Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 11:30:57

Zdecydowałam sie na pieska rasy cocker spaniel.
pod koniec czerwca kupie suczke z rodowodem
pytanie do posiadaczek cudownych spanieli
Czym je karmicie? jak czesto?
Jak duzo ruchu potrzebuja?
Czy sterylizacja suczki jest bezpieczna?
Czy chodzicie z nimi do fryzjera?Jak czesto?
Jak Wam sie z nimi zyje;)
pozdrawiam


cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 11:44:28

Ja miałam szczeniaczka przez pół roku, przesłodki :) Karmiłam go normalną karmą Pedigree, właściwie miał ją cały czas, ale niedużo jadł, przebywał cały dzień w ogródku. Potrzebuje dużo ruchu, jego matka często uciekała i wracała po kilku dniach. Jeśli chodzi o fryzjera to myślę, że jego naturalna sierść jest urocza.

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 11:48:57

Spaniele są śliczne, ale podobno trudne w wychowaniu. Tak mi powiedziiała pewna pani którą spotkałam na spacerze. Może poprostu trafił się im trudny do opanowania charakterek. Ja jestem szczęśliwą posiadaczką golden retrievera więc o spanielach nic nie wiem. Napewno wszystkiego się dowiesz od hodowcy.

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 11:51:14

Ja mam suczkę tej rasy. Super pies, bardzo lubi dużo biegac( jest z rasy psów myśliwskich) . Bardzo jest oddanym psem choć zdarza jej się uciekać z podwórka:). A i jeszcze co ważne to bardzo lubi jeść, dużo jeść. Dlatego musisz kontrolować jej jedzenie, bo moja wyżera ze swojej michy ,a póżniej czyści miskę mojemu owczarkowi. Dlatego musisz na to zwracac uwage.



cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 12:01:53

a czy Twoja slicznotka jest wysterylizowana?:)
jest sliczna, w jakim jest wieku?
chorowała Ci już na cos? chodzisz z nia do fryzjera?

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 12:06:12

Rodzice mieli psa spaniela(oddali), są to strasznie charakterne i trudne w ułożeniu psy, są śliczne.
Wygląd jednak, to nie wszystko, ten moich rodziców rzucał się do nich(mimo, że nigdy nie był bity, miał w domu, jak pączek w maśle) warczał, a nawet dwa razy ugryzł moją mamę, jest to niedopuszczalne, bo żaden pies nie powinien rzucać się do właścicieli.
Nie polecam.....

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 12:09:25

rozumiem, ale suczki sa duzo spokojniejsze, rodzinne :)

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 12:10:58

Nie jest wysterylizowana, ponieważ to młoda suczka, obecnie jest szczenna. Gdy się oszczeni zamierzam ją wysterylizować. Pytałam weterynarza i poradził mi ,aby pierwszy miot miała, a pózniej zrobimy zabieg.Ma niecałe 2 lata. Odkupiłam ją od ludzi, którzy się nią znudzili jak miała 8 miesięcy. A co do fryzjera pielęgnuje ją sama. A strzyc to raczej nie, bo one prze swą sierść dłuższą są tak urocze:)

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 12:11:27

Moja przyjaciółka ma suczke, która jest bardzo spokojna, posłuszna, jak stoi na przejściu dla pieszych to rozgląda się w prawo w lewo i dopiero na komendę Idziemy , idzie. A teraz wyprowadziła się na studia i kupiła sobie psa tej samej rasy i jest tak wściekły, że szok. Zjadł jej kawałek ściany, łózka, podłoga jest tak porysowana, że... Ciągle potrzebuje ruchu, nawet jak wychodzi z nim na spacer na godzinę, to i tak nie jest zmęczony, trzeba mieć do niego dużo cierpliwości, bo już raz wpadł pod samochód, dzięki Bogu nic szczególnego mu się nie stało, ale i tak go nic nie nauczylo, jest po prostu niewyuczalny, zależy po prostu od psiaka :)

Ale obydwa zostawiają mnóstwo sierści, na dywanach, na łóżkach, na ubraniach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-04 12:12 przez comeee_on.

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 12:13:51

Cytat
mala09
Rodzice mieli psa spaniela(oddali), są to strasznie charakterne i trudne w ułożeniu psy, są śliczne.
Wygląd jednak, to nie wszystko, ten moich rodziców rzucał się do nich(mimo, że nigdy nie był bity, miał w domu, jak pączek w maśle) warczał, a nawet dwa razy ugryzł moją mamę, jest to niedopuszczalne, bo żaden pies nie powinien rzucać się do właścicieli.
Nie polecam.....



