścicieli czy po prostu taki miał charakterek. I bardzo często łapią infekcje uszu(trzeba mu je często czyścić).
Ale wygląd mają słodki :*

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 7/5

cocker spaniel :)

27 kwi 2015 - 09:10:45

A czym karmicie swoje psiaki? Ja kupiłam niedawno spaniela i nie wiem jaka karma będzie najlepsza dla niego. Zastanawiam się nad zakupem tej karmy http://allezoo.com.pl/83_dibaq ale nie wiem czy się nią naje. Zależy mi też na tym by otrzymał jak najwięcej witamin w jedzeniu i żeby zdrowo rósł :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Piesek, proszę o rady