No ja nie mogę powiedzieć złego słowa o mojej suni, może faktycznie zdażają się psy nie do ułożenia tak jak ludzie:) Ja ze swojego doświadczenia polecam szczerze.

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 12:14:55

To mój Marian jak był malutki (sierpień), i obecnie (maj)



To już mój drugi cocer spaniel, poprzedniego miałam 13 lat i niestety odszedł. Obydwa różniły się charakterem jak ogień i woda. Pierwszy był agresywny, warczał na wszystkich, mnie nawet raz ugryzł.

Ten obecny, Marian, jest łagodny, cały czas się bawi, uwielbia dzieci. W ogóle jest mega towarzyski, nie ma z nim najmniejszego problemu. Do fryzjera z nim nie chodze, sama go czeszę szczotką dla psów. Jezeli regularni się czesze nie robią się kołtuny i pies bardzo ładni wygląda. Jeżeli chodzi o karmę to podaję mu suchą pedigre i mokrą(w puszce) takż pedigre. Czasami kupuję mu na zmianę z sklepie zoologicznym lepszą.

Jeżeli poświęcisz psu około 2 tygodni i będziesz wstawać w nocy i wypuszczać go na zewnątrz na siku, bardzo szybko nauczy się załatwiać poza domem. Co do ilości ruchu to zależy od usposobienia psa. Jeden spanil może być typowym kanapowcem i nie bedzie chał wychodzić, inny natomiast będzie cały czas ciągnął na dwór.

Może i są wymagające w opiece, ale potrafią się szybko odwdzięczyć. Marian jest moim najlpszym przyjacielem i nie oddałabym go za żadne skarby :)

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 12:23:23

Jestem w posiadaniu ślicznej czarnej suczki Cocker Spaniel,nie zgadzam sie z pewnymi wypowiedziami odnosnie kupna i trudności w wychowywaniu piesków tej rasy.Od dziecka w mojej rodzinie goscił Cocker spaniel,jak i samiec tak i suczki.Suczki tej rasy są,łagodne,lubią dzieci,łatwo sie ich uczy,poddatne na tresure,są bardzo kochane i mocno sie przywiązują,uwielbiają ruch,maja to w genach po swoich przodkach używanych w myślictwie.Uwielbiają wode i zabawy w niej.Do fryzjera z moją Lejdi nie chodze ponieważ czesze ją systematycznie,czasem pojawia sie kołtunki to sama wytne.Ma długą sierść jednak nie oszpecam jej strzygąc tylko najwyżej podcinam.Jestem osobą dorosła (50 lat) i z całym przekonaniem polecam zakup pieska tej rasy.Dodam ze samce sa troszke inne,bardziej energiczne i chcą wiecej wolności,ale w niczym to nie przeszkadza wystarczy odpowiednio ułożyc pieska.Obecnie moja sunia jest w ciąży (jestem wrogiem styrylizacji!!!)uwazam ze osoba posiadająca suczke powinna ją odpowiednio pilnowac,opiekować sie i nie przeszkadza to w niczym.Ja świadomie dopuściłam swoja Lejdi,bo chce by rozwijała sie prawidłowo.Partner jest piekny i szczeniaczki bedą równieą cudne.Spodziewam sie porodu Lejdi początkiem czerwca,pokaże fotki na forum.Jeszcze raz serdecznie polecam zakup piesków tej rasy.A to Lejdi i Pluto-rudy


cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 12:26:32

malinovaaaa piekny jest !! :):):):)

no wlasnie, kazdy pies ma swoj charakterek
jednak suczki sa w wiekszosci spokojne:)

A jak znosza zostawanie na jakis czas same w domu?:)

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 12:29:50

Cytat
daria3691
malinovaaaa piekny jest !! :):):):)

no wlasnie, kazdy pies ma swoj charakterek
jednak suczki sa w wiekszosci spokojne:)

A jak znosza zostawanie na jakis czas same w domu?:)

to też zależy od psa na jakiego trafisz.

mój pierwszy nie cierpiał być sam w domu, wył, drapał meble itp.

ten obecny grzecznie śpi jak nikogo nie ma, ma swoje legowisko i misia :)

cocker spaniel :)

04 maj 2014 - 12:35:52

baaasik007 a bedziesz chciala maluchy sprzedawac?;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Piesek, proszę o rady